زهرا مجاوری با بیان اینکه حجاب یکی از مهمترین نمادهای اسلام است و در بسط معنویت در جامعه و تحکیم انقلاب اسلامی در جهان نقش بسیار کلیدی دارد، گفت:با توجه به اهمیت این مسئله یکی از مهمترین مسائلی که باید در دانشگاه بدان توجه شود همین بحث حجاب است، چرا که به فرموده امام خمینی(ره) دانشگاه مبدأ همه تحولات است و باید از یک فضای فرهنگی مناسب برخوردار باشد.

وی افزود: فضایی فرهنگی حاکم بر دانشگاه باید به روند رشد علمی دانشجویان کمک کند، اما متأسفانه ما در دانشگاه ها شاهد وضعیت نامطلوب و نابسامانی در این زمینه هستیم.

مسئول واحد خواهران بسیج دانشجویی پیام نور رشت تصریح کرد: گویی که دانشجویان برای حضور خود در دانشگاه هدفی به غیر از کسب علم و پژوهش های علمی دارند.

مجاوری گفت: قطعا عوامل مختلفی در به وجود آمدن چنین فضای نامطلوبی تأثیرگذار بوده است و در این راستا نقش مسئولان فرهنگی و حراستی دانشگاه ها بسیار پررنگ می باشد.

وی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور مرکز رشت نیز از این قاعده مستثنی نبوده و از شاهد فضای نامناسبی هستیم که در این مورد انتظار می رود تدابیری جهت کنترل و تعدیل وضعیت موجود اندیشیده شود.

مسئول واحد خواهران بسیج دانشجویی پیام نور رشت افزود: البته تأثیرپذیری جوانان دانشجو از عوامل دیگر را نباید نادیده گرفت که برای روشنگری در رابطه با این عوامل باید فعالیتهای فرهنگی مناسب و مداوم در دانشگاه ها صورت گیرد.

مجاوری با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری که بهترین راه تأمین حجاب این است که با منطق برخورد شود، گفت: با توجه به این بیانات رهبر انقلاب، یکی از رسالت های مسئولان مربوط  آن است که ابتدا اهمیت حجاب را از لحاظ شرعی و منطقی در ذهن جوانان بگنجانند.

وی گفت: یکی دیگر از مشکلات مهمی که در دانشگاه وجود دارد، بحث رابطه دختران و پسران دانشجو بصورت نامتعادل است که این امر خود نیز یکی از نتایج بدحجابی می باشد.

مسئول واحد خواهران بسیج دانشجویی پیام نور رشت تصریح کرد: متأسفانه این روابط نامتعادل می تواند اثرات فاجعه باری را برای جامعه  به همراه داشته باشد، چرا که این روابط خود یک عامل بسیار مهم در کاهش کیفیت علمی دانشجویان است.

مجاوری تاکید کرد: یکی دیگر از هدف های دشمنان ما در فضای علمی و فرهنگی همین موضوع است، چرا که آنان همه تلاششان این است تا دانشجو را به مسائل دیگری مشغول سازند تا آنها را از مهمترین  وظیفه خود که همان علم آموزی است، بازدارند؛ دانشجویی که شهید بهشتی او را موذن جامعه خواند که اگر خواب بماند نماز امت قضا می شود.

وی  خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از پیشرفت جریانات موجود بعد از استعانت از خدای مهربان، مسئولان دانشگاهی باید با تدوین قوانین متقن، سطح فرهنگی دانشگاهها را بهبود بخشند و هر یک از تشکل های دانشجویی مثلا بسیج دانشجویی، با انجام فعالیتهای مستمر و قوی در این زمینه به بهبود و تعدیل فضا کمک کنند.