نسخه اصلی سایت

تلکس خبری | قرارگاه فرهنگی سراج
این صفحه هر 15 دقیقه به صورت خودکار تازه سازی می شود

گزارش تصویری از برپایی “بیت الاحزان فاطمی” توسط ستاد مردمی فاطمیه رشت

در این بیت الاحزان که همراه با برپایی نمایشگاه فرهنگی بود پخت و توزیع بیش از ۲۰۰۰۰ نفری آش نذری به مدت سه شب نیز انجام پذیرفت.

به مناسبت شهادت فاطمۀ زهرا(س)؛

نوسرودۀ شفیعی: «در خانه چه تلخ است که مردی بنشیند» | نماهنگ«یاس در خون» منتشر شد + فیلم

همزمان با آغاز ایام فاطمیه (س) بسیاری از شاعران و هنرمندان جوان و پیشکسوت جوان کشورمان دست به قلم می‌برند و با سرودن اشعاری ارادت خودشان را به محضر مبارک حضرت زهرا (س) ابراز می‌کنند. در همین راستا، سید محمدمهدی شفیعی شاعر جوان و آئینی کشورمان قطعه شعری را سروده که در ادامه آمده است: […]

گزارش تصویری به همراه اعلام برنامه مراسم ایام فاطمیه در مسجد سنگ بست ماسال

مراسم عزاداری ایام فاطمیه همراه با سخنرانی وروضه خوانی ۱۰ و۱۱ اسفند همراه با نماز جماعت مغرب وعشاء در مسجد سنگ بست ماسال

حجت الاسلام مهدوی کنی:

تمدن اسلامی عاریتی نیست/ دیدگاه های تمدن ساز علمای شیعه

حجت الاسلام مهدوی کنی گفت: دیدگاه های تمدن ساز علمای شیعه فقط غرب ستیزی نبوده و تضمین استقلال اقتصادی و فرهنگی ملت ایران هم از اهداف اصلی شان بوده است.

گزارش تصویری شب اول عزاداری فاطمیه دوم هیات محبان اهل بیت (ع) رشت

اینفوگرافیک استفاده آگاهانه از فضای مجازی

سرعت پیشرفت تکنولوژی و ارتباطات سبب شده است که معمولا فرزندان در استفاده از این تکنولوژی ها از والدین پیشی بگیرند. این سبب شده است که والدین نسبت به بسیاری از خطرات دنیای مجازی آگاهی نداشته باشند. حتی در صورت آگاهی، پیشگیری از خطرات احتمالی، ظرافت خاصی دارد.

فیلم / می‌زنم زمین تا «خدا»‏ میره! | موعظه اخلاقی

داشتیم فوتبال بازی می‌کردیم که حاج آقا اومد. می‌خواست با ما بازی کنه اما قبل از بازی یه چیز خیلی خوب به ما یاد داد…‏

انیمیشنی که مناسب کودکان نیست

انیمیشن «لک‌لک‌ها» جزو آن دسته از آثاری است که بزرگسالان آن‌را بسیار بامزه می‌دانند زیرا به مسئله‌ای اشاره داردکه خود به آن می‌خندند و در کمال خودخواهی آن‌را مناسب کودکانشان می‌دانند.

برای تحقق تمدن اسلامی باید جهان را به هم بریزیم

رحیم‌پور در تشریح این مراحل ضمن تاریخی و منطقی خواندن آن بیان کرد که چنانچه این مراحل پنج‌گانه را از انتها به ابتدا شرح دهیم قضیه واضح‌تر خواهد شد. وجود یک تمدن دینی بدون جامعه دینی محقق نخواهد شد.

