حجت الاسلام والمسلمین  مهدی خداجویان دبیر دفتر تخصصی صنایع فرهنگی گفت :جمله معروفی وجود داردکه  سیاست ما عین دیانت ماست . به نظر من دیانت ما مربوط به همه شئون زندگی است و زندگی ما عین دیانت ماست و دیانت ما عین زندگی ماست و چیزی که خدا از ما خواسته بندگی است.

وی افزود: موقعی که ولایت فقیه راه نمای امت اسلامی می شود یعنی یک فقیه آگاه به شرایط زمانه براساس فقه اسلام  عهده دار پیگیری اهداف اسلامی جامعه می شود.از منظر دینی ما نباید بگذاریم که کفار بر ما مسلط شوند و در جامعه ی کم جمعیت به غیر از مباحث اقتصادی زمینه های دخالت استکبار به وجود می آید. اگر جامعه ما جوان نباشد جامعه تلاش و پیشرفت علمی خود را از دست می دهد و در دفاع مقدس هم جامعه را جوانان پیش بردند.

دبیر دفتر تخصصی صنایع فرهنگی در مورد عمل کرد فعالان فرهنگی در ابن باره اظهار داشت :ما این امر را یک وظیفه شرعی بدانیم . اگر دلایل دیگر را برنشمریم حداقل این است که ولی فقیه امر کرده است .فعال فرهنگی باید  احساس کند که این حرکت یک جهاد است. یک روز حفظ از یک وجب خاک این مرز حفظ کیان اسلامی بود الان عرصه عملیاتی ما این جاست. برای این عرصه حتی می توان از ادبیات دفاع مقدس استفاده کرد.

وی ادامه داد: بالا بردن سطح توکل در جامعه چه در زمینه ازدواج و چه در زمینه فرزندآوری یکی از  رسالت های دینی ما است و این که ما می خواهیم همه چیز را با چشم دنیایی محاسبه کنیم و اصلا فراموش کرده ایم که خدایی هست و او رازق و روزی دهنده و مسبب الاسباب است.

خداجویان درمورد کاهش ارتباطات عاطفی در خانواده با توجه به شرایط زندگی و تکنولوژی جدید اظهار داشت : آقا فرمایشی دارد مربوط به بیست سال پیش که می فرماید ما 200 سال است مورد تهاجم فرهنگی هستیم . اساسی ترین و بنیادی ترین مرکز را هم  که می زنند خانواده است. اگر با این تعداد فرزند ادامه دهیم مفهوم عمو، عمه، خاله و دایی هم به تدریج کم رنگ می شود ویا وقتی سن ازدواج بالا رود فاصله سنی خانواده با فرزند یک مانع برای انتقال فرهنگی می شود.

وی در پایان خاطرنشان ساخت: آقا وقتی در موضوع تحدید نسل سخنانی را گفتند ادبیاتی خاص داشتند و فرمودند حتی خود من اشتباه کردم و خودشان را هم مورد خطاب قرار می دهد و می فرماید باید استغفار کنیم.یعنی این امر یک اشتباه دینی است و ما باید به طور دسته جمعی استغفار کنیم.جامعه هم باید این نگاه دینی به مسئله را درک کند و این امر را صرفا یک تصمیم سیاسی نداند.