حجت الاسلام سعید مهدوی، در مورد راهکارهای جلوگیری از بدحجابی در جامعه گفت : قدمت بی حجابی و بدحجابی در جامعه ما به سالهای اخیر برنمی گردد بلکه این معضل سالیان درازی است که در جامعه ما نهادینه شده است و نمی شود تصور کرد که این موضوع را طی زمانی کوتاه حل کرد که در این صورت با عدم پیگیری روبرو خواهیم شد.

وی افزود: حجاب و عفاف یک بحث تربیتی است که باید از مهد کودک و آموزش و پرورش شروع شود ،البته رسانه ها هم باید به جای برنامه های خشک که در مورد حجاب و عفاف دارند این بحث را به صورت غیر مستقیم درکارتون ها و انیمیشن ها که برنامه های جذاب و تاثیر گذار‌ترهستند قرار دهند.

اظهار داشت: بسیاری از فیلم ها که ترویج بدحجابی و بی حجابی را در جامعه ترویج میدهند،توسط مراکز رسمی تایید می شوند.

مهدوی گفت: بی حجابی و بد حجابی تنها از تهاجم فرهنگی غرب نیست بلکه کج سلیقه‌ای و بی‌تفاوتی دستگاه های داخلی است زیرا مصوباتی که در مورد بحث حجاب بوده است هیچ وقت رنگ اجرایی نگرفته است.

وی راهکار تحقق حجاب و عفاف در کشور را پیگیری تمام دستگاه های دولتی به خصوص رسانه ملی و حوزه علمیه دانست و گفت : آموزش و پرورش ،دانشگاه و مهد کودک ها که از بهزیستی مجوز می گیرند و حتی رسانه ملی زیر نظر دولت است و دولت باید نقش خود را به درستی ایفا کند و توپ را در زمین دیگران نیندازد.

این فعال فرهنگی ادامه داد: تهاجم فرهنگی ابتدا در مسئولین اثر گذاری کرده و بعد به توده مردم منتقل شده است.