جشنواره «فیلم مستند و کلیپ بهشت» برگزار می‌شود/ تدارک جوایز نفیس برای برترین‌ها

0
838

این جشنواره در راستای اهداف فرهنگی مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی مبنی بر پاسداری از میراث و هنر ایرانی- اسلامی و ترویج آموزه‌های خاندان رسالت به ویژه فرهنگ مهرپرور رضوی برگزار می‌شود.

فراخوان دومین جشنواره «فیلم مستند و کلیپ بهشت» توسط مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی اعلام شد.

این جشنواره در راستای اهداف فرهنگی مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی مبنی بر پاسداری از میراث و هنر ایرانی- اسلامی و ترویج آموزه‌های خاندان رسالت به ویژه فرهنگ مهرپرور رضوی زیر نظر محمدعلی چمی‌گو به عنوان مدیر جشنواره در دو بخش مسابقه(مستند و کلیپ) و جنبی برگزار می‌شود.

مجموعه آثار مستند و کلیپ مرتبط با موضوع «فرهنگ و سیره رضوی» اعم از تاریخ، زندگی، شخصیت، کرامات و مجاهدت‌های خستگی‌ناپذیر حضرت رضا(ع) و جلوه‌های توسل و ارادت به آن امام همام در طول تاریخ اسلام و ایران از جمله انگاره‌ها، آداب و رسوم، عرف و عادات، جشن‌ها و سوگواره‌ها، موقوفات و نذورات و خدمات کریمانه خادمین حضرت، در این جشنواره پذیرفته خواهد شد.

در بخش مسابقه، فیلم‌های مستند با محوریت موضوع جشنواره و همچنین موضوعات «زیر سایه خورشید»، «زائرین پیاده رضوی» و «زیارت و آیین‌های نوروزی» پذیرفته می‌شود.

محور زیر سایه خورشید لحظات عرض ارادت و توسل جستن مردم ایران و جهان در مواجهه با پرچم متبرک آستان قدس رضوی و کاروان‌های خدام حضرت رضا(ع) را نشان می‌دهد. محور زائرین پیاده رضوی نیز روایتگر حالات، توسلات و سلوک زائرین پیاده در مسیرهای بیابانی، شهری و جاده‌ای منتهی به حرم امام رضا(ع) است.

مراسم و آیین‌های نوروزی و حالات زائرین در لحظه تحویل سال در کنار مضجع شریف رضوی نیز در محور زیارت و آیین‌های نوروزی به تصویر کشیده می‌شود.

در بخش کلیپ نیز آثار تولیدی با محوریت موضوع جشنواره و موضوعات ویژه شامل کلیپ مفهومی(تولید کلیپ مفهومی با موضوع وقف و نذر رضوی با محدودیت زمانی ۵۹ تا ۲۰۰ ثانیه) و نماهنگ(تولید موزیک ویدئوهای مرتبط با موضوع جشنواره و محدودیت زمانی حداکثر تا ۵ دقیقه) پذیرفته خواهد شد.

فعالیت‌های حمایتی و آموزشی شامل حمایت از تولیدات نیمه تمام و برگزاری کارگاه‌های آموزشی ایده‌پردازی در جهت اهداف دومین جشنواره فیلم مستند و کلیپ بهشتدر بخش جنبی جشنواره انجام می‌شود.

شرکت همه فیلم‌سازان، نهادها، سازمان‌های دولتی و غیردولتی و تهیه‌کنندگان بخش خصوصی در این جشنواره آزاد است. آثار ارسالی باید از سال ۱۳۸۸ به بعد تولید شده باشد. محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد، اما آثاری که در دوره اول جشنواره شرکت کرده‌اند، امکان حضور در این دوره را ندارد.

دانلود فایل ۱۵۷۶۷۵۶۱۹۰٫pdf

فایل PDF | جزئیات کامل درباره جشنواره «فیلم مستند و کلیپ بهشت»

با توجه به یک مرحله‌ای بودن دریافت آثار، در صورت انتخاب هر فیلم برای بخش مسابقه، فایل ارسال شده توسط فیلم‌ساز، به طور مستقیم و بدون هیچ تغییری در جشنواره به نمایش درخواهد آمد.

علاقه‌مندان می‌توانند تا ۷ خرداد ۱۳۹۹ آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند. فهرست آثار راه‌یافته به جشنواره نیز ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ اعلام خواهد شد.

دوستداران شرکت در دومین جشنواره فیلم مستند و کلیپ بهشت برای کسب اطلاعات کامل مانند مقررات جشنواره، شرایط ارسال آثار و جوایز جشنواره این دوره می‌توانند به سایت این جشنواره به نشانی www.aqart.ir مراجعه کنند.

لازم به ذکر است، دبیرخانه جشنواره فیلم بهشت به نشانی مشهد، خیابان کوهسنگی ۹، عدالت ۱۸، مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی آماده پاسخگویی به هنرمندان درباره این جشنواره است. همچنین علاقه‌مندان می‌توانند با شماره تلفن ۰۵۱۳۸۴۴۵۱۴۲ داخلی ۱۰۷ تماس بگیرند.

حلقه وصل/

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

− 4 = 5