برنامه مشترک آموزش تیراندازی به مناسبت گرامیداشت سالروز یوم الله دهه فجر

برنامه مشترک آموزش تیراندازی ۱۰ متر اسلحه بادی، به مناسبت گرامیداشت سالروز یوم الله دهه فجر، ویژه حلقه های نوجوانان و جوانان کانون فرهنگی تربیتی امام روح الله رشت به گزارش کارگروه تربیت بدنی و تفریحات کانون امام روح الله با هماهنگی های صورت گرفته با هیئت تیراندازی استان گیلان، جهت آشنایی هر چه بیشتر […]

بهترین پایگاه برای نشر اندیشه‌های ولایت، مسجد است

بنده معتقدم اگر روحانیون و مساجد همانند قبل انقلاب عمل می‌کردند و با جدیت به برنامه‌های خود ادامه می‌دادند، ما با مسائلی از قبیل شبیخون، تهاجم فرهنگی و نفوذ می‌توانستیم به سرعت مقابله کنیم.

رحیم‌پور ازغدی هشدار داد

آموزش همجنس‌بازی در برخی شبکه‌های مجازی کشور / خیانت برخی مسئولان با کانال‌کشی بی‌قید‌و‌بند اینترنت

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه در برخی شبکه‌های مجازی آموزش همجنس‌بازی به دختران و پسران داده می‌شود، گفت: اگر این لوله‌ها را به منبع فاضلاب وصل کنیم که همان اینترنت بی‌قید و شرط است به مردم خیانت کرده‌ایم.

در افتتاحیه چهارمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی مطرح شد:

سرنوشت انقلاب اسلامی در فضای مجازی مشخص می‌شود/ نیروهای انقلابی متحد شوند

حسین انتظاری با بیان اینکه سرنوشت انقلاب اسلامی در فضای مجازی مشخص و رقم می‌خورد، گفت: باید برای سامان‌دادن عرصه فضای مجازی مدیریت مطلوبی انجام دهیم.

به همت موسسه جهادی(صهبا)؛

کتاب «مؤمن انقلابی، شیخ عباس پورمحمدی» منتشر شد

کتاب «مؤمن انقلابی، شیخ عباس پورمحمدی» شرح رفاقت و دوستی رهبر انقلاب با شیخ عباس پورمحمدی از سوی موسسه جهادی(صهبا) منتشر شد.

منکرین ولایت، آیه مودت را منسوخ می دانند

اصرار برخی برای منصرف کردن اذهان عامه از معنی مودت ذوی القربی و تأویلی که در آیه شریفه می ‏کنند فقط برای توجیه به بی‏ مهری ‏هائی است که أسلاف آنها روا داشته اند.

پوستر نفوذ | دشمنان عامل دارند

دشمنان عامل دارند؛ اینکه قابل انکار نیست. ملّت، ملّت بزرگی است، ملّت خوبی است امّا در درون ملّت -مثل همه‌ی ملّتهای دیگر- آدم‌های غریب‌پرست، سست‌عنصر، مادّی و فریب‌بخور هستند. ۱۳۹۵/۰۷/۲۸

مسجد باید سمبل هویت ایرانی اسلامی باشد/ ارتقاء تعاملات اجتماعی

پور جعفر گفت: مسجد و یا حسینیه باید به مثابه عنصری چـه از نظـر اجتمـاعی وچـه از نظـر فیزیکی جذاب و به عنوان سمبل و نشانه ای با هویت ایرانی اسلامی از لحاظ بصری، عملکردی باشد.

فاطمیه هویت تشیع است/ اهمیت و ضرورت بزرگداشت فاطمیه

حجت الاسلام کاشانی گفت: فاطمیه هم از نظر اعتقادی مولفه اصلی هویت تشیع بوده است و هم از لحاظ مناسکی. این مسئله اگر از بین برود شیعه دچار استحاله خواهد شد.

حسن عباسی در دومین روز هم‌اندیشی سینما انقلاب:

سینمای غالب کشور مروج حیات بورژوایی و حیات آمریکایی است

دکتر حسن عباسی در دومین روز از ششمین سال محفل سینما انقلاب سخنرانی داشت که خلاصه آن در ادامه می‌آید.

