جریان تحریف به دنبال القای اهداف خود به جامعه است

0
648

به گزارش پایگاه خبری سراج8 از رشت، عباس محمدیان امشب در نشست بصیرتی ویژه اصحاب رسانه، فعالان‌فضای مجازی و هادیان سیاسی با موضوع نقش رسانه‌های انقلاب در جنگ روایت‌ها که به همت سازمان بسیج رسانه گیلان برگزار شد با بیان اینکه نقش رسانه‌ها پدیده جدیدی در عصر ارتباطات است، اظهار کرد: قدرت رسانه یک ابزار و ظرفیت بسیار قوی است و جبهه انقلاب از این ظرفیت غفلت کرده و ضربه‌هایی حتی خورده است لذا باید برای حفظ آرمان‌ها برنامه‌های مدونی داشت.

وی با اشاره به مهمترین دلایل ایجاد جنگ روانی در کشور توسط استکبار گفت: مهمترین هجمه دشمن هویت ملی دینی و ایرانی ملت است زیرا انسان بدون هویت به انحراف کشیده می‌شود.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور با تاکید بر علاقه ملت ایران به کشور خود در مقابل استکبار افزود: یکی از اهداف در جنگ روانی، هویت ملی و دینی است زیرا ایرانی‌ها کشور خود را دوست دارند و استکبار به این منظور سعی دارد این هویت را از بین ببرد.

محمدیان نقش رسانه جبهه انقلاب اسلامی در جنگ نابرابر مقابل استکبار بیان کرد: در این حوزه باید جبهه رسانه انقلاب سروسامان گرفته شود زیرا مهمترین ابزار تبیین حقایق، و پیشبرد اهداف ابزار رسانه است لذا هر کشوری که از این ابزار بهره گیرد به موفقیت می‌رسد.

وی متولدین دهه ۸۰ و ۹۰را وارثان نظام مقدس جمهوری اسلامی معرفی کرد و گفت: وارثان انقلاب متولدین دهه ۸۰ و ۹۰ هستند به این منظور باید واقعیت‌های انقلاب را به این نسل از جامعه بازگو کرد ولی متاسفانه اکثر مدیران رسانه را یک‌سکوی پرتاب می‌دانند.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور با بیان اینکه وظیفه رسانه از هر زمان دیگری سنگین‌تر است، گفت: وظیفه رسانه در دوران کنونی تبیین فرهنگ انقلاب بوده و رسانه‌ها باید خط‌شکن جبهه رسانه باشند در غیر این‌صورت به بی‌راهه خواهیم رفت.

به گفته محمدیان امروز همه اقشار مردم سرباز رسانه‌ای در مقابل برنامه جنگ روانی استکبار هستند، به این دلیل مقام معظم رهبری تبیین را یک اصل دانسته و معتقد هستند باید حقایق را برای افکار عمومی تبیین کرد.

وی مهم‌ترین مولفه جنگ روایت‌ها را هیبریدی بودن آن‌دانست و تصریح کرد: جنگ تحریف موازات جریان تحریم حرکت کرده و دو هدف آدرس غلط دادن و ایجاد ناامیدی در جامعه را دنبال می‌کنند.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور با بیان اینکه جریان تحریف تلاش می‌کند اهداف خود را به جامعه القا کند، افزود: مردم سرمایه اصلی نظام بوده و امروز نظام سلطه در جنگ روایت‌ها سرمایه اجتماعی را نشانه گرفته است.

محمدیان با بیان اینکه برخی از رسانه‌ها نباید در زمین دشمن بازی کنند، افزود: اخبار زیادی در رسانه‌ها منتشر می‌شود ولی باید اخبار با منبع درست را پخش کنیم زیرا مخاطبان رسانه‌های انقلاب فراتر از مرزهای جمهوری اسلامی است.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور از پیگیری مطالبات صنفی اصحاب رسانه در کشور خبر داد و بیان کرد: پیگیر تک تک درخواست صنفی خبرنگاران بوده و در این خصوص رایزنی‌هایی داشتیم که نمونه بارز آن پیگیری چرایی کاهش ۴۰ درصدی بودجه در رسانه‌های کشور بوده است.

به گفته محمدیان در خصوص بیمه خبرنگاری با وزیر ارشاد جلسه‌ای برگزار و وی قول مساعد دادند و از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مسوولان و وزرا درخواست دارم پیگیر مطالبات خبرنگاران بوده و آنان سکوی پرتاب پیشرفت خود قرار ندهند.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

− 3 = 3