رحیم قربانی، رئیس سازمان قرآن و عترت بسیج در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، با بیان اینکه یکی از برنامه‌های ویژه این سازمان، توجه به سبک زندگی قرآنی و زمینه‌سازی برای تحقق این مهم است، گفت: اگر عموم مردم بتوانند به مباحث کاربردی قرآن آشنایی داشته باشند، می‌توانند آیات قرآن را به تدریج در زندگی‌شان اجرا کنند که این کار همان هدف اصلی از انس با قرآن است.

رئیس سازمان قرآن و عترت بسیج تهران با اشاره به برگزاری کارگاه‌هایی با عنوان سبک زندگی قرآنی در سالهای گذشته، خاطرنشان کرد: امروز بیش از ۴۰۰ کارگاه سبک زندگی قرآنی در مناطق مختلف برای عموم مردم در حال برگزار است.

قربانی با بیان این مطلب که امسال علاوه برگزاری کارگاه‌های قرآنی، تصمیم به برگزاری جلساتی جهت تولید محتوای مورد نیاز در سبک زندگی قرآنی گرفته‌ایم، از برگزاری کارگاه‌های ویژه قرآنی به صورت سلسله جلسات در پنج نقطه تهران خبر داد.

وی با بیان این مطلب که نخستین جلسه از این سلسله جلسات فردا در سالن شهید رشادی سپاه رسول‌الله (ص) برگزار خواهد شد، از استاد ابوالفضل بهرام‌پور به عنوان استاد این جلسات نام برد و گفت: با شبکه قرآن هماهنگیهای لازم صورت گرفته است تا در قالب برنامه‌هایی ۱۰ دقیقه‌ای از سلسله جلسات، افرادی که به هر دلیلی نمی‌توانند در جلسات حاضر شوند، با پخش از شبکه سیما از محتوای مطرح شده بهره‌مند شوند.

رئیس سازمان قرآن و عترت بسیج تهران با اشاره به اینکه در این جلسات سعی بر این است تا بیشتر مباحث کاربردی و مورد نیاز مردم در استفاده هرچه بهتر از ارزشهای قرآنی مطرح شود، خاطرنشان کرد: امسال با توجه به اینکه دیگر جلسات و حتی متنهای طولانی مورد استقبال مردم قرار نمی‌گیرد، تصمیم گرفتیم مباحث معرفتی و ارزشی قرآن را در مدت زمان کوتاه اما مفید و قوی مطرح کنیم.