امام جمعه بندرانزلی در تشریح سخنان مقام معظم رهبری با موضوع خط نفوذ و راه های نفوذ امریکا به هوشیاری در این پیچ حساس تاریخی اشاره کرد و افزود: شرایط اکنون تاریخی می طلبد نسبت به تحولات منطقه حساسیت بیشتری داشته باشیم و به تعبیر رهبری معظم انقلاب در این پیچ حساس تاریخی به گونه ای عمل شود که تحولات آتی در جهان و منطقه به نفع انقلاب و امت اسلامی باشد.

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین همچین خاطر نشان کرد: در بحث فعلی، یکی از حساسیت های موجود که باید به آن توجه ویژه ای کرد این است که باید نقشه دشمن را خواند، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز تمام تلاش استکبار در قبال جمهوری اسلامی این بوده که نگذارد جمهوری اسلامی به عنوان یک نظام سیاسی موفق ، اثر گذار و برخوردار از پیشرفت های چشمگیر در زمینه های مختلف مدیریتی و علمی به عنوان یک الگو مطرح شود.

وی تحقق این اهداف دشمن را میسر شدن دو موضوع حساس و مهم دانست و در این خصوص تصریح کرد: یکی از موضوعات مهم ، تلاش دشمن برای نفوذ و تاثیر گذاری در سیاست های داخلی کشور است که به اقداماتی نظیر یارگیری در بین افراد و یا شخصیت ها و ارکان نظام و حتی بدنه جامعه روی آورده است. فلذا ملاحظه می شود هر از گاهی عده ای سخنانی را مطرح می کنند که خواست دشمن است و یا رفتارها و کارهایی انجام می دهند که موجب خوشنودی دشمن شده و یا به تعبیر مقام معظم رهبری در زمین دشمن بازی می کنند.

امام جمعه بندرانزلی به اهداف دیگر دشمن در بُعد بین المللی و سیاست خارجی جمهوری اسلامی نیز اشاره و تاکید کرد: دشمنان تلاش می کنند با طرح موضوعات مختلف مانع نفوذ روز افزون جمهوری اسلامی در صحنه بین المللی شوند که از جمله آنان طرح موضوعات حقوق بشری است.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین همچین اضافه کرد: طرح حمایت از تروریسم، بحث هسته ای و مذاکرات هسته ای از دیگر اهداف دشمن است که سعی می کند با این اهداف از نفوذ بین المللی ایران در منطقه و جهان جلوگیری کند که متاسفانه در خصوص بحث هسته ای و مذاکرات هسته ای با القای این موضوع که ایران به مذاکرات نیاز داشته توانست به اهداف خود دست یابد.

وی در ادامه با تاکید بر این موضوع که آمریکا در ابتدا تقاضای مذاکره را مطرح کرد افزود: اگر پای مذاکره نمی نشستیم قدرتمان بیشتر بود زیرا او به دنبال این است که به اذهان عمومی خودش، همه ی کشورها، خصوصا خط مقاومت و کشورهای بیداری اسلامی القا کند اقتدار آمریکا هنوز هم در دنیا حرف اول را می زند و در تلاش است بدین وسیله از سوی دیگر برای تغییر اثر گذاری ایران در تحولات منطقه مانع ایجاد کند.

امام جمعه بندرانزلی در بخشی دیگر از سخنان خود مواضع صریح و شفاف رهبر انقلاب درباره مذاکرات هسته ای را سدی محکم در برار سو استفاده های دشمن دانست و تصریح کرد : مواضع رهبری نظام اسلامی ضمن اینکه راه سو استفاده را برای آمریکا حیله گر بست و مذاکرات را فقط و فقط محدود به مذاکرات هسته ای کرد و خطوط قرمز را مشخص نمودند ، تلاش تیم مذاکره کننده هسته ای نیز توانست اقتدار ملت ایران را به اثبات رساند.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با بیان اینکه در شرایط فعلی دشمن در رسیدن به اهداف طراحی کرده خود ناکام مانده دو نکته را متذکر شد و خاطر نشان کرد: اولا ، انجام مذاکرات و توافق به دست آمده هیچگاه نشان دهنده پایان دشمنی استکبار با جمهوری اسلامی و خط مقاومت نیست و سیاست ما نیز در مقابل دولت مستکبر آمریکا هیچ تغییری نخواهد کرد ، لذا از در این فضای ایجاد شده دشمن به دنبال ایجاد شکاف و دو دستگی در جامعه ایران است و به طبع آن به دنبال تقویت حامیان فریب خورده خود در کشور بوده و به اصطلاح ماهی گرفتن از آب گل آلود را دنبال می کند.

وی همچین افزود: ثانیا باید توجه کرد که استکبار درصدد ترویج فرهنگ منحط غربی و تغییر سبک زندگی ایرانی اسلامی در جامعه اعم از خوراک و پوشاک، محاورات و سایر رفتارهای اجتماعی است.

امام جمعه بندرانزلی در پایان سخنان خود یادآور شد : توجه به این نکات و مانع رسیدن دشمن به اهداف خود همان هوشیاری در این پیچ حساس تاریخی است و به فرمایش مقام معظم رهبری اجازه ی سو استفاده از این متن و نفوذ در کشور داده نخواهد شد.