بسم الله الرحمن الرحیم

با صلوات بر محمد و آل محمد (ص) و با سلام

“باید همه بدانیم که آزادی به شکل غربی آن، که موجب تباهی جوانان و دختران و پسران می‌شود، از نظر اسلام و عقل محکوم است … و بر همه ما و مسلمانان جلوگیری از آنها واجب است و از آزادی‌های مخرب باید جلوگیری شود …. مردم و جوانان اگر برخورد به یکی از امور مذکور نمودند به دستگاههای مربوطه رجوع کنند و اگر آنان کوتاهی نمودند، خودشان مکلف به جلوگیری هستند. ”

قسمتی از بند “م “وصیت نامه سیاسی الهی امام خمینی(ره)

امروز یکی از مهمترین محورهای تهاجم فرهنگی در مواجهه با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش برای تغییر سبک زندگی زنان ایرانی در موضوع عفاف و حجاب است که غایت آن باعث از هم گسیختگی نهاد خانواده اصیل ایرانی و سست شدن پایه های اعتقادی خانواده مسلمان است. از طرف دیگر از بین بردن حیا و عفت عمومی یکی از مهمترین شیوه هایی است که دولت های استعمارگر برای ذلت و استثمارجوامع بکار می بندند.

اما به کوری چشم دشمنان، امروز اکثریت قاطع بانوان ما پایبند به نهاد خانواده و حجابند. مقاومت در مقابل بی حجابی به درون مرزها و خاک دولت های استعمارگری که مهد بی عفتی و فساد بوده اند کشیده شده است. امروز زنان آزاده ای در قلب اروپا و امریکا با انتخاب حجاب اسلامی رشد روزافزون گرایش به هویت دینی را به نمایش می گذارند.

با این حال در سال‌های اخیر به موازات تبلیغ بی حجابی در رسانه های غربی و گسترش پدیده بد حجابی در بخشی از بدنه اجتماعی، شاهد سکوت، بی برنامگی و انفعال متولیان فرهنگی و دستگاههای مربوطه بوده‌ایم. اینک که این مسئله در کشور، هیچ ارگان و نهاد متولی را در مقابل خود نمی‌بیند و شاهد ولنگاری مسئولین پیرامون آن هستیم، دشمنان کمین کرده جمهوری اسلامی، فرصت را غنیمت شمرده و سعی در ترویج بی بند و باری در فضای جامعه دارند.

طی روزهای گذشته عالم وارسته و استاد حوزه و دانشگاه حضرت حجت الاسلام والمسلمین رفیعی انتقاداتی را پیرامون وضعیت بد حجاب در استان گیلان مطرح نمودند، که با توجه به سکوت معنادار مسئولین و رسانه های استان پیرامون این ناهنجاری مهم اجتماعی؛ این تذکر قابل تقدیر و تشکر بود. اما در عین ناباوری شاهد انتقادات بی منطق، بی رحمانه و دور از ادب برخی از مسئولین استان بودیم که منتج به عذرخواهی مکرر این استاد اخلاق مدار و گرانقدر گردید که امیدواریم این بداخلاقی ها پای مردم فهیم، شریف و میهمان نواز گیلان نوشته نشود.

متأسفانه موضع گیری های مسئولین استان در روزهای اخیر و تنها به فاصله چند روز از ابراز گله مندی مقام معظم رهبری از ولنگاری مسئولین در حوزه فرهنگ، بیشتر شبیه به یک نوع فرار به جلو برای تطهیر خویش و توجیه نابسامانی هاست.

اینکه بجای حل مسئله بخواهیم با فرافکنی صورت مسئله را پاک کنیم خیانتی بزرگ به مردم فهیم استان است. چرا بجای قبول مسئولیت و عذرخواهی از کم کاری ها و ولنگاری ها و اهتمام به اقدام و عمل از نجابت و دین مداری مردم گیلان سوء استفاده می شود. چرا به بهانه ی دفاع از مردم استان، موضوع اصلی را به حاشیه رانده و حاشیه به جای متن نشانده می شود.

مگر نه اینکه امر بمعروف و نهی از منکر و مسئله عفاف و حجاب یکی از مطالبات جدی امام خمینی(ره) و امام خامنه ای(مدظله) بوده و هست.

در متن قانون راهکارهای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب که در تاریخ ۱۳ دی ماه ۱۳۸۴ به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است، صراحتا به وظایف دستگاه های مختلف در این امر اشاره شده است.

مسئولین، متولیان فرهنگی و همه کسانی که دغدغه دین، انقلاب و حفظ حرمت مردم استان را دارید،

آیا داشتن محیط زندگی سالم و به دور از آلودگی‌های اخلاقی حق مسلم شهروندان گیلانی نیست؟

آیا بی حجابی و ترویج آن را تجاوز به حقوق دیگران نمیدانید؟

آیا بی حجابی و ترویج آن را توهین به هویت تاریخی و دینی مردم استان نمی دانید؟

آیا مردم استان حق ندارند نگران محیطی باشند که بناست فرزندانشان در آن محیط رشد یابند؟

آیا جلب توریست و بهانه هایی از این دست برای بی توجهی به چنین مقوله ی مهمی توجیه پذیر است؟

شما خودتان حاضرید فرزندانتان در یک محیط آلوده و نا امن – به لحاظ فرهنگی – زتدگی کنند؟

آیا وقت آن نرسیده که در اجرایی کردن قوانین، برخورد با هنجارشکنان، عملی کردن فریضه امر به معروف و نهی از منکر قدمی بردارید؟

هیچ کس مدعی نیست که با برخورد انتظامی و انضباطی مسئله حجاب حل می‌شود، اما معتقدیم این اقدامات صرفا ضمانت کننده‌هایی هستند که قرار است نظم را برقرار و شکستن قانون را برای هنجارشکنان هزینه‌دار کنند. بدون شک اقدامات سلبی و ایجابی به موازات هم اثرگذار خواهد بود و بی توجهی به هر دو مقوله ولنگاری محسوب می گردد.

لذا از دستگاه های اجرایی استان می خواهیم تا بر اساس بند ۳ قانون اساسی که دولت را موظف کرده است «تمامی امکانات خود را برای رشد فضائل اخلاقی و مبارزه با فساد و تباهی بکار گیرد» به وظیفه خود بطور جدی عمل کنند و کار را به ملت واگذار نکنند که ملت آماده است در صورت ادامه کوتاهی ها بر اساس بند ۲ «بخش م» وصیت نامه سیاسی الهی امام خمینی (ره) به وظیفه خود عمل کند.

والسلام علی من اتبع الهدی

هیئت محبین ولایت شهرستان ماسال