چهارمین جشنواره گلپوشان 12 اردیبهشت در مرکز فرهنگی تربیتی یاران  برگزار شد.

دبیر این جشنواره درباره اهداف برگزاری آن چنین گفت: جشنواره گلپوشان با هدف تبیین عقلانی و علمی مقوله حجاب و انتقال آن به نسل جوان، با آموزش های نوجوان پسند با استفاده از ابزارهای چند رسانه ای و جذّاب زمینه ساز انتخاب آگاهانه چادر به عنوان حجاب برتر، همه ساله به همت مؤسسه یاران سبز موعود عج در مرکز فرهنگی تربیتی یاران  برگزار می گردد.

ایشان درباره اهداف کیفی برگزاری این فعالیت فرهنگی گفت:

اهتمام به مثبت نگری و زیبااندیشی در مورد فرهنگ عفاف و حجاب؛

تکریم و تثبیت حجاب برتر؛

تجلیل از دختران ممتاز (با توجه به ملاک‌های حجاب و عفاف و علم)؛

تأکید بر ضرورت رعایت پوشش و الگوی مدهای اسلامی و ترویج الگوهای بایسته در پوشش دانش آموزان.

وی در باب کمیت شرکت کنندگان امسال افزود: جشنواره امسال نیز با حضور 100 دانش آموز دختر ممتاز مدارس منتخب شهر رشت برگزار گردید.

این جشنواره یک روزه دارای بخش های مختلف ذیل بود:

همراه با جاری کوثر( قرائت قرآن توسط قاری ممتاز کشوری و ترجمه)، حجاب من و قرآن (اجرای برنامه چند رسانه ­ای تفسیر آیات حجاب)، سرود، نگاه رواشناختی به عفاف دختران (با حضور یکی از روانشناسان برجسته)، نماز جماعت و نیایش، بازدید از نمایشگاه هنری تجسمی، عرضه محصولات مد و پوشش، پخش فیلم مستند (حجاب، دیروز، امروز، فردا)،کارگاه دختران (مهارت آموزی و پاسخ به سؤالات)، جلسه ویژه همراهان، کلیپ من یک محجبه­ ام، تاج بندگی، مسابقه با جایزه، قرائت میثاق نامه، اهدای جوایز و بسته­ های فرهنگی، کلیپ “بساط طرب”.

دبیر برگزاری این جشنواره اعلام داشت: قرار است کلیه تولیدات مربوط به این جشنواره از جمله فیلم، متون پژوهشی، شیوه ­نامه­ برگزاری و … به صورت یک بسته جامع در اختیار مؤسسات و مراکز فرهنگی سراسر کشور قرار گیرد. ایشان در پایان ابراز امیدواری کرد که این تلاش­ های اندک در ترویج فرهنگ حجاب و عفاف، مورد رضایت و عنایت حضرت زهراء سلام الله علیها قرار گیرد.

گفتنی است میهمان مدعوی که در این برنامه حضور داشتند: حجت الاسلام مهدوی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گیلان، مهندس کوچکی نژاد نماینده محترم مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، دکتر رنجکش مدیر کل اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان و آقای شوقی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت.