در این طرح، ۱۰ نفر از بین شرکت‎کنندگان مردمی برگزیده و وارد مرحله اول جشنواره خواهند شد. در این جشنواره مسابقه در سطح تلاوت مجلسی خواهد بود و ضوابط مسابقات رسمی در آن وجود نخواهد داشت.  قاریان بین ۹ الی ۱۱ دقیقه بدون حضور داوران به تلاوت قرآن می‎پردازند  و فقط چهار استاد به عنوان ناظر حضور دارند. این جشنواره در چهار مرحله برگزار می‌شود که در هر مرحله سطح جوایز ارتقاء می‌یابد.

دریافت تیزر

در جشنواره اصلی، تمامی اساتید، مهمان جشنواره هستند و به عنوان هیئت نظارت حضور دارند. قاریان تلاوت می‌کنند و مردم حاضر در جلسه به سه نفر از قاریان رأی می‌دهند، سپس هرکس بیشترین رأی را کسب کرده باشد، نفر اول جشنواره ماهانه محسوب می‌شود. نفرات اول تا سوم حق حضور در جشنواره ماه بعد را خواهند داشت.

این مجموعه مردم‎نهاد به صورت خودجوش فعالیتهای خود را در حسینیه صاحب الزمانی تهران، جنب حسینیه مهدیه تهران انجام می‎دهد و وابسته به سازمان و نهادهای دولتی نیست.

رونق بخشیدن به جلسات قرآن، مشارکت مردم در انتخاب بهترین قاری ماه، انتخاب بهترین قاری کشور  با رأی و انتخاب مردمی، پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری درباره برگزاری جلسات تلاوت و شنیدن قرآن به عنوان برخی از اهداف جشنواره تلاوتهای مجلسی اعلام شده است.

تسنیم