سیدمحمد حسینی امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این شهر با اشاره به ناراحتی دشمنان از دستاوردهای ایران اظهار کرد: اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران سبب ناراحتی دشمنان شده است.

وی به نامگذاری «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی توسط مقام معظم رهبری در سال 93 اشاره کرد و افزود: مردم و مسئولان باید برای تحقق نامگذاری مذکور تلاش کنند.

حسینی شرایط ایران را ویژه خواند و بیان کرد: نبرد حق علیه باطل همواره از گذشته تا امروز وجود داشته است.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی فمنیسم را یکی از اهرم‌های فشار غرب علیه ایران دانست و تصریح کرد: برده‌داران دیروز اکنون از نبود حقوق بشر در ایران حرف می‌زنند.

وی انواع استعمار را برشمرد و خاطرنشان کرد: تاراج ثروت و تغییر فرهنگ ارمغان کشورهای غربی برای ملت‌های جهان است.

این استاد دانشگاه یادآور شد: کشورهای غربی با امپراتوری رسانه‌ای خود به دنبال تغییر افکار عمومی دنیا علیه ایران هستند.

وی به ایجاد فرهنگ عمومی در زمینه مدیریت جهادی اشاره کرد و افزود: مدیریت جهادی باید در تمام عرصه‌ها از مسئولان مطالبه شود.

حسینی مدیریت جهادی را ترجیح مصالح مردم بر منافع شخصی دانست و اظهار کرد: مسئولان در مدیریت جهادی باید خود را وقف مردم کنند.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی دلیل پیشرفت را داشتن همت و اراده عنوان کرد و گفت: ملت‌ها با سستی و عافیت‌طلبی به جایی نمی‌رسند.

وی به برنامه شبکه‌های ماهواره‌ای علیه مقام معظم رهبری اشاره کرد و یادآور شد: بیش از 650 ساعت از برنامه زنده شبکه‌های ماهواره‌ای علیه رهبر معظم انقلاب است.

حسینی ایران را امید کشورهای آزادی‌خواه دانست و تصریح کرد: بصیرت مقام معظم رهبری سبب پیشرفت و توسعه کشور در مقابل تحریم‌های دشمنان شده است.

وی با اشاره به دستاوردهای دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: تاثیر انقلاب اسلامی را می‌توان در جنگ 33 روزه لبنان مشاهده کرد.