حجت‌الاسلام مجتبی اشجری عصر امروز در نشست هماهنگی انتشار کتاب و تولید فیلم مستند شهید عبدالکریمی، اظهار کرد: شهید سیف‌الله عبدالکریمی نماد ولایتمداری و پاسدار انقلاب اسلامی بود.

وی با بیان اینکه عبدالکریمی نخستین نماینده شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی بود، افزود: عبدالکریمی در حادثه تروریستی هفتم تیر سال ۶۰ در انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی توسط ‌منافقان به درجه رفیع شهادت رسید.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با تصریح بر اینکه چهار ستاره گیلانی در آسمان هفتم تیر می‌درخشند، ادامه داد: شهیدان دکتر حسن عضدی، سیف‌الله عبدالکریمی، محمد صادق اسلامی و جواد سرافراز از افتخارات مردم ولایتمدار گیلان بودند.

وی تصریح کرد: شهدای گرانقدر مذکور در حادثه هفتم تیر همراه شهید مظلوم آیت‌الله بهشتی قربانی نقشه شوم تروریست‌های کوردل شدند.

اشجری به دغدغه‌های جدی مقام معظم رهبری نسبت به معرفی هنرمندانه شهدای حادثه هفتم تیر به نسل جوان اشاره کرد و گفت: انتشار کتاب و تولید فیلم مستند از جمله کارهای ماندگاری است که می‌تواند بخشی از کم کاری‌های سال‌های گذشته را جبران کند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به انتشار کتاب و تولید فیلم مستند شهید حسن عضدی در سال گذشته، گفت: امسال نیز کتاب و فیلم مستند شهید عبدالکریمی منتشر و تولید می‌شود.

وی اضافه کرد: برنامه‌ریزی برای معرفی شهیدان محمد صادق اسلامی و جواد سرافراز در برنامه‌های سال‌ ۹۶ و ۹۷ ستاد بزرگداشت شهدای هفتم تیر گیلان قرار گرفته است.

اشجری شهید عبدالکریمی را دانش آموخته مکتب امام خمینی (ره) دانست و تصریح کرد: عبدالکریمی از شاگردان آیت‌الله شهید علامه مطهری و دکتر مفتح بود که این امر از او مردی مبارز و اهل پیکار با ظالمان و رهرو حضرت امام(ره) ساخت.

وی با اشاره به سابقه انقلابی این شهید بزرگوار در دوران پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: شهید عبدالکریمی در سال‌های ابتدایی دهه پنجاه با تلاش برای بیدار کردن افکار عمومی در برابر ظلم و ستم رژیم شاهنشاهی نقش پررنگی در آشنایی مردم شهرهای لاهیجان و لنگرود با نهضت حضرت امام خمینی(ره) داشت.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان خاطرنشان کرد: شهید عبدالکریمی نقش مؤثری در برپایی تظاهرات، برگزاری جلسات سخنرانی سیاسی، اعتصابات و تعطیلی بازار، اداره‌ها و مدارس شهرهای شرق گیلان داشت.

وی یادآور شد: شهید عبدالکریمی با عزمی ستودنی تا پای جان در راه پاسداری از آرمان‌ها و ارزش‌های متعالی نهضت عاشورایی حضرت امام خمینی(ره) ایستاد و به افتخار شهادت نائل آمد.

فارس/