بیانیه جمعیت فرهنگیان جوان استان گیلان در رابطه با ورود نمایندگان مجلس ر انتصابات آموزش و پرورش

0
737

به گزارش پایگاه خبری سراج8 از رشت،جمعیت فرهنگیان جوان استان گیلان بیانیه ای را راجع به حواشی اخیر پیرامون ورود نمایندگان مجلس به انتصابات آموزش و پرورش منتشر کردند که به شرح زیر می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

بیانیه جمعیت فرهنگیان جوان استان گیلان در رابطه با ورود نمایندگان مجلس شورای اسلامی در انتصابات آموزش و پرورش استان

“یکی از آسیب‌ها ورود نمایندگان در مسائل اجرایی است؛ فرض بفرمائید وارد شدن در اینکه مدیرکلّ فلان تشکیلات در شهر ما یا در استان ما مثلاً فرض کنید که چه کسی باشد، چه کسی نباشد؛ استاندار، فرماندار و از این قبیل. حالا یک وقت در مواردی یک حالت اضطراری ممکن است رخ بدهد که آن موارد استثنایی را من کاری ندارم امّا به طور معمول نمایندگان محترم از این مسائل اجرایی باید کناره بگیرند، وارد شدن در این مسائل و با مسئول اجرایی در این زمینه گفتگو کردن و توافق کردن و امثال اینها خطراتی دارد؛ از این بایستی اجتناب بشود.”

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی) ۱۴۰۰/۰۳/۰۶

.

آموزش و پرورش زمينه ساز رشد فکري و اخلاقی انسان های يک جامعه پويا است. آموزش و پرورش، تنها راه کمال انسان به سوی سعادت و خوشبختی است.

اهميت نقش آموزش و پرورش در تربيت نيروهای متخصص، دانشمند و آشنا به علوم جديد بسيار حائز اهميت است.

این نهاد انسان ساز را می توان مهمترين اندام و به منزله قلب پيکره جامعه دانست که هرگونه آسيبی به آن، موجب زيان ساير بخش ها مي شود.

وظيفه آموزش و پرورش تربيت نيروی آگاه، کارآمد و متعهد برای کشور است. برای رسیدن و تحقق این امر مهم نهاد آموزش و پرورش باید از هرگونه نگاه سیاسی و سیاسی کاری و لابی گری در امان باشد.

 

متأسفانه علیرغم نهی صریح مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در عدم دخالت نمایندگان محترم مجلس در امور اجرایی، از گوشه و کنار گزارش‌های موثقی از ارتباطات، اعمال فشار و توصیه‌ها و دخالت‌های برخی نمایندگان استان در انتصاب مدیرکل آموزش و پرورش استان و انتصابات ضعیف به واسطه همین فشارها در ادارات آموزش و پرورش شهرستان های استان گیلان به گوش می‌رسد.

 

این عمل از هر نماینده‌ای که باشد (چه همراه دولت و چه دارای مشی فکری متفاوت) منکر و نهی از آن مصداق نهی از منکر است.

 

بر همین اساس جمعیت فرهنگیان جوان استان گیلان از متولیان امر در انتصاب مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان خواهشمند است در مقابل این زیاده خواهی ها از هر گروه و جناحی که هستند، ایستاده و در صورت اعمال فشار رسماً نماینده‌های مداخله گر در این امر را معرفی فرمایند؛ طبیعی است شورای نگهبان وظیفه دارد این مداخلات نمایندگان را که در مقابل نهی صریح ولی فقیه قرار دارد در زمره عدم التزام عملی به ولایت فقیه قلمداد نموده و در تأیید صلاحیت‌های آتی مدنظر قرار دهد.

لازم به ذکر است مقاومت در برابر زیاده خواهی‌های این دست نمایندگان محترم را مصداق دفاع از حقوق فرهنگیان و دانش آموزان استان دانسته و حمایت و پشتیبانی خود را در مبارزه با این منکرات وظیفه شرعی خود می‌دانیم.

 

امیدواریم در این خصوص که مطالبه صریح مقام معظم رهبری از مجلس یازدهم هم بوده، ضمن ورود و نظارت جدی هیأت رئیسه مجلس و تذکر به نمایندگان خاطی، شورای نگهبان نیز در خصوص صلاحیت این افراد برای ادوار آینده تجدیدنظر کند تا ان شاءالله نقش و جایگاه واقعی نمایندگان مجلس در قانون اساسی حفظ و به همان وظایف اصلی و ذاتی خویش که در قانون هم تعریف شده بپردازند، همچنین متولیان امر با انتخاب یک مدیرکل جوان، انقلابی و دغدغه مند در حوزه آموزش و پرورش به دور از هرگونه سفارش و فشار های سیاسی و جناحی گامی بلند برای ارتقاء سطح تعلیم و تربیت استان گیلان بردارند.

وسلام علیکم و رحمت الله برکاته

جمعیت فرهنگیان جوان استان گیلان

انتهای پیام/

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

+ 36 = 40