سید محمد هادی صفوی در گفتگو با سراج به مناسبت حماسه 8 و 9دی ماه با اشاره به تبعات اقتصادی فتنه 88 و اثر مستقیم آن بر افزایش تحریم علیه کشور گفت: تورم موجود، بالا و پایین آمدن ارزش پولی ایران و گرانی که به مردم فشار آورده و می آورد از تبعات فتنه 88 است.

وی به تشریح دلایل حصر خانگی موسوی و کروبی پرداخت و افزود: حصرخانگی سران فتنه به دلیل پیشگیری از جرم آن ها است ما شاهد آن بودیم که در بهمن ماه سال 89 یعنی بعد از انتخابات و تعیین رییس جمهور جدید و بعد از خروش مردم در 9دی، مردم را دعوت به راهپیمایی غیرقانونی کردند و این راهپیمایی تنها به دلیل به چالش کشیدن نظام و براندازی جمهوری اسلامی بود. سران فتنه اگر واقعا به نتیجه انتخابات اعتراض داشتند باید از طریق قانونی و از طریق شورای نگهبان اقدام می کردند. آن ها مردم را گمراه کرده و به بهانه تقلب در انتخابات که خودشان هم می دانستند تقلبی صورت نگرفته است به خیابان ها کشاندند. بنابراین حصر آن ها دیگر نیازی به تشکیل دادگاه ندارد چون مسلم است که در امنیت نظام اخلال ایجاد کردند. یکی دیگر از دلایل حصر خانگی این خائنین اتهام آن ها به براندازی نظام اسلامی ودشمنی با اصل ولایت فقیه است.

صفوی تأکید کرد: مردم می دانند اعلام رسمی نتیجه انتخابات خودشان را پیروز اعلام کردند و باعث تحریک عده ای از مردم شدند. وقتی کارشناسان غربی در مورد حادثه می گفتند میدیدیم که با اعتماد کامل از تغییر نظام صحبت می کردند و این باور غلط را سران فتنه به آن ها داده بودند. آن ها بودند که باعث هتک حرمت به مقدسات ما شدند. پس کمترین جزای آن ها حصر خانگی است.

عضوشورای تبیین مواضع ناحیه بسیج دانشجویی استان گیلان در پاسخ به این سوال که چرا دادگاهی برای برای محاکمه آنها برگزار نمی شود نیز گفت: عدم تشکیل دادگاه خودش رأفت اسلامی است برای اینکه اگردادگاه با موازین قانون مند تشکیل شود معلوم نیست نتیجه چه شود. حداقل مجازات فتنه گران مرگ است (الفتنه اکبر من القتل). مطالبه مردم شهید پرور ایران این است که خائنین به نظام به سزای اعمالشان برسند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه ازاد اسلامی فومن و شفت افزود: آن هایی که از فتنه گران حمایت می کنند راهشان معلوم است. از اول هم راه خودشان را با راه مسئولان نظام و مردم جدا کرده بودند. کسی که 100 را قبول نداشته باشد به 90 هم اهمیتی نمی دهد. پس یقینا نتیجه دادگاه را نیز نمی پذیرند.

سید محمد هادی صفوی ادامه داد: همین که فتنه گران هنوز به سزای اعمال نابخشودنیشان نرسیدند سعه صدر نظام را نشان می دهد. مردم هیجوقت فتنه را فراموش نمی کنند. مردم خیانت به نظام را به هیج وجه از خاطر نمی برند.متاسفانه برخی از مسئولان خیال می کنند مردم بصیر ایران فتنه و فتنه گران را فراموش کرده اند و صحبت از بخشش آن ها می کنند. صحبت بنده با این دسته از مسئولان این است که بروند سیره امام راحل را مطالعه کنند و راه وروش امام خامنه ای را یاد بگیرند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد فومن و شفت در پایان گفت: امروز مردم و باالاخص نسل جوان که حضرت آقا در بیانی می فرمایند فتنه را جوانان ما خواباندند، بیدار هستند و جوان سال 1393 تا پای جان خود حامی ولایت و نظام اسلامی باقی می ماند.