حجت الاسلام پوریوسفی: اندیشه امام (ره) راهنمای مسیر حق و حقیقت است

0
801

حجت الاسلام پوریوسفی دبیر جبهه فرهنگی اجتماعی انقلاب اسلامی استان گیلان در مصاحبه با سراج هشت گفت: امام راحل، کشور ایران را به اوج عظمت و شکوه و همچنین ملت مسلمان ایران را به عزت و سعادت و مسیر حق و حقیقت راهنمایی نمود.

۱۴ خرداد ۱۳۶۸ روزی غم بار و تلخ بود و شخصیتی برجسته که تأثیری عمیق و سرنوشت ساز بر تاریخ کهن کشور ایران گذاشته بود درگذشت، او کسی بود که همزمان ارادۀ مردم و آیین آنها یعنی اسلام را در چهارچوب نظام جمهوری اسلامی ایران، متجلی کرد. ولی حضرت امام تنها به عنوان یک سیاستمدار برای ملت ایران و همه مسلمانان مطرح نبود، بلکه ایشان یک عالم بزرگ دینی، رهبری مردمی و ساده زیست و مظهر مبارزه با ظلم و بی عدالتی برای ما به شمار می‌رفت.

دبیر جبهه فرهنگی اجتماعی انقلاب اسلامی استان گیلان در مصاحبه با خبرنگار سراج هشت گفت: گرچه چهاردهم خرداد روز غم و سوگ بود، اما همه ما در عصر آن روز لطف و عنایت خداوند را شاهد بودیم و مجلس خبرگان رهبری کار عظیمی انجام داد و نگذاشت پرچم انقلاب اسلامی حتی برای ۲۴ ساعت روی زمین بماند و این پرچم را بر دوش سلاله فاطمه اطهر(س) و شاگرد مکتب ائمه اطهار(ع) حضرت آیت‌الله خامنه‌ای قرار داد.

وی افزود: از ویژگی‌های بارز امام خمینی(ره)، شجاعت و قاطعیت در مبارزه با استبداد داخلی و استکبار جهانی بود. این خصوصیت ایشان برخاسته از روح توکل و اعتماد به خداوند بود که در همه کارهای آن بزرگوار مشهود بود. نقطه اتکای امام خمینی(ره) پس از خداوند، مردم بود. ایشان معتقد بود مردم وقتی آگاه و متحد شوند، هیچ نیرویی نمی‌تواند در برابر آنها ایستادگی کند.

حجت الاسلام پوریوسفی با بیان این که تفکر و اندیشه امام خمینی(ره)، بدون شک تأثیر بسزایی در بیداری و وحدت مسلمانان داشت، اظهار داشت:
رهبر فقید انقلاب اسلامی به این موضوع توجه داشتند که علاوه بر دشمنان اسلام، برخی دولت‌ها و گروه‌ها نیز در جهان اسلام مخالف وحدت و انسجام مسلمانان هستند تا از این رهگذر منافع خود و دوستان غربی خود را فراهم کنند.

دبیر جبهه فرهنگی اجتماعی انقلاب اسلامی استان گیلان بیان کرد: جهان اسلام در عصر حاضر وام‌دار امام خمینی(ره) و آرمان‌های والای اوست و هم اوست که اسلام ناب محمدی را در برابر اسلام امریکایی قرار داده است و هم اوست که فریادگر پیوند محکم دین و سیاست و فراخواننده مردم مسلمان برای استقرار حکومت اسلامی است. او، رهبری است که مسلمانان و مستضعفان را در مبارزه علیه ظلم و استبداد یاری کرد و جهان اسلام را حیاتی نو بخشید. او به امت اسلامی وحدت بخشید و جمع پراکنده مسلمانان را به هم پیوند زد و آنان را در برابر دنیای کفر و استکبار متحد ساخت.

وی تصریح کرد: امروز شاهدیم که در چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و پس از سی و یک سال از رحلت این امام و رهبر مظلومان در مهد کفر و استکبار جهانی یعنی امریکای تروریست، قیامی مردمی صورت گرفته و شعار الله اکبر سر داده می‌شود و آتش نفرت مردمان مستضعف امریکا برافروخته شده است در حالی که رئیس جمهور منحوس آمریکا در خیال خام خود تابستان داغی را در سال ۹۷ برای کشور ما طراحی کرده بود خود در این آتش داغ گرفتار شده است و باید گفت که نگاه امام و حرکت امام نجات بخش همه مظلومان و مستضعفان عالم بود و ما امروز بیشتر از هر زمانی به خط امام و راه او برای نجات بشریت از چنگال ظالمان نیازمندیم.

دبیر جبهه فرهنگی استان گیلان در پایان افزود: این کشور، کشور امام هشتم حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) است که در سایه اوست که این کشور در پناه توجهات حضرت ولی‌عصر امام زمان ارواحنا لتراب مقدمه الفداء قرار دارد و مانند گذشته همه ما پای آرمان های انقلاب اسلامی و امام و رهبری عظیم الشان می‌مانیم و تا پای جان برای تحقق این آرمان‌ها می‌ایستیم.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

29 − = 26