حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن صفوی امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر اظهار داشت: فردی که عالم را محضر خدا ببیند و معصیت نکند حکم ثواب شهادت را دارد.

وی غیرت را از سفارش‌های دین اسلام عنوان کرد و افزود: خداوند غیور است و غیرتمندان را دوست دارد.

صفوی با اشاره به فرارسیدن ماه محرم، تصریح کرد: فلسفه قیام امام حسین (ع) باید توسط مبلغان دینی برای مردم تبیین شود.

امام جمعه فومن به دوره جدید شورای عالی فرهنگی کشور اشاره کرد و گفت: بزرگ‌ترین مطالبه مقام معظم رهبری و مردم برطرف شدن چالش‌های فرهنگی در کشور است.

این مسئول با تاکید بر موضوع فرهنگ در جامعه، بیان داشت: انقلاب اسلامی برگرفته از فرهنگ اسلامی است و مسئولان باید برای ترویج فرهنگ اسلامی در جامعه تلاش بیشتری داشته باشند.

صفوی اتکا به تولید داخلی را حائز اهمیت خواند و گفت: اشتغال جوانان و افزایش تولید داخلی موجب رونق زندگی و فرهنگ در کشور می‌شود.

امام جمعه فومن با بیان اینکه استفاده بیش از اندازه از انرژی‌های فسیلی حرکت به طرف روزمرگی است، خاطرنشان کرد: انسان مستعد برای افزایش رونق اقتصادی باید خلاقیت داشته باشد.

وی سفر سران کشورهای منطقه به ایران اسلامی را مهم دانست و اضافه کرد: امنیت کشورهای همسایه برای امنیت مرزهای ایران اسلامی حائز اهمیت است.

صفوی بر تشکیل هیئت امنا در تمام مساجد فومن تاکید کرد و افزود: هیئت امنای مساجد امین خانه خدا هستند و باید از مؤمنان و عالمان دینی و فرهنگی باشند و اسلام ناب محمدی (ص) را در جامعه ترویج کنند.

امام جمعه فومن نمایش ضد داعش توسط آمریکا را سبب تقویت این گروه تروریستی در منطقه عنوان کرد و گفت: استکبار از گروه‌هایی حمایت می‌کند که مردم جهان آنها را تروریست و ضد بشریت می‌دانند.

وی با اشاره به اسیدپاشی در اصفهان، متذکر شد: دشمنی رسانه‌های بیگانه برای ملت ایران به اثبات رسیده، ضمن اینکه مردم ایران خواستار دستگیری و مجازات عاملان جنایت مذکور هستند.

این مسئول در پایان از برگزاری کنگره آیت‌الله بهجت (ره) در فومن خبر داد و متذکر شد: اردیبهشت سال ۹۴ کنگره مذکور با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود.