دلنوشته اینجانب به همسنگران مجاهد جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در لبیک به امام امت در نوروز سال ۹۵

بسم الله الرحمن الرحیم

برادران عزیز و گرامی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی سلام علیکم و رحمه الله و برکاته

برادران مجاهد فرهنگی! حالیا که سال جدید هجری شمسی با توجه و عنایت مجدد نایب امام زمان و حجت خدا به جوانان حزب اللهی و انقلابی و تشکل های فعال فرهنگی، سال نو را متبرک به سفارشات و امیدواری حضرتش نموده است. ضمن اینکه در کنار شما و با شما از صمیم قلب از حضرت حق طول عمر این امام امت را تا ظهور حجت حق و امام زمان (علیه السلام) مسئلت می نمایم نکاتی را به عنوان تذکار به خود و برادران همسنگر خویش در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان یاد آور می شوم:

اول: بیاییم با همدلی و هماهنگی امید نایب امام زمان به رویش های انقلاب را قدر بدانیم

دوم: مجاهدت های تبلیغی و فرهنگی را برای دفاع از سیرت و محتوی نظام اسلامی مان منسجم و متشکل نماییم که همچنان فرمودند دشمن دیگر به نابودی صورت و ظرف نظام اسلامی در مرحله اول برنامه ریزی نمی کند.

سوم: باید با اصرار و تاکید بر محتوی انقلابی همچون ساده زیستی و حمایت از محرومان و مستضعفان به جنگ خط اشرافیت و رفاه زدگی و تجمل گرایی برویم.

چهارم: با روشنگری بیش از گذشته نسبت افشای چهره دشمن خصوصا شیطان بزرگ آمریکا جلوی بزک کنندگان خائن و بعضا غافل و منفعل را گرفته و نسل جوان و نوجوان کشور عزیزمان را نسبت به دزدان و غارتگران بین المللی آگاه سازیم.

پنجم: هویت و اعتماد ملی و شعار و شعور(ما می توانیم) مورد هجمه دشمن خارجی و منفعلان داخلی قرار گرفته بنابراین باید غیرت ملی و هویت دینی و ایرانی را برانگیخته نمود.

ششم: خط انحطاط و انحراف بخشی از مراکز فرهنگی و رسانه ای غیر قابل انکار است و داستان غم انگیز التقاط فرهنگی و غلبه سبک زندگی غربی بر سبک زندگی اسلامی خاطر هر ایرانی غیور را می آزارد پس باید ابتدا به شناختن و شناساندن فرهنگ و هویت و سبک زندگی اسلامی-ایرانی پرداخت آنگاه برای تبدیل مطالبه و خواست عمومی برنامه ریزی و همت نمود.

هفتم: الگودهی و الگوسازی های غلط هویت سوز دستگاه های فرهنگی و رسانه ای راه را برای نفوذ فرهنگی دشمن مهیّا ساخته و تاسّفبارتر اینکه با مطرح نمودن افراد و الگو های ناقص غرب زده مرجعیت فکری و سیاسی-فرهنگی جامعه از الگوهای راستین محروم نموده که در این اوضاع و احوال باید غریبانه به مبارزه با جوزدگی و الگوهای بادکنکی بی هویت غرب زده رفت و البته باید از غربت و تنهایی نترسید که خداوند یاور مجاهدان مومن غریب می باشد.

هشتم: به فراموشی سپردن آرمان های انقلابی همچون استقلال خواهی و عزت طلبی ملی و یا تبدیل و تغییر آن آرمان ها به آمال زود گذر فردی و جناحی بنیان اقتدار و استقلال و پیشرفت کشور را بخطر می اندازد پس همرزمان جبهه فرهنگی انقلاب بر آرمان خواهی انقلابی اصرار ورزیم.

نهم: اباحه گری بعضی از مسئولان و خواص دنیاطلب در حوزه های فکری و فرهنگی بلای بنیان سوز استقلال فکری و فرهنگی میهن عزیزمان شده است که باید با تکیه بر تدیّن و تعهّد دینی و با روحیه تکلیف گرایانه انقلابی، به روشنگری عواقب مسئولیت سوزی فرهنگ تسامح و تساهل و اباحه گری پرداخت.

دهم: اگر قرارمان و آرمانمان رسیدن به فوز عظیم رضایت حق تعالی است پس باید اهل هجرت گردیم و هجرت در حوزه زندگی اجتماعی در زمان جنگ و جهاد نرم دور شدن از رفاه زدگی و جوزدگی و اجتناب از گرفتار شدن در روز مرّه گی هاست. و البته از مراحل آزمایش حضرت حق مبتلا نمودن مؤمنین به پیچ و خم های متعارف زندگی و مشغول شدن آنها به امور روزمره است.

یازدهم: وسعت و توان همه دوستان به اذن و اراده الهی به یقین خیلی بیشتر از وضعیت کنونی است چرا که اگر عمل صالح برای رضایت حضرت حق انجام گیرد الطاف اللهی قوت و توان و وسع افراد را فزونی بخشد و از مراتب حسن ظن و ایمان به حضرت حق پذیرش سختی و تلخی تکالیف و کارهای خوب و مورد سفارش خدا و اولیای اوست و اساسا با پذیرش سختی ها برای خدا باورمان قوی و صبرمان زیبا می گردد.

دوازدهم: برای از بین بردن وسواس شیاطین و خنثی نمودن مکاید نفس و برای کسب توفیق الهی در قبال آزمایشات الهی به اخوت دینی بیشتر از گذشته نیازمندیم که دعاگو و غمخوار و خیرخواه دینی همدیگر و امسال از حضرت مقلب القلوب خواهان حال تضرع و ذکر و دعا باشیم و از حضرت او تمنای روحیه حق مدارانه و تکلیف گرانه را نماییم.

در آخر یادمان باشد در دوره امامت مولای زنده و حی مان باید شیعه خوب آخرالزمانی باشیم و نائب برحق او را در این نبرد و جنگ سخت و پیچیده حق و باطل یاوری نماییم.

برادر و ارادتمندتان سعید مهدوی