هیچ پدیده‌ای به اندازه انقلاب اسلامی طی ۳۶ سال گذشته، مسائل اساسی جهان و به‌ویژه منطقه راهبردی غرب آسیا را تحت تأثیر قرار نداده است. در عظمت انقلاب اسلامی و حرکت بزرگ ملت تاریخ‌ساز ایران همین بس که پس از پیروزی انقلاب و استقرار نظام دینی با ماهیتی متفاوت از حکومت‌های عرفی و سکولار در ایران، تمامی قدرت‌های شیطانی و سلطه‌گر غربی و شرقی به همراه دیگر دولت‌های دیکتاتور و مرتجع، در برابرش صف‌آرایی کردند.

طی ۳۶ سال گذشته، لحظه‌ای را نمی‌توان به یاد آورد که ملت ایران فارغ از فشارها، توطئه‌ها و تهدیدهای نظام سلطه و متحدانش به سر برده باشد. اما با وجود همه این دشمنی‌ها، اکنون انقلاب اسلامی جهانی شده، جمهوری اسلامی به‌بزرگ‌ترین قدرت منطقه تبدیل شده و تحولات در منطقه و جهان به نفع جریان انقلاب اسلامی در حال رقم خوردن است. دشمنان ناکام در صحنه‌های گوناگون رویارویی با ملت ایران، به امید مؤثر واقع شدن نقشه‌های‌شان از توطئه و فتنه‌انگیزی دست بر نداشته و هر از چندی به یک نقشه شیطانی روی می‌آورند. در چنین اوضاعی باید مردم انقلابی ایران هوشیار بوده و مدافعان انقلاب اسلامی با تشخیص بهنگام این نقشه‌های شیطانی، به خنثی‌سازی آنها همت گمارند. بررسی‌ها نشان می‌دهد مدتی است که دشمنان و عوامل داخلی آنان، به تحریف انقلاب اسلامی روی آورده و از رهگذر تحریف بزرگ‌ترین انقلاب معاصر، درصدد هستند نسل جوان کشورمان را نسبت به اصل و اساس انقلاب بدبین ساخته، تا درستی حرکت پدران‌شان در پدید آوردن انقلاب را با پرسش‌های متعدد روبه‌رو سازند!

بنابراین باید هوشیار بود و توجه داشت که دست‌هایی ناپاک فعال شده و انقلاب اسلامی را در معرض خطر تحریف قرار داده است. نقطه هدف در سناریوی تحریف انقلاب اسلامی، تطهیر رژیم منحوس پهلوی از تمامی زشتی‌هایی است که زمینه‌ساز پدید آمدن انقلاب شد. در این سناریو و نقشه شیطانی، سناریونویسان در تلاش هستند تا بر قامت رژیم خائن پهلوی (اعم از پدر و پسر) لباس خدمت پوشانیده، اینگونه القا کنند که اگر در ایران انقلابی رخ نمی‌داد، اکنون ایران در ردیف ۱۰ کشور پیشرفته و صنعتی جهان قرار داشت!

«مستند انقلاب ۵۷» که در پنج قسمت از تاریخ ۲۹ شهریور تا ۲ مهرماه سال جاری و پس از تبلیغات گسترده یک ماهه، از شبکه ماهواره‌ای فارسی‌زبان «من و تو» پخش شد، نمونه‌ای برجسته از این حرکت شیطانی در راستای تحریف انقلاب اسلامی است. پخش مستندهای مشابه از سوی این شبکه در گذشته مانند: «رضا شاه»، «محمدرضا پهلوی»، «شاپور بختیار» و «از تهران تا قاهره» نشان می‌دهد که تطهیر رژیم فاسد، دیکتاتور و وابسته پهلوی، از مأموریت‌های اصلی این شبکه ماهواره‌ای فارسی‌زبان است.

در این مستند پنج قسمتی که مستندسازان قریب ۹ ساعت مخاطبان را با استفاده از تصاویر آرشیوی به تاریخ گذشته و دوران پیش از انقلاب و سال‌های اول انقلاب می‌برند، بیش از ۱۰۰ جعل تاریخی با هدف تحریف انقلاب اسلامی صورت گرفته است. دروغ‌پردازی‌ها در این مستند، با تکنیک‌ها و روش‌هایی صورت پذیرفته که مخاطب جوان و غیرمطلع از تاریخ انقلاب، به‌راحتی متوجه این دروغ‌ها نمی‌شود، نمونه‌هایی از این گزاره‌های دروغ و مغایر با واقعیت عبارت است از:

  1. مردم در پیش از انقلاب، در رفاه کامل زندگی می‌کردند!
  2. شاه قدرت را به راحتی به مخالفان واگذار کرد!
  3. محمدرضا پهلوی، یک ایرانی اصیل تحصیل کرده است که قصد دارد طی ۱۰ سال ایران را به یکی از ۱۰ قدرت بزرگ دنیا تبدیل کند!
  4. شاه فردی صلح‌جو و طرفدار آزادی‌های مدنی بود و مخالف سرکوب مردم و خون‌ریزی بود!
  5. شاه مقتدرانه در برابر غرب و آمریکا ایستاده بود و نفت را در راستای منافع کشور گران کرد!
  6. شاه فردی مذهبی است، به حج می‌رود و به زیارت امام رضا(ع) رفته و خود را تنها دولت شیعی می‌‌داند!
  7. شاه ارتش ایران را به یکی از ارتش‌های قدرتمند و مستقل تبدیل کرده و این ارتش موجب عزت ملی است!
  8. شاه عراق را مقهور قدرت و اراده خود کرده و ایران را به قدرت مسلط منطقه تبدیل کرده است!
  9. انقلاب ایران، نتیجه مداخله بیگانگان در امور ایران است!
  10. شاه با انقلابیون و مخالفان خود دارای رویکردی مداراکننده است!

ساخت چنین مستندهایی با هدف تحریف واقعیت‌های تاریخ انقلاب اسلامی، وظیفه رسانه ملی و تمامی نهادهای فرهنگی و انقلابی را برای صیانت از حرکت اصیل و انقلابی ملت ایران سنگین‌تر از پیش می‌کند. در چنین وضعیتی بار سنگین خنثی‌سازی توطئه‌هایی از این دست علیه انقلاب اسلامی بر دوش رسانه ملی است. رسانه ملی باید با تولید مستندات قوی و بهره‌گیری از فیلم‌های آرشیوی، علاوه بر آشنا نمودن جوانان با واقعیت‌های تلخ دوران پهلوی، دروغ‌های مستندهایی چون مستند«انقلاب ۵۷» را افشا کرده و دروغ‌پردازان شبکه‌های ماهواره‌ای استکباری و صهیونیستی را رسوا کند.

به‌طور قطع اگر رسانه ملی و دیگر مجموعه‌های متولی امور آموزشی و تبلیغی، با استفاده از شیوه‌های نوین رسانه‌ای و تبلیغی، بتوانند واقعیت‌های دردناک دوران پهلوی را برای جوانان در دهه چهارم انقلاب اسلامی ترسیم کنند، آنان به یک قضاوت خواهند رسید و آن اینکه: «اگر ما هم به جای پدران‌مان بودیم، علیه آن رژیم فاسد دیکتاتور و وابسته، انقلاب می‌کردیم و ایران عزیز را از شر آن رژیم منحوس و اربابانش رها می‌ساختیم.»

یدالله جوانی