گفتگوی خواندنی با آیت الله فیض گیلانی؛ تنها شاهد زنده ماجرای دستگیری امام خمینی

عالمی ۹۲ساله با چهره‌ای آرام و طمأنینه و لهجه شیرین گیلکی پذیرای ما می‌شود. در خانه‌ای پر از اتاق‌های تودرتو که چند اتاق آن فقط کتابخانه است و هزاران جلد کتاب در آن یافت می‌شود. قبل از آنکه ما چیزی بپرسیم ماجرای دستگیری امام را در سال ۴۳ تعریف می‌کند، داستانی که شاید تنها راوی زنده‌اش کسی نباشد جز آیت‌الله محمدعلی فیض گیلانی.

بذرهای مرگ: بازی های تاریک در پشت پرده تغییر بنیادی بذرها

داستان این پروژه شیطانی از جانب روزنامه نگار آمریکایی، ویلیام انگدال در تازه ترین اثرش به نام« بذرهای مرگ: بازی های تاریک در پشت پرده تغییر بنیادی بذرها» که در سال ۲۰۰۷م انتشار یافته به رشته تحریر در آمده است.

واقعه جمل؛ تصویری از مقابله اشرافیت با انقلاب

واقعه جنگ جمل تقابل فرماندهان اول سپاهِ رسول گرامی اسلام در مقابل سپاه امیرالمؤمنین(ع) به عنوان خلیفه خدا بود که حضرت ضمن اشاره به ایه‌ای از قرآن، ریشه این فتنه را روی آوردن به خوی اشرافیت معرفی کردند.

انتشارات انقلاب اسلامی منتشر کرد

آینده‌پژوهی انقلاب اسلامی از منظر رهبر معظم انقلاب

کتاب «روشنای آینده»؛ آینده‌پژوهی انقلاب اسلامی از منظر رهبر معظم انقلاب از سوی انتشارات انقلاب اسلامی منتشر شد.

سرنوشت همراهان امام(ره) در «پرواز ۴۷۲۱» + موشن گرافیک

موشن گرافیک «پرواز ۴۷۲۱» که توسط خانه طراحان انقلاب اسلامی ایران طراحی شده است، به سرنوشت همراهان امام(ره) در پرواز بازگشت ایشان به ایران می‌پردازد.

هویت در معماری از نگاه دوربین به مسابقه گذاشته می‌شود

مرکز معماری اسلامی حوزه هنری فراخوان مسابقه عکاسی معماری با موضوع «هویت در معماری» را منتشر کرد.

حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری:

قرآن کریم از مشیت بالغه الهیه رونمایی می‌کند

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد با بیان اینکه قرآنی نوری است که با تبعیت از آن می‌توان از تاریکی جهالت و غفلت خارج شد گفت: قرآن کریم از مشیت بالغه الهیه رونمایی می‌کند.

تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «آب هرگز نمی‌میرد» منتشر می‌شود

نمایشگاه مجسمه‌ کاراکترهای کتاب‌ها و برنامه‌های تلویزیونی کودک و نوجوان همزمان با افتتاح بخش کودک و نوجوان اسفندماه در باغ کتاب برگزار می‌شود.

تجربه سال‌های انقلاب در بازی «ایران۵۷»

بازی رایانه‌ای «ایران۵۷» و نرم‌افزار «انقلاب عشق» همزمان با ایام دهه فجر رونمایی شد.

اهمیت مهرورزی به همسر در آیه‌ای از قرآن

محبت‌ورزی در خانواده به خصوص به همسر از اهمیت فراوانی برخوردار است، زیرا اگر این نهاد اجتماعی از محبت خالی باشد، پایه‌های آن سست می‌شود و زمینه‌ را برای خطرات و تبعات بعدی فراهم می‌کند.

