محمد کاظم انبارلوی عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی می گوید: دور جدید توهین به ارزش ها و مقدسات اسلامی در غرب با درج کاریکاتورهای موهن در هفته نامه شارلی ابدو آغاز شد. اتفاقی که در این میان رویداد این بود که همه غرب پشت سر این هفته نامه تحت عنوان حمایت از آزادی بیان ایستاد تا جایی که حتی نتانیاهو که کریه ترین چهره تروریست جهان است هم در راهپیمایی پاریس شرکت کرد. یک موجی هم در بین هنرمندان هالیوود با این شعار که “من شارلی هستم” به وجود آمد که این موج به تهران رسید و یک روزنامه ای که سابقه اهانت به مقدسات و عبور از ارزش های الهی را داشت این شعار را در صفحه اول روزنامه انعکاس داد که خوشبختانه با عکس العمل هیئت نظارت بر مطبوعات روبه رو شد.

وی تصریح کرد: آنچه که در غرب مطرح است این است که اهانت به مقدسات را در محدوده آزادی بیان می دانند اما نقد صهیونیسم یا دروغ پنداشتن یا حتی تحلیل علمی راجع به وقوع هلوکاست را در قلمرو آزادی بیان نمی دانند و مجازات هایی برای کسانی که به انکار و یا حتی تحلیل این مسئله بپردازند در نظر می گیرند.

انبارلویی خاطر نشان کرد: درست است که این حرکت از سمت غرب علیه اسلام شروع شده است اما یک عده ای هم در داخل با این حرکت همگرایی می کنند و علت این امر ، هم خطی و هم جریانی با آن ها است. ما از زمان مشروطه تا کنون یک عده ای در ایران ، سکولاریزم و حرکت های ضد دینی را نمایندگی می کردند و هم اکنون هم تتمه این جریان وجود دارند ولی ملت این جریان را به خوبی می شناسند.

وی افزود: این جریان وابسته به غرب و همان جریانی است که در فتنه ۸۸ به اصطلاح به فرمان سرویس های امنیتی دشمنان آن غائله را برپا کردند و بعد هم که در ۹ دی شکست خوردند خودشان اعتراف کردند که آمریکا تحریم های یکجانه و تحریم های سختی علیه ملت ایران اعمال خواهد کرد.