مرتضی هاشمی نسب – مسئول جوانان عاشورایی شهرستان مرزی بندر آستارا در گفتگو با خبرنگار سراج به سوالاتی پیرامون هتاکی به پیامبر اکرم (ص) و مواضع دستگاه دیپلماسی کشور پاسخ گفت:

  • سراج: تحلیل شما از توهین مجدد جهان غرب به رسول خدا (ص) چیست؟

دشمنان خدا با برنامه ریزی های بلند مدتی که دارن درصدد آنند که اصل و هویت اسلام و مسلمین را هدف قرار دهند . آنها می دانند که غیرت مسلمان از اصلی ترین و محوری ترین ویژگی های ذاتی اوست و نقشه های فراوانی را برای از بین بردن غیرت او به کار بسته اند و هرز چند گاهی برای آزمایش نتیجه عملیاتهایشان اقدامی درجهت تحریک غیرت مسلمین به انجام می رسانند . تا میزان  تاثیر عملیاتهای فرهنگیشان را بر غیرت مسلمین ببینند. آنها می دانند که اگر مسلمانی در مقابل توهین به مقدساتش آرام بنشیند دیگر می توان بر او چیره شد. و در دیگر عرصه ها دیگر از او نمی توان انتظار اعمال واکنش داشت . به همین علت آنها در نشان دادن دشمنی شان با اصل و محور مقدسات مسلمین در می افتند تا میزان غیرت مسلمین و در مرحله دوم وحدت آنها را بسنجند.

  • راهکار عملی و پیشنهادی شما برای مقابله با موج اسلام ستیزی غرب را در دو بخش زیر بیان نمایید:

امروز گستره جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی به اندازه کل مردم مسلمان و آزادی خواه جهان است و در هر نقطه جهان نشانی از انقلاب اسلامی می توان دید و این خود قدرت انقلاب اسلامی را نشان می دهد که  حتی به دورافتاده ترین نقاط آمریکای جنوبی هم نفوذ داشته است. اصلی ترین و محوری ترین وظیفه این جبهه عظیم . جبهه ای عمل نمودن و وحدت کلمه داشتن است . چون پیامبر محور وحدت است و در اینچنین مواقعی می تواند با کمی هوشیاری آحاد مردم در جبهه انقلاب اسلامی  می تواند آغازگر اتحاد و همدلی جدیدی برای مقابله با دشمنان خدا بشود و فرماندهان این جبهه باید و باید هرچه می توانند اهمیت موضوع را برای آحاد امت واحد اسلامی که تحت تفکر انقلاب اسلامی زیر یک پرچم در جبهه مبارزه با کفر قرار می گیرند روشن کنند و غیرت دینی و کفر ستیزی را در آنها تقویت نمایند.

  • حرکت وزیر امور خارجه در مورد سفر ایشان به فرانسه، با وجود توهین به مقدسات مسلمانان جهان اسلام را چگونه ارزیابی می کنید؟

این حرکت و درکنار آن عدم اتخاذ مواضع سریح از سوی ریاست محترم جمهوری جای بسی انتقاد دارد. سفر جناب دکتر ظریف یک اشتباه بزرگ دیپلماتیک بود و هیچ توجیهی برای آن وجود ندارد چون دیپلماسی ما برای حفظ ارزشهایمان باید فعالیت کند و نه اینکه به هر قیمتی بخواهیم روابط را که حتی شاید به ضررمان هم باشد حفظ کنیم. لغو سفر ایشان به فرانسه  و در گامی بالاتر عدم به رسمیت شناختن نماینده فرانسه در مذاکرات تا زمان مجازات نشریه موهن شارلی ابدو از سوی دولت فرانسه می توانست پاسخی دندان شکن از سوی دولت برای دولت فرانسه باشد که دیگر اجازه  هتاکی به مقدسات جهان را به اتباع خود ندهد و این اقدام وزارت خارجه می توانست اعلام کند ما بر سر پیابرمان با هیچکس معامله نمی کنیم. ولی متاسفانه صفحه سیاهی بود که در سابقه وزارت خارجه ما رقم خورد و هیچگاه ننگ آن پاک شدنی نخواهد بود.

  • با توجه به این حرکت، برای وزیر امور خارجه چه پیامی دارید؟

آقای دکتر ظریف شما نماینده کشوری هستید که زیر سایه ولایت و زعامت جانشین امام زمان(عج) حضرت امام خامنه ای (مدظله)  آنقدر در جهان عزت دارد که می توانید به پشتوانه وی 5+1 که سهل است بلکه کل کشورهای مزدور جهان را سر جایشان بنشانید. پس با حرکات ناشایست همچون سفر اخیر خود به فرانسه عزت ملت ایران را لکه دار نکنید.

  • تحلیل شما از سکوت سران و هم فکران جریان افراطی شیعه با توجه به توهینبه پیامبر اسلام چیست؟

اینها خود دست نشانده صهیونیست و انگلیسند و نمی توان انتظار داشت که در مقابل کاری که اربابانشان انجام می دند موضع بگیرند. سکوت سران و هم فکران جریان افراطی شیعه و حتی برادران وهابی و داعشی آنها اصلا دور از انتظار نیست و اگر غیر از این بود باید تعجب می کردیم.