رضا مقدسی مدیرعامل سابق خبرگزاری مهر با اشاره به تاثیر پیام مقام معظم رهبری خطاب به جوانان اروپایی و آمریکای شمالی گفت: پیام رهبر معظم انقلاب برای جوانان غرب یک اقدام بسیار موثر و شایسته ای بود که نقطه های امیدی را در دل آن ها ایجاد کرد و این را بر اساس بازتاب ها و بازخوردهایی که بعد از انتشار این پیام در رسانه ها منتشر شد شاهد بودیم.

وی تصریح کرد: این پیام در سطح گسترده ای مورد استقبال رسانه های شاخص و مهم غرب قرار گرفت و بازتاب وسیعی هم پیدا کرد و این نشان می دهد که خلا این پیام را جوانان و مردمی که مشتاق و در جست وجوی حقیقت در فضای رسانه ای غرب هستند احساس می کردند و به همین دلیل بلافاصله بعد از انتشار این پیام هم در رسانه ها و هم در شبکه های اجتماعی غربی شاهد بودیم که جرئیات متن این پیام بازتاب پیدا کرد و منتشر شد و در واقع افراد برای یکدیگر ارسال کردند. این پیام می تواند آینده خیلی روشن و امید بخشی را برای دستیابی به حقیقت برای جوانان غربی رقم بزند.

مقدسی ضمن برشمردن وظایف جبهه رسانه ای انقلاب اسلامی برای نشر و گسترش هرچه بیشتر پیام مقام معظم رهبری گفت: یکی از اشکالاتی که ما در فضای رسانه ای خودمان داریم و کمتر به آن توجه شده است همین عدم ارتباط با نسل جوان و افکاری که در غرب به دنبال حقیقت هستند است؛ این یک غفلتی بود که تا به حال کارهای خیلی محدود و ضعیفی در این زمینه صورت می گرفت. یکی از اموری که رسانه ها باید به طور جد پیگیر آن باشند بحث ارتباط گرفتن با نیروهای جوان ، خوش فکر و منصف در غرب است؛ اینگونه که ما فکر کنیم در غرب همه افراد منحرف و به دنبال امیال نفسانی هستند یک نگاه دقیق و کاملی نیست قاعدتا افکار جویای حقیقت در غرب هم وجود دارند و قطعا تعدادشان قابل توجه است. باید رسانه های ما این ها را هدف بگیرند و آن ها را جست وجو کنند ، باید کانال های ارتباط با این نیروها را فعال کرد و از آن ها برای نشر و گسترش اسلام ناب استفاده کرد و این کار باید توسط رسانه ها و نیروهای خوش فکر جوانی که ما در فضای رسانه ای و فضای فرهنگی کشور داریم صورت گیرد.

این فعال رسانه ای در پایان تاکید کرد: یکی از ابزارهایی که می تواند در این راه به ما کمک کند شبکه های اجتماعی است که به هر حال زمینه های ایجاد آن را خود غربی ها فراهم کرده اند، ما می توانیم از این فضا برای عملیات متقابل استفاده کنیم. در فضای شبکه های اجتماعی جوانانی فعال هستند که به زبان خارجی تسلط دارند ، به جای اینکه این نیروها در واقع هرز بروند و یا در جنبه های منفی فعال شوند ما می توانیم آن ها را برای ارتباط گرفتن با افکار عمومی در غرب و انتقال پیام و معرفی اسلام ناب محمدی یارگیری کنیم.