با وجودی که انتظار می رفت مانند سالهای گذشته زوار اربعین ایرانی نسبت به سال پیش افزایش قابل توجهی داشته باشد، متاسفانه آمارهای رسمی وزارت کشور حاکی از کاهش یک میلیونی زوار اربعینی نسبت به سال گذشته دارد. ما در حالی شاهد این اتفاق اسفناک هستیم که امسال اولین سالی است که ستاد اربعین ۱۰ ماه قبل از اربعین، در عالی ترین سطوح به صورت جدی فعال شده تا با برنامه ریزی و پیشبینی های لازم و مشارکت تمام نهادهای ذی ربط، زیارت اربعین را برای خیل علاقمندان تسهیل کند. اما متاسفانه به جای اینکه حماسۀ اربعین ایرانی ها که در پیام و سخنرانی نوروزی مقام معظم رهبری مورد تقدیر قرار گرفت، امسال پرشکوه تر شود، وزارت کشور از کاهش یک میلیونی زوار به دلیل هزینه ویزا خبر داده است.

این در حالی است که بسیاری از کسانی که برای اولین بار در راهپیمایی اربعین شرکت کرده اند، تاثیر آن را ز از هزاران کار فرهنگی بیشتر میدانند و تاثیراتی عظیم جهانی و سیاسی آن بر کسی پوشیده نیست. حضرت امام می فرمایند: «اين هماهنگى كه در تمام ملت ما در قصه كربلا هست، اين بزرگترين امر سياسى است در دنيا. و بزرگترين امر روانى است در دنيا. تمام قلوب با هم متحد مى‏شوند. اگر خوب راهش ببريم، ما براى اين هماهنگى پيروز هستيم‏»(صحیفۀ امام، ج۱۱، ص۹۹) و میفرمایند: «اگر بُعد سیاسی اینها را اینها بفهمند همان غرب‌زده‌ها هم مجلس به پا می‌کنند و عزاداری می‌کنند، اگر چنانچه ملت را بخواهند و کشور خودشان را بخواهند.»(صحیفه امام،ج۱۶، ص۳۴۷)

اکنون که به گفتۀ وزارت کشور، هزینۀ ویزا عامل کاهش یک میلیونی زوار اربعین شده، اگر میتوانیم با یک جهاد مالی در راه امام حسین(ع) شکوه حماسۀ اربعین را از سال گذشته بیشتر کرده و امام زمان را خشنود کنیم، چرا از چنین تلاشی مضایقه کنیم؟ آنهم در جایی که به فرمودۀ امام صادق(ع) هر کس برای راهی کردن زائر امام حسین(ع) هزینه ای بکند، چندین برابر آن هزینه در همین دنیا به او بازمیگردد.(…يُخْلِفُ عَلَيْهِ أَضْعَافَ مَا أَنْفَقَهُ؛ کتاب معتبر کامل الزیارت، ص۱۲۹)

متنی که با همین دغذغه نوشته شده در شبکه های اجتماعی در حال پخش است را میخوانید:

۱. وزارت کشور: امسال به دلیل هزینۀ ویزا، حماسۀ ایرانیها در اربعین، یک میلیون کاهش دارد!

سخنگوی وزارت کشور: پنجشنبه ۲۸ آبان درگفتگو  با اخبار ۸صبح رادیو:  “امسال پیش بینی میشود  ۲ میلیون نفر به زیارت اربعین بروند. علت کاهش یک میلیونی نسبت به پارسال، هزینۀ روادید است.”

پیک بامدادی- تعداد زائرین اربعین امسال | دانلود فایل

علت تأثیر هزینۀ روادید(ویزا):   قشر پایین جامعه که سال گذشته اربعین رفتند، اکثرا حدود #۲۵۰هزارتومان هزینه کردند و بقیه را مهمان برادران عراقی بودند. (هزینۀایران تانجف+۳روزپیاده روی وزیارت رایگان+هزینۀبرگشت) این هزینه امسال بخاطر روادید و عوارض، تقریباً دو برابر شده. (البته پارسال عده ای بواسطۀ خدمات صلواتی حمل و نقلی، کل هزینه شان ۱۰۰هزارتومان شد! که امسال باید ۳برابر هزینه کنند.)

۲. امام صادق(ع): «هرکس هزینۀ سفر زائر حسین(ع) را بدهد، #چندبرابرش در همین دنیا به او #برمیگردد!

و بلاها از او دفع شده  و مالش حفظ میشود و خداوند به ازای هر درهم #یک_کوه پاداش میدهد!! » امام صادق(ع) برای کمک به زائر معمولی کربلا (غیر اربعین) فرمود: “چندبرابرش برمیگردد”، پس کمک هزینۀ سفر به یک #زائر_اربعین که جزئی از این حماسۀ جهانی حسین(ع) میشود، یقیناً آثار مضاعفی دارد…

عن أَبِي عَبْدِ اللَّهِ ع فی من يُجَهِّزَ إِلَی الحُسین ع: “يُعْطِيهِ اللَّهُ بِكُلِّ دِرْهَمٍ أَنْفَقَهُ- مِثْلَ أُحُدٍ مِنَ الْحَسَنَاتِ وَ يُخْلِفُ عَلَيْهِ أَضْعَافَ مَا أَنْفَقَهُ وَ يُصْرَفُ عَنْهُ مِنَ الْبَلَاءِ مِمَّا قَدْ نَزَلَ لِيُصِيبَهُ وَ يُدْفَعُ عَنْهُ وَ يُحْفَظُ فِي مَالِهِ” (کتاب معتبر کامل الزیارت، ص۱۲۹)

۳. #حسینی_ها! کمک کنید کسی بخاطر  #پول از اربعین جانمونه!

به امام صادق(ع) اعتماد کنید:

هر هزینه ای بکنید چندبرابرش برمیگردد…

به ازای هر درهم یک کوه پاداش میگیرید…

به وظیفۀ «کمک به راه حسین(ع)» عمل میکنید..

ما به حسین بدهکاریم..

نگو پول ندارم، #هرقدرمیتونی_زائر_راهی_کن…

عَلَم حسین(ع) را در جهان بلندتر کن…

حسین(ع) برای ما خیلی هزینه کرده…

نگذار علم ۲۰میلیونی حسین(ع) ۱میلیون کوتاه بشه…

مگر حاضر نبودی برای حسین(ع) جون بدی؟

الان پول بده..پولت برمیگرده..چندبرابرش..

#جنبش_مردمی کمک به #یک_میلیون_جاماندۀ_حماسۀ_اربعین!

ینقدر این مطلب را برای همه ارسال کنید تا همه #کمک کنند #کسی_بخاطرپول #از_اربعین_جانمونه!