شماری از رزمندگان حزب‌الله در حملات هوایی رژیم صهیونیستی به جنوب سوریه منطقه “قنیطره” واقع در منطقه مرزی سوریه و سرزمین های اشغالی به شهادت رسیدند. در همین حال منابع از شهادت جهاد عماد مغنیه، فرزند شهید عماد مغنیه و برخی دیگر فرماندهان ارشد حزب الله لبنان خبر دادند.

جهاد-مغنیه

مسئول خبری شبکه المنار، وابسته به حزب الله لبنان در پاسخ خبرنگار بین الملل مشرق گفت: این حمله تروریستی هنگامی روی داد که دو خودروی نیروهای مقاومت لبنان در حال بازدید از منطقه مرزی جولان اشغالی بودند. حزب الله لبنان نیز حدود یک ساعت بعد از این عملیات در بیانیه ای اعلام کرد که گروهی از مجاهدان حزب الله هنگام بازدید از شهر “مزرعه الامل” در منطقه “قنیطره”، هدف حمله موشکی بالگرد دشمن صهیونیستی قرار گرفتند.

اسامی شهدای حمله  جنگنده های رژیم صهیونیستی حزب الله لبنان به شرح زیر است:

الحدث، اسامی شهدای تجاوز اسرائیل به سوریه را اعلام کرد؛ این اسامی به شرح زیر است:

  • شهید جهاد عماد مغنیه
  • شهید محمد عیسی
  • شهید علی حسن
  • شهید حسین حسن
  • شهید مهدی الموسوی
  • ابو علی رضا

۲۰:۳۰- شبکه خبری «المیادین» بعد از ظهر امروز اعلام کرد که یک بالگرد اسرائیلی، روز یکشنبه، دو موشک به نقطه‌ای در جنوب سوریه شلیک کرده است، این بالگرد نقطه‌ای در شهرک «مزرعه الامل» در منطقه قنیطره در جنوب سوریه را هدف قرار داد.

۲۰:۳۱- رویترز مدعی شد که در حمله بالگردهای صهیونیست به «القنیطره» ۶  نیروی ایرانی نیز شهید شده‌اند.

۲۰:۳۳ – یک منبع صهیونیستی در حالی حمله بالگردهای این رژیم به منطقه قنیطره در نزدیکی مرز لبنان را تایید کرد که اخبار ضد و نقیضی از مجروح شدن یک عضو ارشد حزب الله در این حمله منتشر شده است.

۲۰:۳۵ – تلویزیون الجزیره قطره به نقل از خبرنگار خود در سوریه  اعلام کرد که یکی از فرماندهان ایرانی از حمله هوایی اسرائیل به «قنیطره» سوریه جان سالم به در برد.

۲۰:۴۶ – شبکه المنار در خبری فوری گزارش داد: حزب الله لبنان اعلام کرد گروهی از رزمندگان این جنبش که برای بررسی های میدانی به روستای مزرعه الامل در قنیطره سوریه حضور یافته بودند مورد هجوم موشکی رژیم صهیونیستی قرار گرفتند.

۲۰:۵۳- کانال یک تلویزیون رژیم صهیونیستی: حزب‌الله عملیات حمله به قنیطره را بدون پاسخ نمی‌گذارد.

۲۰:۵۵ – کانال دو تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که هنوز نوع سلاح به کار گرفته شده در عملیات نظامی رژیم صهیونیستی به قنیطره فاش نشده است.

۲۱:۰۰ – آناتولی: حزب الله در مرزهای جنوبی لبنان به حالت آماده باش درآمد.

۲۱:۰۴ – تلویزیون المیادین لبنان خبر داد که جنگنده‌های اسرائیلی بر فراز مناطق مرزی با لبنان از جمله مزارع شبعا و کفر شوبا به پرواز درآمدند.

۲۱:۰۶ – تلویزیون المیادین لبنان خبر داد؛ جنگنده‌های اسرائیلی بر فراز مناطق مرزی با لبنان از جمله مزارع شبعا و کفر شوبا به پرواز درآمدند.

۲۱:۰۸ – خبرگزاری آناتولی ترکیه از حضور چشمگیر نیروهای حزب الله در مرزهای جنوبی لبنان خبر داد و تاکید کرد که دقایقی بعد از اعلام خبر حمله هوایی اسرائیل بر شهرک «قنیطره» سوریه توسط حزب الله، نیروهای این حزب در مرزهای جنوبی حضوری چشمگیر پیدا کرده و به حالت آماده باش درآمدند.