مجموعه سخن‌نگاشت | چرا انقلاب کردیم؟

همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR  مجموعه سخن‌نگاشت «چرا انقلاب کردیم؟» را منتشر می‌کند. فایل قابل چاپ این مجموعه ارزشمند رو در ادامه می تونید دریافت کنید.

لزوم ورود همگان برای صدور فرهنگ انقلاب/توجه به «ولایت» در انقلاب اسلامی جلوه کرد

رویکرد به ولایت و اعلام اینکه حاکمیت این جهان به اولیای الهی مرتبط می‌شود، در انقلاب اسلامی پررنگ جلوه کرد. زمانی می‌توانیم از ثمرات انقلاب بهره ببریم که به گسترش و صدور فرهنگ انقلاب اسلامی بپردازیم.

فصل بیعت | طرح بنر جایگاه مخصوص ایام فاطمیه

فصل بیعت | طرح بنر جایگاه مخصوص ایام فاطمیه

بررسی نسبت انقلاب اسلامی و تمدن نوین اسلامی:(3)

الزامات فرهنگی در ساخت تمدن نوین اسلامی

اولین و مهم‌ترین رسالت نخبگان فرهنگی انقلاب اسلامی و مراکز علمی و پژوهشی، که بناست حلقه کلیدی و هدایت تمدن نوین را در دست بگیرند این است که به تبیین نظری و کارآمد چارچوب­ها، اهداف و الگوهای ناظر به تحقق تمدن اسلامی بپردازند.

بررسی نسبت انقلاب اسلامی و تمدن نوین اسلامی:(2)

دو مصلح در دو جغرافیا؛ با دغدغه شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی

دقت در مبانی فکری امام خمینی(ره) و سید قطب نشان می‌دهد که این دو متفکر نقش بسیار ممتازی در بنیان اندیشه‌های تمدن سازی نوین اسلامی داشته‌اند.

بررسی نسبت انقلاب اسلامی و تمدن نوین اسلامی:(1)

نقش بزرگترین اتفاق قرن بیستم در احیای هویت اسلامی

ظهور انقلابی مبتنی بر اسلام و شکل‌گیری حکومت دینیِ برآمده از مردم، منجر به ایجاد گفتمان تمدنی ایرانی و اسلامی در قالب تمدن نوین برخاسته و آمیخته از این دو تمدن شد.

جملاتی از امام روح الله...

انقلاب اسلامی و تحقق انتظار پویا با زمینه‌سازی ظهور

اساسی‌ترین هدف انقلاب اسلامی، ارائه‌ و پیاده‌سازی الگویی مناسب جهت حکومت و حرکت به سوی تشکیل حکومت جهانی و در نتیجه زمینه‌سازی برای برپایی ظهور است، لذا باید انتظار ساکن و تهی را از خود دور و انتظار قائمانه و پویا را ترویج کنیم.

ثواب ساختن «ماجرای نیمروز» کمتر از اعدام انقلابی «رجوی» نیست!

ماجرای نیمروز روایتی تاریخی از تابستان پر آشوب و پر التهاب دهه شصت است. تاریخی که از چشم جادویی سینما مغفول مانده تا اینکه پس از سی و هفت سال درباره‌اش فیلمی داستانی ساخته شد.

در مسجد صاحب الزمان(عج) شهرک مهر رشت صورت پذیرفت؛

برنامه دیدار با آتش نشانان محله ما همراه با سخنرانی یک آتشنشان

این برنامه که با اجرای گروه سرود منادیان بصیرت همراه بود با سخنرانی یک آتشنشان و سپس میثاق نامه بچه های مسجد با آتشنشانان محله مبنی بر تعطیلی چهارشنبه سوری خاتمه یافت.

اکران فیلمهای جشنواره مردمی فیلم عمار در حسینیه شهدای گمنام یخسازی

این اکران که با استقبال پرشور بانوان مواجه شد در حسینیه شهدای گمنام رشت، روز سه شنبه همزمان با آغاز ایام الله دهه فجر با حضور ۲۰۰ تن از خواهران بسیجی پایگاه مقاومت کوثر صورت پذیرفت.

