رنگ قرمز به نقشه کرونایی گیلان برگشت

0
545

به گزارش پایگاه خبری سراج8 از رشت، طبق آخرین اعلام رنگ‌بندی کرونایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی 13 بهمن‌ماه 5 شهرستان استان گیلان در وضعیت قرمز کرونایی و 12 شهرستان دیگر استان در رنگ‌بندی نارنجی کرونایی قرار گرفتند و هیچ شهرستانی زرد نیست.

شهرستان‌های رودبار، لاهیجان، لنگرود، آستانه‌اشرفیه و ماسال 5 شهرستان در رنگ‌بندی قرمز استان گیلان هستند و به گفته سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزایش تعداد مبتلایان سرپایی در استان و قدرت سرایت بالای سویه امیکرون دلیل این تغییر رنگ سریع در گیلان است.

همچنین شهرستان‌های املش، رشت، خمام، بندرانزلی، تالش، آستارا، سیاهکل، رودسر، رضوانشهر، صومعه‌سرا، شفت و فومن نیز 12 شهرستان در رنگ‌بندی نارنجی گیلان هستند و با توجه به وضع موجود، افزایش تعداد شهرستان‌های قرمز گیلان در روزهای آینده محتمل است.

براساس آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در حال حاضر 292 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند و لازم به ذکر است که در دو هفته گذشته شمار کل بستری‌شدگان کرونایی با تداوم روند نزولی به 118 نفر نیز رسیده بود.

به گفته سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان 87 بیمار کرونایی جدید در شبانه‌روز گذشته به آمار بستری‌شدگان کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان افزوده شده‌اند که 35 نفر از این تعداد بیماران کرونایی حال مساعدی نداشته و بدحال هستند.

همچنین 36 نفر از بیماران کرونایی در استان گیلان به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری هستند که 6 نفر از این بیماران در پی نامساعد شدن حالشان طی 24 ساعت گذشته به بخش ICU بیمارستان‌ها منتقل شده‌اند.

اگر چه بیش از 95 درصد مردم گیلان دز نخست، بیش از 89 درصد دز دوم و حدود 30 درصد مردم دز سوم واکسن کرونا را دریافت کردند اما قرمز شدن سریع شهرستان‌ها گویای آن است که واکسیناسیون سد ایمن صد درصدی در برابر کرونا نیست و باید همچنان پروتکل‌ها را رعایت کرد.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

+ 46 = 49