۲۱:۱۵ – العربیه: در میان کشته شدگان حزب الله فرماندهان بلندپایه ای وجود دارد.

۲۱:۳۰ – «اسرائیل نیوزفید»، حزب‌الله لبنان اعلام کرد که با روش و مقیاسی که فعلاً پرده از آن بر نمی‌دارد، به حمله امروز بالگرد رژیم صهیونیستی و کشته شدن فرزند عماد مغنیه پاسخ می‌دهد.

۲۱:۴۲ – کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد: پس از شهادت فرزند عماد مغنیه در حمله بالگرد صهیونیست‌ها به خاک سوریه و قول حزب‌الله برای پاسخ دادن به این اقدام، ارتش رژیم صهیونیستی در مرز لبنان به حالت آماده‌باش درآمد.

۲۲:۱۵ – کانال دو تلویزیون اسرائیل خبر داد که موجی از نگرانی از پاسخ احتمالی حزب الله در مناطق شمالی از جمله الجلیل و جولان در فلسطین اشغالی در بین شهرک نشینان وجود دارد.

۲۲:۳۱ – امین حطیط در پاسخ به خبرنگار مشرق گفت: شهدای حزب الله از فرمانده هان زبده حزب الله بودند که برای آموزش نیروهای مردمی سوریه به این کشور سفر کرده بودند.

۲۲:۳۷ – منابع خبری لبنانی اعلام کردند: دبیرکل حزب الله لبنان امشب در پاسخ به حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به جنوب سوریه که به شهادت چندتن از فرماندهان حزب الله انجامید، سخنرانی خواهد کرد.

۲۳:۰۶ – روزنامه «دیلی استار» نوشت: آخرین آمار شهدای حمله امروز یک فروند هلیکوپتر توپدار رژیم صهیونیستی به نیروهای حزب‌الله به ۹ نفر رسیده است.

۲۳:۰۷ – کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی مدعی شد: «ابو علی الطباطبایی» فرمانده جنگ حزب الله علیه اسرائیل و مسئول حملات حزب الله، هدف اصلی اسرائیل در حمله هوایی به قنیطره سوریه بود.

۲۳:۱۴ – وزیر اطلاع‌رسانی سوریه گفت: رژیم‌صهیونیستی با حمله امروز خود به سوریه مرتکب اشتباه بزرگی شد.وی افزود: تجاوز رژیم‌صهیونیستی به سوریه، همدستی اسرائیل با تروریستهای تکفیری را برملا کرد.

الزعبی ادامه داد: این رفتار رژیم صیهونیستی جدید نیست و این رژیم از سال ۱۹۴۸ چنین رفتاری را در پیش گرفته است.

"جهاد مغنیه" به فاصله یک ماه از سالگرد شهادت پدرش به او پیوست

۲۳:۱۸ – شریف شحاده عضو پارلمان سوریه گفت: کل منطقه باید به آتش کشیده شود تا از نو بازسازی شود.وی افزود: رژیم صهیونیستی قصد دارد با حمله به اعضای حزب الله، نوع واکنش آن و نیز دولت سوریه را به تجاوز اخیر بسنجد.

۲۳:۲۰ – پایگاه خبری الخبر نوشت: رسانه های رژیم صهیونیستی اعلام کردند: نیروهای نظامی ارتش اسرائیل هم اکنون به حالت اماده باش کامل در مناطق مرزی شمالی فلسطین اشغالی با لبنان در آمده اند، و وزارت جنگ اسرائیل تجهیزات و جنگ افزار نظامی بیشتری را به این مناطق ارسال کرده است.

کابینه این رژیم هم از تمام سفارتخانه های خود در سراسر جهان خواسته است ضمن افزایش سطح حالت اماده باش تدابیر امنیتی را هم افزایش دهند.

هم اکنون جوی از ترس و نگرانی و اضطراب شدید تمام ساکنان شهرک های صهیونیست نشین را در مناطق شمالی فلسطین اشغالی دربرگرفته است. صدای جنگنده های اسرائیلی که در مناطق مختلف فلسطین اشغالی به پرواز در امده اند به گوش می رسد. این پروازها در مناطق لبنان و مرزهای سوریه بیشتر است.