به همت ستاد اقامه نماز کشور؛

اولین «جشنواره سراسری نماز در فضای مجازی» برگزار می‌شود

ستاد اقامه نماز «اولین جشنواره سراسری نماز در فضای مجازی» را در دو بخش عمومی و تخصصی برگزار می‌کند.

گفتاری از حجت‌الاسلام قرائتی؛

آثار گناه که باعث محرومیت مادی و معنوی می‌شود

سخنرانی حجت‌الاسلام قرائتی با موضوع «گناه سبب محرومیت» منتشر می‌شود.

انقلابی کیست و انقلابی‌گری چیست؟

رحیم‌پور ازغدی گفت: پاسدار انقلاب اسلامی باید مفهوم انقلابی اسلام و نیز مفهوم اسلامی انقلاب را بشناسد؛ البته صرف شناختن لازم هست، اما کافی نیست؛ بلکه باید ایمان نسبت به آن شناخت‌ها تا حد فدا کردن آبرو، مال و جان در فرد پاسدار تحقق بیابد.

صد و سیزدهمین شماره نشریه «معارف» منتشر شد

صدو سیزدهمین شماره نشریه معارف با پرونده‌های «آسیب‌شناسی انقلاب»، «نقد الحاد مدرن» و «نوغالیان سیاسی» منتشر شد.

سازمان بسیج دانش آموزی اعلام کرد؛

دومین مانور ملی جبهه مقاومت سایبری دانش آموزی برگزار می شود

به مناسبت آغاز ایام الله دهه فجر انقلاب دومین مانور ملی جبهه مقاومت سایبری دانش آموزی برگزار می شود.

به همت انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی؛

جدیدترین اثر شهریار زرشناس با نام «این سه لیبرالیست» منتشر شد

«این سه لیبرالیست»، جدیدترین کتاب شهریار زرشناس است که در نقد آرای ریچارد رورتی، فردریش فومن هایک و میلتون فریدمن منتشر شده است.

به مناسبت سالروز شهادت شهید حسن باقری؛

از “مسافر” تا “سقای بسیج” / همه کتاب‌هایی که با نام حسن باقری منتشر شده‌اند

پس از عملیات رمضان در شهریور ماه ۱۳۶۱ که مقارن با ایام حج بود، در پاسخ به پیشنهاد یکی از دوستانش جهت عزیمت به سفر حج گفته بود: هنوز که کار جنگ تمام نشده …

نگاهی جامعه گرایانه به جنبش تنباکو؛

نگرانی‌های فرهنگی در نهضت تنباکو

قرارداد به‌ظاهر تجاری رژی، فرصت خوبی فراهم کرد که در پوشش آن، استعمار و ایادی آن در داخل بتوانند به مقاصد فرهنگی خود برسند.

در راستای برگزاری پرشکوه دهه فجر در کشور؛

آمادگی شبکه عمار برای اعزام اساتید انقلابی به مجموعه‌ها، هیئات و‌ مساجد

«بیست و دوم بهمن، در حکم عید غدیر است؛ زیرا در آن روز بود که نعمت ولایت، اتمام نعمت و تکمیل نعمت الهی، برای ملت ایران صورت عملی و تحقق خارجی گرفت.» رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی)

روایتی متفاوت از زندگی حسن باقری + اینفوگرافیک

اینفوگرافی زندگینامه شهید حسن باقری در «پویا» منتشر شد.

به مناسبت سالروز شهادت شهید باقری؛

صفحه پایانی دفترچه یادداشت‌ حسن باقری را چه کسی نوشت؟

کتاب یادداشت شهید حسن باقری در برگیرنده دست نوشته ها و یادداشت های روزانه این شهید از سال۱۳۵۷ تا ۱۳۶۱ است که توسط موسسه شهید حسن باقری به چاپ رسیده است.


انتظار