مبادا عده ای در زمین دشمن بازی کنند / دشمن در صدد ایجاد تفرقه است / اگر کسی فکر کند آمریکایی ها خیرخواه نظام اسلامی شده اند ، انسان ساده لوحی است / یادواره شهدا مایه افتخار، نورانیت و معنویت شهر هستند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بندرانزلی ، حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین در ابتدای سخنان خود با اشاره به بیانات رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس خبرگان و فرماندهان قرارگاه پدافند غیرعامل خاطر نشان کرد : مباحث مهمی مطرح شده که لازم است تشریح شود و ایشان بیاناتی را ایراد کردند که برای ما به عنوان چراغ راه شناخته میشود .

وی همچنین اضافه کرد: ضرورت دارد در شرایط امروز همه افراد و مجموعه ها با بهره گیری از این رهنمودها، آمادگی لازم در برخورد با توطئه های دشمنان را داشته باشند .

امام جمعه انزلی با بیان اینکه دشمنان توان نظامی در مقابل ایران را ندارد متذکر شد : با وجود اینکه از این موضوع اطلاع دارند بازهم دم از گزینه های نظامی میزنند ، فلذا ما نباید از این موضوع غافل شویم.

مبادا عده ای در زمین دشمن بازی کنند / باید در مقابل رفتارهای دشمن هوشیار باشیم

حضرت حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین افزود : باید در مقابل رفتارهای دشمن هوشیار باشیم ، باید تمام گزینه هایی را که میتوان از نفوذ دشمن جلوگیری کرد محیا کنیم ، باید توان جمهوری اسلامی در مقابل دشمن خصوصا در زمینه نظامی و امنیتی به بالاترین سطح خود برسد و در عین حال همه باید تلاش کنیم بعد از شناسایی نقاط آسیب پذیر آن را رفع کنیم .

وی در ادامه متذکر شد : مبادا عده ای در زمین دشمن بازی کنند ، ضرورت دارد همه از توطئه های دشمن آگاه باشند و غفلت نکنیم.

خطیب جمعه انزلی همچنین خاطرنشان کرد : نگاهی به گذشته و حال بیاندازید؛ شهادت بزرگان انقلاب و جنایاتی که آمریکا مستقیما در آنها دست داشته فقط شامل حال ما نیست بلکه دنیا را هم آرام نگذاشته اند لذا لازم است در مقابل این رفتارهای دشمن، هشیار باشیم.

حضرت حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با بیان این که دشمن در صدد ایجاد تفرقه است، متذکر شد: همه باید به این نقاط نفوذ توجه و تلاش کنیم نقاط آسیب پذیر را بشناسیم و راه های نفوذ دشمن را مسدود کنیم.

اگر کسی فکر کند آمریکایی ها خیرخواه نظام اسلامی شده اند ، انسان ساده لوحی است

امام جمعه انزلی با اشاره به وظیفه سنگین مجلس در خصوص بررسی برجام تصریح کرد : وظیفه مجلس خصوصا بعد از سخنرانی آقا بسیار سنگین است .

حضرت حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین در جمع کثیری از نماز گزاران یاد آور شد : بعضی ها تصور می کنند آمریکا اصلاح شده و دست از دشمنی هایش برداشته است که این تصور تصور بسیار نا به جایی بوده و اگر کسی فکر کند آمریکایی ها خیرخواه نظام اسلامی شده اند ، انسان ساده لوحی است .

وی در ادامه سخنان خود به هفته تعاون نیز اشاره و خاطرنشان کرد: در نظام اسلامی همه باید از لحاظ اقتصادی، توانایی و توان کار و تامین معیشت داشته باشند و تعاونی ها فرصت خوبی برای این امر است .

تعاونی ها که در رونق اقتصاد مقاومتی نقش موثری دارند  / یادواره شهدا مایه افتخار، نورانیت و معنویت شهر هستند

خطیب جمعه انزلی افزود: در نظام اسلامی کارهای خوبی در این زمینه انجام شده و امیدواریم در اینده بیشتر تلاش شود خصوصا تعاونی ها که در رونق اقتصاد مقاومتی نقش بیشتر و موثرتری را ایفا می کنند .

حضرت حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین همچنین اظهار داشت: ایجاد تعاونی ها می تواند به کسانی که سرمایه کمی دارند، فرصت دهد تا با همدلی سرمایه های اندکشان را جمع کنند و کارهای بزرگ انجام دهند .

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اهمیت امنیت در جامعه تاکید کرد :برای ایجاد امنیت و آرامش در جامعه باید تلاش شود احساس ناامنی و خلاء امنیتی بوجود نیاید و در این زمینه همه باید کمک کنند .

امام جمعه بندرانزلی در ادامه  تصریح کرد :مسوولان به مردم اعتماد کنند و با همدلی و همزبانی امنیت و آرامش جامعه را محقق کنیم . باید از حیث تامین امنیت در جامعه تلاش شود و نباید در جامعه خلع امنیتی ایجاد شود .

حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین در پایان سخنان خود با تشکر از برگزار کنندگان یادواره ۷۲ تن از شهدای قاریور ، کلیور و نویر خاطرنشان کرد : مراسم شب گذشته بسیار با شکوه بود و بنده از کسانی که در این مراسم شرکت کردند تشکر میکنم که این چنین یادواره ها مایه افتخار، نورانیت و معنویت شهر است .