حجت‌الاسلام سعید مهدوی امشب در جمع خبرنگاران با اشاره به انتخاب آیت‌الله یزدی به ریاست مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: به برکت خون شهدا و قیام خالصانه مجاهدان در راه خدا دست غیب و مدد الهی، دوباره تصمیمی مفید و پربرکت در اجلاس خبرگان رهبری اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: امید است واقعه مذکور مایه عبرت خواص از اصحاب انقلاب باشد تا در قدم، قلم، سخن و خاطرات خود رگه‌های بازگشت از آرمان‌های اصیل انقلاب دیگر مشاهده نشود.

مهدوی متذکر شد: امیدواریم تصمیم مجلس خبرگان رهبری مایه تنبه، بیداری و تجدیدنظر به منظور بازگشت و توبه بعضی از خواص افسرده و پشیمان از مبانی انقلاب شود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های گیلان در ادامه به تشیع مورد حمایت استعمارگر پیر، انگلیس اشاره کرد و افزود: انگلیس خبیث در صدد سوءاستفاده از علقه مذهبی ارادتمندان به خاندان اهل ‌بیت (ع) به‌ویژه فاطمه (س) است. ضرورت دارد مدافعان حریم ولایت و عاشقان مکتب و مرام فاطمی (س) هوشمندانه به تبیین جریان انحرافی و انگلیسی بپردازند.

مهدوی بر تبیین اهداف و مواظبت از عناصر فتنه انگلیسی و عوامل اختلاف‌انگیز بین امت اسلامی تاکید کرد و گفت: پیروان و مزدوران اجیر ‌شده صهیونیسم بین‌الملل در جماعت مومنان باید رسوا شوند.

کارشناس مسائل مذهبی خواستار اقدام هوشمندانه مجامع، هیئت‌ها، موسسه‌ها و نهادهای مذهبی با ساماندهی مناسب تعظیم شعائر فاطمی (س) بر اساس خط نایب امام زمان (عج)، رهبر معظم انقلاب شد و تصریح کرد: محبت اهل بیت (ع) محور وحدت شیعه و سنی است. برپایی مجالس ایام فاطمیه (س) و بیان روضه‌های ریحانه رسول خدا را وظیفه خود می‌دانیم و هرگونه توهین و رفتار تفرقه‌افکن از افراطیون شیعه و سنی را محکوم می‌کنیم.