نشست آموزشی توجیهی کاروان پیاده روی اربعین حسینی با حضور زائرین اباعبدالله الحسین (ع) صبح جمعه ۸/۸/۹۴ از ساعت ۳۰/۷ صبح در حرم مطهر حضرت فاطمه اخری (س) برگزار شد.

در این نشست که به منظور ایجاد هماهنگی و آمادگی قافله عاشقی شهرستان رشت برگزار شد ، حجت الاسلام والمسمین مهدوی با ایراد سخنرانی به بیان فضیلت زیارت امام حسین (ع) با پای پیاده پرداخت و خاطر نشان کرد همه ی حاضرین در این جلسه از هم اکنون که عزم زیارت کرده اند جزو زائران حسینی محسوب شده و نزد خداوند متعال ماجور هستند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های گیلان،‌پیاده روی اربعین را به عنوان مانور عظیم شیعه دانست و افزود شیعیان باید از این فرصت طلایی جهت ترویج روحیه استکبارستیزی و صدور انقلاب اسلامی در میان زائران سایر کشورها بهره ببرند.

وی از تمام زائران قافله عاشقی رشت درخواست کرد،‌علاوه بر حضور در این مانور عظیم شیعی،‌ به ایجاد موج در خانواده و اطرافیان خود بپردازند و با مال و زبان و جان خود در این حرکت جهانی مشارکت داشته باشند.

مسئول کاروان های پیاده روی اربعین استان گیلان از برپایی موکب فرهنگی و پذیرایی از زائران حسینی در کربلا ،‌توسط زائرین و خیرین گیلانی خبر داد و افزود از همه اعضای کاروان پیاده انتظار داریم در برپایی این موکب، ‌مساعدت نمایند.

شایان ذکر است سال گذشته نیز موکب بزرگی توسط گیلانیان در کربلای معلی برپا شد که در آن از بیش از ده هزار نفر پذیرایی به عمل آمد.

در ادامه برنامه ذاتی مدیر کاروان قافله عاشقی شهرستان رشت و بیانی فر مسئول نذورات و کادر اجرایی قافله به بیان توضیحاتی پیرامون ملزومات و چگونگی سفر پرداختند و درپایان تمامی حاضرین در قالب دسته عزاداری به سمت گلزار مطهر شهدای رشت پیاده روی کردند.

همایش-توجیحی-۱۳۹۴ (۱) همایش-توجیحی-۱۳۹۴ (۱۱) همایش-توجیحی-۱۳۹۴ (۱۰) همایش-توجیحی-۱۳۹۴ (۹) همایش-توجیحی-۱۳۹۴ (۸) همایش-توجیحی-۱۳۹۴ (۷) همایش-توجیحی-۱۳۹۴ (۶) همایش-توجیحی-۱۳۹۴ (۵) همایش-توجیحی-۱۳۹۴ (۴) همایش-توجیحی-۱۳۹۴ (۳) همایش-توجیحی-۱۳۹۴ (۲)