محمدرضا نظری، از فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در انزلی و دبیر موسسه فرهنگی نسل آفتاب است. هم زمان با توهین غرب به مقدسات اسلامی دقایقی پای صحبت های نظری نشستیم. وی معتقد است که غرب پروژه اسلام هراسی را وارد فاز جدیدی که وی از آن اسلام انزجاری نام می برد، کرده است. دیدگاه های نظری در این زمینه خواندنی است:

سراج: تحلیل شما از توهین مجدد جهان غرب به رسول خدا (ص) چیست؟

شاید بتوان اتفاقات اخر فرانسه را ادامه پروژه اسلام هراسی غرب عنوان کرد پروژه ای که سالهاست تحت عناوین مختلف در نقاط مختلف دنیا توسط غرب و صهیونیست مدیریت میشود تمامی ترس آنها این است که اسلام واقعی به دنیا شناسانده شود.

حتی شما میبینید که چیزی که به اسم مسیحیت در دنیا معرفی میشود آن چیزی نیست که در اسلام از مسیحیت از آن نام برده شده است.  آنها با توهین به پیامبر ما چه سودی میبرند؟ غیر از این است که میدانند مسلمانان خط قرمزشان دینشان است و میدانند عکس العمل های احساسی و نسنجیده عده ای آنها را به هدفشان نزدیک تر میکند. راه اندازی جریان تکفیری و سلفی در منطقه هم از همین دست اقدامات است که امروز شاهد جنایات بی شمار در سوریه و عراق و یمن به اسم اسلام ولی کاملا بر خلاف فرامین اسلام واقعی هستیم.

مطمئنا آنهایی این برنامه ریزی را میکنند خوب از عواقب آن باخبرند و تمام بازخورد ها را رصد میکنند این ما هستیم که به عنوان مسلمان واقعی باید درست ترین راه مقابله را تشخیص دهیم و به آن عمل کنیم.

پرهیز از برخوردهای شتاب زده و احساسی و گوش به فرمان رهبری عالیقدر مسلمین راه نجاتی است که باید در پیش گیریم.

اگر سیر حوادث اخیر را به دقت مرور کنیم، متوجه می شویم، حوادث بدون برنامه ریزی و هماهنگی دستگاه های اطلاعاتی فرانسه امکان پذیر نیست؛ چرا که افراد خاصی با امنیتی ویژه این حوادث را رقم زدند.

اتفاقات استرالیا و فرانسه هم به نظر می رسد نمی تواند کار گروه تروریستی مثل داعش یا تکفیری ها باشد، چرا که سپر امنیتی، برنامه ریزی و همکاری سرویس های اطلاعاتی را می طلبد.

اظهارات یکی از مقامات رسمی اسرائیل که پیش از این اتفاق گفته بود که مشکل اسرائیل زین پس با ایران نیست و با اروپا است، هم محل تامل است. اگر اظهارات جهت دار اخیر نتانیاهو مبنی بر لزوم مهاجرت یهودیان به اسرائیل برای در امان ماندن و‌ حضور مضحک نتانیاهو در راهپیمایی چند روز پیش فرانسه را هم کنار هم بگذاریم، می توانیم پازل اتفاقات اخیر را تکمیل کنیم.

امروز بیشتر بحث از ایجاد تنفر یا انزجار از اسلام مطرح است و استکبار از فاز اسلام هراسی وارد فاز اسلام انزجاری شده و فضای جهانی را به سمتی سوق داده که جهانیان از اسلام و مسلمانان منزجر شوند.ولی باا این حال آمار ها نشان میدهد بیشتر افرادی که در اروپا به اسلام گرویده میشوند در همین کشور فرانسه است.

سراج: راهکار عملی و پیشنهادی شما برای مقابله با موج اسلام ستیزی غرب توسط فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در این عرصه چیست؟

نگاه فعالان جبهه فرهنگی همان نگاهی است که هشت سال مجاهدان و رزمندگان در جبهه های نبرد با دشمن بعثی داشتند نگاهی جهادی که مهر تایید این سخن فرمایش حضرت امام خامنه ای است که می فرمایند عرصه فرهنگ عرصه جهاد است و این نگاه نشات گرفته از نگاه بلند حضرت روح اله به آینده انقلاب است ایشان مکررا در فرمایشات خود به این نکته اشاره داشتند که مبارزه آینده مبارزه فرهنگی خواهد بود.

لذا سالهاست که ما شاهد رویش گردان به گردان و لشکر به لشکر فعالان و مبارزان جوان جبهه فرهنگی هستیم و میزان آمادگی رزمی فرهنگی آنها در جبهه های مختلف را میتوان در مقابله با حرکت های آنی و بدون اطلاع قبلی غرب در بحث تهاجمات فرهنگی مشاهده کرد.

این که در کمتر از یک روز بعدازاتفاقات اخیر فرانسه و توهین به پیامبر اسلام ، جبهه فرهنگی در اقصی نقاط ایران بسیج شدند و اعتراضات مختلف مردمی به در اشکال مختلف شکل داده و مدیریت میکنند که از دسترس خارج شدن صفحه شخصی نشریه چارلی در اینستاگرام نمونه کوچک این حرکت ها بود.

لذا در ادامه راه این اتحاد و انسجام نمود بیشتری پیدا می کند و ان شالله شاهد اتفاقات خوب دیگری باشیم.

پتانسیل های خیلی خوبی در شهرها وجود دارد که بصورت منطقه ای و شهرستانی میتوان بر روی آنها سرمایه گذاری کرد و آن همین توده های مردم در خاکرز های کوچک جبهه فرهنگی هستند غرب باید این را بداند که هدف شومی که دنبال میکند بجای انزجار از اسلام انزجار از سردمداران مستکبر غرب را پایه ریزی خواهد کرد.

تبیین و روشنگری آحاد ملت توسط همین فعالان جبهه فرهنگی در همه جا باید صورت پذیرد تا همگان پی به اهداف کثیف غرب و در راس آنها صهیونیست قرار گیرند.

و این هدف لازمه اصلی آن این است که خوراک صحیح فکری و بنیادی به فعالان فرهنگی داده شود مصداق ضرب المثل کوری بجای ابرو نشود.

سراج: تحلیل شما از سکوت سران و هم فکران جریان افراطی شیعه با توجه به توهین به پیامبر اسلام چیست؟

شیعه افراطی مگر بجز همین انگلیس و فرانسه غیره است که پول می دهند ، برنامه می دهند ، امکانات می دهند تا عده ای در بین مسلمانان فتنه کنند حواسها را متوجه اهداف مورد نظر خود نمایند تا بدون سر و صدا وجنجال های رسانه ای به اهداف خود برسد.

اگر اینها اعتراضی کنند عجیب است بالاخره سرباز صفر که نمیتواند روی حرف فرمانده خود حرفی بزند . دشمن در طول تاریخ همیشه برای مسلمانان مخصوصا شیعیان برنامه داشته البته این را خوب میدانند که پایگاه اصلی شیعه در دنیا ایران است و آن دسته از شیعیانی که به ایران متصلند و انقلاب حضرت روح الله را درک کردند بسیار سختر از سایر شیعیانند.

در بحث داعش و جریان تکفیری منطقه هم شاهد سکوت این آقایان بودیم و اتفاق جدیدی نیست دستها رو شده ، چشمها باز شده ، و دلها آگاه گشته ، دعا میکنم عده کمی هم که گرد این جریان میگردند زودتر به مسیر اصلی شیعه برگردند انشالله.