"جهاد مغنیه" به فاصله یک ماه از سالگرد شهادت پدرش به او پیوست

۲۳:۲۷ – ژنرال “یوآف گالنیط” در اظهاراتی در گفت‌وگو با شبکه ۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که زمان‌بندی حمله موشکی به النقیطره برای ترور رهبران حزب‌الله لبنان تصادفی نیست.

وی ادامه داد که زمان انجام این ترور با انتخابات اسرائیل ارتباط دارد. این ژنرال اسرائیلی به مورد مشابه ترور رهبران مقاومت از جمله ترور “احمد الجعبری” فرمانده گردان‌های القسام در سال ۲۰۱۲ با اهداف انتخاباتی اشاره کرد.

۲۳:۴۵ – خبرنگار بین الملل مشرق در خصوص با “امین حطیط” سرتیپ بازنشسته و تحلیگران مسائل نظامی لبنان گفتگو کرده است که متن این مصاحبه به شرح زیر است.

پاسخ حزب الله می تواند ابعاد گسترده ای داشته باشد. زمان و حجم پاسخ حزب الله قطعا عجولانه و محدود نخواهد بود بلکه این جواب به صورت منظم و سنجیده برنامه ریزی خواهد شد.

سفر این این گروه به منظور بازدید از سوریه نبوده بلکه عملیاتی برای ارزیابی پایگاه‌ها و بررسی میدانی برای فرماندهی نیروهای مردمی بوده است.

 

۰۰:۴۸ –  کارشناس تلویزیون المنار لبنان تاکید کرد که کارشناسان و تحلیلگران صهیونیست منتظر پاسخ احتمالی حزب الله لبنان به عملیات در «قنیطره» هستند.ساعتی بعد اعلام شد که «جهاد مغنیه»، فرزند عماد مغنیه، فرمانده نامدار حزب‌الله در این حمله به شهادت رسیده است. تعداد شهدای حزب‌الله از ۷ تا ۱۱ نفر اعلام می‌شود. برخی منابع خبری مدعی‌اند که فرماندهان نظامی ایران هم در این حمله به شهادت رسیده‌اند.

نیروهای رژیم اشغالگر تحرکاتی غیرعادی را در مواضع خود نزدیک مناطق آزاد شده، و در طول جبهه مزارع شبعای اشغالی آغاز کرده اند.

خبرنگار العالم همچنین خاطرنشان کرد که رژیم صهیونیستی پروازهای شناسایی خود را بر فراز مزارع شبعا و جولان اشغالی افزایش داده است.

در مقابل نیروهای ارتش لبنان نیز در طول مناطق مرزی این کشور با فلسطین اشغالی، به حالت آماده باش در آمدند. نیروهای سازمان ملل نیز اوضاع را زیر نظر دارند.

http://fa.alalam.ir/news/1667564#sthash.eQeGswdw.dpuf

۰۰:۵۶ – العالم: نیروهای رژیم اشغالگر تحرکاتی غیرعادی را در مواضع خود نزدیک مناطق آزاد شده، و در طول جبهه مزارع شبعای اشغالی آغاز کرده اند. رژیم صهیونیستی پروازهای شناسایی خود را بر فراز مزارع شبعا و جولان اشغالی افزایش داده است.

در مقابل نیروهای ارتش لبنان نیز در طول مناطق مرزی این کشور با فلسطین اشغالی، به حالت آماده باش در آمدند. نیروهای سازمان ملل نیز اوضاع را زیر نظر دارند.

۰۱:۰۱ – به گزارش شبکه المیادین حزب الله لبنان در این بیانیه اعلام کرد که شش تن از اعضای این جنبش به نام های محمد علی حسن ابوالحسن از عین قانا، عباس ابراهیم حجازی از کفر فیلا، جهاد عماد مغنیه از طیردیا، محمد عیسی ابوعیسی از عربصالیم ، غازی علی ضاوی و علی حسن ابراهیم از یحمر الشقیف در حمله عصر روز یکشنبه بالگردهای اسراییلی به منطقه ای در قنیطره واقع در خاک سوریه به شهادت رسیدند.

866993_797 866994_927خبر در حال بروزرسانی است . . .