ابوذر بیوکافی عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به وجود آسیب‌ها در مداحی اظهار کرد: با توجه به ظرفیت موجود در حوزه اجتماعی باید نسلی را تربیت کنیم در تراز انقلاب اسلامی باشد.

وی به سه حوزه آسیب‌شناسی ستایشگری اهل‌بیت(ع) در شهرهای گیلان اشاره کرد و افزود: اخلاق مداحی از آسیب‌های مذکور است زیرا مداح تراز انقلاب اسلامی دارای اخلاق ویژه است.

دبیر اجرایی دوره آموزشی ستایشگران اهل‌بیت(ع) گیلان با بیان اینکه اخلاق مداحی در گذشته سینه به سینه منتقل می‌شد، تصریح کرد: امروز مداحان و شاعران باید موضع خود را نسبت به حق و باطل مشخص کنند.

بیوکافی، تنها مداح بودن را دومین آسیب در حوزه ستایشگری اهل‌بیت(ع) خواند و بیان کرد: برخی از مداحان در جریان حق و باطل سکوت می‌کنند.

وی، بخش فنی را سومین آسیب ستایشگری اهل‌بیت(ع) برشمرد و گفت: دوره آموزشی ستایشگران اهل‌بیت(ع) برای برطرف کردن سه آسیب مذکور در گیلان برگزار می‌شود.

دبیر اجرایی دوره آموزشی ستایشگران اهل‌بیت(ع) گیلان با اشاره به اینکه استادان مطرح حوزه مداحی کشور آموزش‌های ستایشگران اهل‌بیت‌(ع) را در گیلان ارائه می‌کنند، خاطرنشان کرد: ارائه آموزش‌های مذکور موجب ارتقای اخلاق و مهارت‌های فنی در ستایشگری اهل‌بیت‌(ع) می‌شود.

بیوکافی به برگزاری ۱۲ جلسه استادان ستایشگری اهل‌بیت(ع) در ۶ درس اشاره کرد و یادآور شد: حاج یدالله بهتاش که تالیف‌های بسیاری در حوزه اخلاق و مداحی دارد برای بخش درس آداب و اخلاق مداحی دعوت شده است.

این مداح گیلانی، استاد بخش ادبیات عالی و شعر را سیدمهدی حسینی عنوان کرد و افزود: در بخش دعاخوانی و مناجات حاج مرتضی طاهری آموزش‌های لازم را ارائه می‌کند.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های موسیقی ستایشگری اهل‌بیت(ع) توسط استاد احمدوند ارائه می‌شود، اظهار کرد: مهدی سلحشور تاثیر مداحی در انقلاب اسلامی را تدریس می‌کند.

دبیر اجرایی دوره آموزشی ستایشگران اهل‌بیت(ع) گیلان از تدریس فنون استخراج روضه «تاریخ و مقتل» توسط حاج‌قاسم رضایی خبر داد و بیان کرد: یکم مردادماه امسال دوره‌های آموزشی ستایشگران اهل‌بیت(ع) برگزار می‌شود و افرادی که در آزمون‌ها قبول شوند در مرحله بعدی شرکت می‌کنند.

بیوکافی با اشاره به اینکه علاقمندان برای شرکت در کلاس‌های آموزشی مذکور می‌توانند به سایت ثارالله مراجعه کنند، تصریح کرد: مجری طرح برگزاری کلاس‌های آموزشی ستایشگران اهل‌بیت(ع) گیلان هیئت ثارالله رشت است و بسیج مداحان گیلان و جامعه ایمانی مشعر در اجرای این طرح آموزشی کمک می‌کنند.