محمدرضا محبوب، مسئول مؤسسه «حقیقت سبز» شهرستان رشت در گفت‌وگو با خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از گیلان، درخصوص فعالیت این مؤسسه، اظهار کرد: مؤسسه فرهنگی حقیقت سبز از جمله مجموعه‌های فعال در عرصه مقابله با تبلیغ و تبشیر مسیحیت در سطح استان گیلان و کشور است و به‌ویژه در فضای مجازی و در عرصه‌های میدانی دارای کارکردهای فراوانی می‌باشد.

وی ادامه داد: جریان‌های انحرافی از بیرون مرز با هدایت و نقش‌آفرینان استکبار جنگ ناجوانمردانه‌ای را علیه جمهوری اسلامی آغاز کرده‌اند و استان گیلان و شهرستان رشت نیز از جمله مناطق دچار دغدغه در عرصه‌های مختلف فرهنگی است.

محبوب با بیان اینکه جریان تبلیغ و تبشیر مسیحیت بدون در نظر گرفتن اختلافات فرق و مذاهب مسیحی با تمام امکانات اقدام به جذب مسلمانان و پیروان ‏دیگر ادیان می‌کند، گفت:‎ رفتارها و عرفان‌های دروغین مسیحیت تبشیری مانند گرایشات وهابی‌ها در بین مسلمانان است که از مسیحیت منحرف شده‌اند و کشورهای استکباری و سلطه‌گر از این جریان‌های انحرافی حمایت می‌کنند؛ در حالی که مسیحیان آموزش‌های سنتی خود را حفظ کرده‌اند و این رفتارها را که مخالف آموزه‌هایشان است، قبول ندارند.

محبوب با ابراز تاسف از اینکه هر روز شاهد ایجاد انحراف و اختلاف در خانواده‌ها، تغییر در باورها و اعتقادات و… هستیم، متذکر شد: تلاش در عرصه‌های فرهنگی همچون دوران دفاع مقدس نیاز به سربازان فداکار دارد؛ لذا مؤسسه حقیقت سبز یکی از جبهه‌های مقابله با این هجمه‌هاست.

لزوم ایفای نقش در عرصه‌های فرهنگی

مسئول مؤسسه حقیقت سبز رشت با اشاره به اینکه مؤسسه «حقیقت سبز» در سال 87 توسط جمعی از جوانان ولایی شهرستان رشت تاسیس شده است، ادامه داد: این مجموعه بر خود فرض می‌داند تا در عرصه‌های فرهنگی و جبهه رویارویی با ایادی استکبار داخلی و خارجی به ایفای نقش موثر بپردازد؛ امیدواریم در سال جدید که از سوی مقام معظم رهبری سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» نام گرفته، بتوانیم بار دیگر در راستای آرمان‌های والای رهبر فرزانه انقلاب گام برداریم.

این مسئول فرهنگی از برگزاری همایش با حضور 3 نفر از مسیحیان تازه مسلمان شده در رشت خبر داد و اضافه کرد: مؤسسه «حقیقت سبز» با هدف تاثیرگذاری در عرصه فرهنگی و مذهبی با دعوت از مسیحیان راه یافته به دین اسلام اقدام به برگزاری همایش با موضوع مسیحیت و اسلام کرده است؛ آقای «خاویر» از کلمیا، خانم‌ها «ورونیکا» از آلمان و «هاسکی» از آمریکا مهمانان ویژه این همایش هستند.

وی با بیان اینکه همایش مذکور طی 3 روز در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیاء(ص) رشت برگزار می‌شود، بیان کرد: 21 فروردین‌ماه جاری سخنرانی آقای خاویر، 28 فروردین‌ماه جاری سخنرانی خانم ورونیکا و 4 اردیبهشت‌ماه جاری سخنرانی خانم هاسکی می‌باشد.