با ارتقاء مسئولیت‌پذیری جامعه هیچ مسئولی دیگر جرأت کم‌کاری ندارد

0
1119

قائم مقام ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر کشور مطالبه‌گری را از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر دانست و گفت: تبیین درست این امر مطالبه‌گری مردم از مسئولان را افزایش می‌دهد.

به نقل از تسنیم حجت الاسلام والمسلمین روح الله میرزایی امروز در مراسم تکریم حسن کربلایی و معارفه حجت‌الاسلام سجاد سرافراز به عنوان دبیر ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان اظهار داشت: با تبیین درست امر به معروف و نهی از منکر مطالبه‌گری مردم از مسئولان افزایش پیدا می‌کند.

قائم مقام ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر کشور با بیان اینکه با ارتقاء مسئولیت‌پذیری جامعه هیچ مسئولی دیگر جرأت کم‌کاری را ندارد عنوان کرد: یکی از رویکردهای این ستاد رسانه‌ها هستند به همین علت و در این راستا معاونت آموزش، فرهنگ و رسانه در ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر تشکیل شده است.

وی تشکیل معاونت اجتماعی و مطالبه‌گری ستاد احیاء امر به معروف و نهی در یک سال گذشته را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: مطالبه‌گری در حقیقت همان امر به معروف و نهی از منکر محسوب می‌شود که بدون شک نهادینه کردن و ترویج این فریضه الهی در سطح اجتماع آثار و برکات بسیار زیادی به بار می‌آورد.

قائم مقام ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر کشور جلوگیری از روند غلط انجام برخی امور در جامعه را از جمله برکات امر به معروف و نهی از منکر اعلام کرد و با تأکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر مانند کمک کردن به جامعه است گفت: ارائه برنامه جهت ترویج تفریح سالم به مردم نیز از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر است.

میرزایی به فرمایشات و رهنمودهای مقام معظم رهبری اشاره کرد و با بیان اینکه فریضه امر به معروف و نهی از منکر دارای حوزه‌‌های بسیار زیادی است خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر باید به درستی تعریف و تبیین شود و مهم‌ترین وظیفه مردم در این حوزه امر به معروف و نهی از منکر مسئولان است.

وی تشکیل ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر کشور در سال ۱۳۷۲ را مورد توجه قرار داد و با تأکید بر اینکه پر رنگ‌تر شدن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه از آرزوهای امام خمینی(ره) بود اظهار داشت: سخنرانی و رهنمودهای مقام معظم رهبری مانیفیست ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر است.

مدیرکل استان‌ها و دستگاه‌های ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر کشور نیز در این جلسه از تشکیل معاونت‌های مطالبه‌گری و اجتماعی و و آموزش، فرهنگ و رسانه در این ستاد خبر داد و اظهار داشت: ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر کشور برای پویاسازی فعالیت‌های خود برنامه‌های متنوعی را اجرا می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حامد ترکاشوند تبیین ۱۶ عرصه تخصص گروه‌های امر به معروف و نهی از منکر را برشمرد و گفت: عرصه‌های اجتماعی، اداری، اقتصادی، بهداشت و درمان، تعلیم و تربیت، تفریحات سالم و ورزش، عفاف و حجاب و حقوقی فرهنگی از جمله حوزه‌هایی هستند که در ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر تعریف شده است.

حسن کربلایی دبیر سابق ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر گیلان نیز در این جلسه ضمن اشاره به اقدامات و عملکردهای انجام شده این ستاد در سطح استان اظهار داشت: در مدت فعالیت خود تلاش کردم ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر را در ستاد استان با جدیت دنبال کنم تا زمینه‌های تحقق آن فراهم شود.

حجت‌ا‌لاسلام سجاد سرافراز دبیر جدید ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر گیلان نیز در این جلسه ضمن تأکید بر لزوم حمایت دستگاه‌ها از این ستاد اظهار داشت: ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر فقط به بحث حجاب و نهی از بی‌حجابی محدود نمی‌شود بلکه جنبه‌های بسیار زیادی را در سطح جامعه شامل می‌شود.

 در انتهای این مراسم از عملکرد و تلاش‌های حسن کربلایی قدردانی و به جای وی حجت‌الاسلام سجاد سرافراز به عنوان دبیر ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان معرفی شد.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

− 1 = 3