عفاف و حجاب از ضروریات دین مبین اسلام و از اوامر صریح حضرت پروردگار در قرآن کریم است. قرآن کریم و روایات معصومین(ع) به صراحت همگان را به رعایت اصل مترقی عفاف و حجاب دعوت می‌کند، بی‌تردید مردم ایران که پس از سال‌ها مبارزه و با نثار خون‌های فراوان حکومت سراسر ظلم طاغوت را برچیدند، به دنبال احیای اسلام و موازین و قوانین مترقی آن بوده و هرگز اجازه نمی‌دهند که فساد و فحشا دیگر بار این کشور اسلامی را فرا بگیرد.

مردم ولایت مدار شهرستان انزلی  که 408 تن از بهترین جوانان خود را در راه اسلام و ایران فدا کرده و در صحنه های گوناگون انقلاب حماسه آفریده اند، ‌نمی‌خواهندو نمی‌گذارند که چنین پدیده‌ شومی گریبانگیر دختران و پسران این شهرستان شده  و سلامت معنوی جامعه آن را به خطر اندازد، همچنین با عنایت به گردشگرپذیر بودن شهرستان انزلی ، از جمله حقوق بدیهی و مهم شهروندی ما ، آن است که محیطمان آلوده به بی‌بندوباری و عدم رعایت حجاب و عفاف نباشد و مسئولان جامعه باید در نگهداشت این حق تلاش کنند. ساختارشکنی‌های اخیر در عرصه‌ حجاب و عفاف،‌ خبر از حرکتی سازمان‌دهی شده می‌دهد، حرکتی که بی‌تردید دشمنان انقلاب در سازماندهی و برنامه‌ریزی آن نقش بسزایی دارند. پرواضح است که مقابله با آن حرکت سازماندهی شده، باید با سازماندهی و برنامه‌ریزی همراه باشد.

اگر چه ما بر این باوریم که صرفاً با برخورد انتظامي و انضباطي مسئله حجاب حل نمي‌شود، اما معتقديم اين اقدامات ضمانت كننده‌هايي هستند كه قرار است نظم را برقرار و زیرپا نهادن قانون و هنجارهای اجتماعی را براي هنجارشكنان هزينه‌دار كرده و از شکستن قبح برخی از منکرات جلوگیری نماید. از این رو در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و تقارن آن با آغازین روزهای تابستان ، ما خانواده شهدا و جانبازان و تشکل های فرهنگی دینی از مسئولان استانی و شهرستانی ، نیروهای جان برکف انتظامی و نظامی اعم از ناجا ، بسیج و در رأس آن دادستان ولایی شهرستان می خواهیم با قاطعیت و صلابت با این پدیده شوم در جای جای این شهرستان و خصوصاً سواحل دریا برخورد قانونی نموده و در تأدیب عده قلیل هنجارشکنان و متعدیان به باورهای دینی مردم از هیچ امری فروگذار نکنند.

والسلام

جمعی از خانواده شهدا، ایثارگران و تشکل های فرهنگی دینی شهرستان بندرانزلی