عباس بایرامی، معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان امروز(۱۳ شهریور) در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با محوریت اجرای تئاتر فرهنگی «فصل شیدایی»  در رشت با بیان اینکه پیام امام راحل پیام الهام بخش دینی و الهی بود گفت: انقلاب اسلامی ایران با محوریت امام راحل مورد پسند غرب و سازگار با آن نبود و تقابل با ملت ایران و انقلاب اسلامی در دستور کار آنان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه پیام انقلاب با محوریت امام(ره)ندای اسلام خواهی، حمایت از مستضعفین، دینداری و عدالت گستری است اظهار کرد: غرب به ویژه آمریکا هیچگاه دست از مبارزه با انقلاب اسلامی برنداشت و با استفاده از هر نوع ابزاری مانند اختلافات قومی و مذهبی، اختلافات مرزی، جنگ تحمیلی، شبیخون فرهنگی و امروزه با جنگ نرم به دشمنی خود ادامه داده و می دهد.

بایرامی با تاکید بر اینکه آمریکا همواره با سد بزرگ انقلاب اسلامی روبرو بوده و خواهد بود و با همه ابزار خود برای درهم کوبیدن فرهنگ و داشته های انقلابی ما بهره می برد تصریح کرد: آنها با ایجاد شبکه های ماهواره ایی درصدد تضعیف باورهای اسلامی و انقلابی ما هستند و بیش از ۱۱۶ ماهواره تلویزیونی در فضای ایران اسلامی برنامه پخش کرده و ۱۸ هزار شبکه ماهواره ایی قابلیت دریافت دارند.

وی ادامه داد: دشمن همه عناصر تشکیل دهنده هویت ملی،ایرانی از جمله سرزمین، دین، مذهب، حکومت، سنت‌ها وآئین‌ها، اسطوره ها و قهرمان ها و میراث فرهنگی و معنوی را مورد تهاجم قرار داده است.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ افزود: به فرموده رهبری کار فرهنگی در کشور ما متناسب با پیشرفت انقلاب نیست و باید تلاش ها در این عرصه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و رسانه بیشتر شود.

وی با اشاره به اجرای تئاتر بزرگ فرهنگی« فصل شیدایی» در رشت گفت: این تئاتر فرهنگی بسیار تاثیرگذار برای همه اقشار است که جاذبه های هنری و پیام های آن برای همه اقشار جامعه تبیین شده و بزنگاه های  تاریخی شیعه را برای مخاطبان به نمایش می گذارد.

بایرامی از راه اندازی دهکده مقاومت در رشت خبر داد و گفت: همزمان با اجرای این نمایش دهکده مقاومت استان در کیلومتر ۴ جاده رشت به تهران راه اندازی و جهت اجرای برنامه های فرهنگی مورد استفاده قرار می گیرد.

وی ادامه داد: این دهکده توسط سپاه قدس گیلان در شهر رشت ایجاد شده و  فعالیت های فرهنگی آمیخته با روح سلحشوری را اجرا می کند.

وی در ادامه با اشاره به شرایط فرهنگی استان اظهار کرد: استان گیلان استانی ریشه دار در مسائل دینی و فرهنگی است اما با توجه به توریستی بودن، گرفتار بسیاری از فرهنگ های وارداتی و آسیب های اجتماعی است.

بایرامی با تصریح اینکه این استان در طول سال ۹۴ پذیرای بیش از ۶۵ میلیون مسافر حدود ۱۷ برابر جمعیتش بوده است اذعان کرد: این مسافران دارای فرهنگ و آداب و رسوم خاص خود هستند که همین امر موجب شده تا استان ما هم تحت تاثیر فرهنگ خاص باشد.

وی با بیان اینکه نیازمند فعالیت ها و برنامه های آفندی وسیع در استان هستیم افزود: باید خوراک فرهنگی لازم را برای جامعه داشته تا دچار تزلزل فرهنگ نشویم.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان از به کارگیری تمام ظرفیت سپاه قدس در اجرای برنامه های فرهنگی تاثیرگذار در استان خبر داد و گفت: استان نیازمند فعالیت های فرهنگی و هنری در اماکن عمومی برای جذب مخاطبان است تا بتواند تاثیرگذاری بیشتری برجامعه هدف داشته باشد.