داستان این تله فیلم درخصوص بانوی جوانی به نام نرگس است که فرزند یکی از شهدای عملیات کربلای لشگر قدس گیلان است.  او کارگردانی فیلمی را برعهده دارد که به نوعی با زندگی او گره خورده، نرگس در حالات روحی خاصی با پدر شهیدش ارتباط دارد و این رابطه او را به سالهای دفاع مقدس می کشاند. بازیگران شاخص کشور از جمله: بهنام قربانی، وحید فخر موسوی و مجید پتکی در این سریال بازی میکنند و از بازیگران بومی نیز می توان : مجید پتکی، نسیم جمالی، امیر حامد، سهیلا اخلاقی، مهدی مخبری، زینب شعبانی،محمدرضا نوری، علی ایرجی و … را نام برد.

تصویر برداری این تله فیلم از ۲۲ خرداد ۹۵ کلید خورد و مراحل پایان تصویر برداری را پشت سر می گذارد و در صورت مساعد بودن هوا تا ده روز دیگر تصویر برداری به پایان می رسد. کار تدوین نیز همزمان با شروع فیلمبرداری آغاز شده  و با پایان آن صداگذاری و ساخت موسیقی آغاز خواهد شد. این تله فیلم  تاکنون در شهرهای رشت،تهران،قزوین و پادگان لوشان تصویر برداری شده است.

تله فیلم ریشه ها به تایید سیمای استانها از شبکه های سراسری پخش خواهد شد.

عوامل تهیه و تولید این تله فیلم عبارتند از :تهیه کننده : عفت صوفی/ نویسنده و کارگردان: محمدرضا معینی/ مدیر تصویربرداری: مهدی پژمان/ صدابردار: علی اصغر صوفی/ طراح گریم: علی کاظمی/ اجرای گریم: علی کاظمی،سیده فرزانه حسینی/طراح صحنه و لباس: بهرام سربازی/ مدیران تولید: اسماعیل حاجتی، مهرداد آبسالان، آزاده کاولی/ دستیاران نور و تصویر: بهروز عاشوری، داریوش هاتف مسعود عاشوری/ دستیار یک کارگردان: علی حیدریان/ دستیاردوم کارگردان: سیامک هوشیار/دستیار صحنه و لباس: پژمان رفیعی/ دستیار صدا: علیرضا شجری/ مدیر تدارکات: حبیب قاسمی/تدوین و صداگذاری: محمدرضا معینی/ منشی صحنه: سمانه سجیرانی/ ناظر مالی: یعقوب کفایتی / کارشناس نظامی: سرهنگ مشهور/ ناظر کیفی و مشاور نظامی: محمد جعفری

آرت گیل/