مراسم رونمایی از سایت جدید جشنواره فیلم مقاومت با حضور سردار جواد جباری مدیرعامل بنیاد فرهنگی روایت، محمدحسین نیرومند مدیر عامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس، محمد خزاعی دبیرجشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، محمدرضا شرف‌الدین مشاور دبیر و مدیران این رویداد سینمایی، محمد صنعتی قائم مقام دبیر، سعید الهی دستیار دبیر، یزدان عشیری مدیر روابط عمومی، تبلیغات و ارتباطات جشنواره، کامران ملکی مدیر برنامه‌ریزی و تشریفات بین‌الملل، ناصر درخشان مدیر انتخاب و ارزشیابی، محمد طیب مدیر بین‌الملل، رضا رستگار مدیر هفته‌های فیلم خارج از کشور، حسن امجدی مقدم مدیر بخش قلم طلایی، جلوه‌گاه نور و استان‌ها، علی اکبر عبدالعلی‌زاده مدیر برنامه‌ریزی و تشریفات، سیمون سیمونیان مدیر امور سینماها و اکران، وحید شفیعی مدیر مالی و پشتیبانی و کورش پیرو مدیر اقلام تبلیغی برگزار شد.

سایت جدید جشنواره فیلم مقاومت که با همان آدرس پیشین moqavematfilmfest.ir در اختیار کاربران است به جهت ضرورت ارتباط با مخاطبان جشنواره در سایر کشورهای دنیا و لزوم اطلاع‌رسانی اخبار به آنان تلاش شده که اطلاعات مربوطه به دو زبان انگلیسی و عربی نیز، ترجمه و در اختیار علاقه‌مندان قرار گیرد.

در سایت عربی و انگلیسی جشنواره، مواردی همچون بازتاب جهانی اخبار جشنواره، چگونگی پیوستن افراد علاقه‌مند از سراسر دنیا به کلوپ مقاومت، گفت‌وگو با صاحب نظران خارجی و …پیش‌بینی شده است.

همچنین در نمای اولیه سایت، مخاطبان علاوه بر بهره‌مندی از شبکه‌های اجتماعی مرسوم همچون تلگرام و … می‌توانند با استفاده از تلویزیون اینترنتی به مرور ظرف روزهای آتی خلاصه‌ای از آثار منتخب و نمایش داده شده در هر دوره از جشنواره را مشاهده کنند. ضمن اینکه در صفحه نخست سایت، بخشهای مختلف جشنواره در طراحی جدید گرافیکی و با استفاده از تصاویر مورد لزوم به علاقه‌مندان معرفی شده است.

در بخش دوره‌های پیشین نیز برای نخستین بار اطلاعات کامل‌تری از ۱۳ دوره قبلی جشنواره اعم از اسامی دبیران و داوران، طرح‌های پوستر و تصاویر مربوط در کنار اطلاعات فیلمهای بخش‌های مختلف جشنواره به مخاطبان ارائه می‌شود.

در سری جدید فعالیت سایت تلاش شده است با به کارکیری گروهی از خبرنگاران با تجربه و آشنا به مفاهیم مورد نظر جشنواره مقاومت نسبت به تولید محتوا در قالب خبر و یادداشت اقدام شود تا علاوه بر کاربرد داخلی به زبانهای عربی و انگلیسی نیز ترجمه و بارگذاری شود.

چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با شعار «تجلی گفتمان فرهنگی انقلاب اسلامی» به همت بنیاد فرهنگی روایت و انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس از ۲ تا ۹ مهرماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود.

تسنیم/