سردار سرلشکر پاسدار «محمدعلی جعفری» در پیامی که به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس انتشار یافته، تصریح می‌کند: فرزندان عزیزم، در برنامه‌های روزانه تان خواندن قرآن را به صورت منظم قرار دهید، ورزش کنید، هرچه بیشتر درس بخوانید و علم خود را چنان بالا ببرید که افرادی تاثیرگذار در رشد و پیشرفت و بالندگی ایران اسلامی‌باشید.

وی می‌افزاید: عزیزان بسیجی من، دل‌های بی آلایش و باصفای شما ظرفیتی عظیم برای پیشرفت و تعالی معنوی و علمی‌خودتان و جامعه اسلامی‌است که امروز هرچه برای اندوختن علم و دانش و معارف الهی همت بیشتری صرف کنید، آینده ای روشن تر و زیباتر و پاکیزه تر در انتظار شما و ایران عزیزمان خواهد بود.

فرمانده سپاه پاسداران در این پیام ادامه می‌دهد: دانش آموزان عزیز، آینده ایران اسلامی‌نیازمند مردان و زنان بلند همتی است که در اوج علم و دانش، گوهر وجودی خویش را با معنویات و اخلاقیات پرورش داده و در سلامت کامل جسمی‌و روحی، دست در دست یکدیگر با اقتدار به رهبر فرزانه انقلاب، برتمام مشکلات و معضلات جامعه فائق آیند.

سردار سرلشکر جعفری در این پیام با بیان اینکه در این راستا چشم امید انقلاب و نظام به شما است که هم توانایی خود را باور داشته و هم اراده تلاش در این عرصه را دارید، تصریح می‌کند: عزیزان آنچه که نباید از آن غافل شویم، توطئه‌ها و نقشه‌های آلوده دشمنانی است که تلاش می‌کنند روحیه خودباوری و همت را در فرزندان این سرزمین خاموش کنند و با انحراف ذهن‌های پاکشان، آنها را در دام‌هایی مانند اعتیاد، معضلات اخلاقی، بی قیدی و بی توجهی به دستورات دینی گرفتار کنند.

وی می‌افزاید: بر شماست که با حفظ کرامت والای انسانی هوش، استعداد و توانایی خود را در آموختن علم و آراستن آن به عمل نیکو به ظهور و بروز برسانید و پرچم برافراشته حق و عدالت را به اوج اهتزاز رهنمون سازید.