حسین الله‌کرم عصر دیروز در همایش تبیین سیاست‌های استکباری آمریکای جهانخوار در مهدیه این شهر اظهار کرد: مقام معظم رهبری فرمودند؛ جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای باید براساس مصالح ملی در مجاری قانونی بررسی شود.

وی بر استکبارستیزی، حمایت از مقاومت و انسجام ملی ملت ایران تاکید کرد و افزود: مقام معظم رهبری فرمودند؛ اگر توافق هسته‌ای حاصل شود یا نشود نباید در موضوع‌های مذکور خدشه‌ای وارد شود.

الله‌کرم با بیان اینکه بررسی جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای باید با انسجام ملی انجام شود تا به بصیرت سیاسی برسیم، تصریح کرد: اگر نخبگان دوران امام حسن مجتبی (ع) تحلیل سیاسی داشتند به آن سرانجام نمی‌رسیدند و اکنون امیدوارم به جایی برسیم تا با لگد دشمن بیدار نشویم.

فرمانده دوران دفاع مقدس به خیانت برخی در پیچ تاریخی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: محاربین خلق نخستین افرادی هستند که در پیچ تاریخ انقلاب خیانت کردند.

وی با اشاره به خیانت تاریخی مجلس ششم در ارائه طرح سه فوریتی موضوع هسته‌ای، بیان کرد: عملکرد دولت اصلاحات در تعلیق فعالیت‌های هسته‌ای ایران از خیانت‌های تاریخی محسوب می‌شود.

الله‌کرم عملکرد برخی رسانه‌ها و روشنفکران مبنی براینکه علم هسته‌ای بی‌ارزش است را از خیانت‌های پیچ تاریخی انقلاب اسلامی برشمرد و خاطرنشان کرد: موضوع مذکور انسان را به یاد دوره قاجار می‌اندازد که نفت را بی‌ارزش می‌دانستند.

کارشناس ارشد ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه نشانی‌های مهدی هاشمی در افزایش تحریم‌ها به دشمنان از خیانت‌های پیچ تاریخی انقلاب است، یادآور شد: امروز کنار زدن خطوط قرمز مقام معظم رهبری در جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای از خیانت‌های پیچ تاریخی انقلاب است.

وی به اعمال ۱۳۰ تحریم جدید در جریان مذاکرات هسته‌ای علیه ملت ایران اشاره کرد و افزود: لغو متناظر تحریم‌ها دومین خط قرمز مقام معظم رهبری در مذاکرات هسته‌ای بود که انجام نشده است.

الله‌کرم با اشاره به اینکه انتظار داشتیم در مذاکرات ژنو تحریم‌های نفتی، مالی و سوئیفت علیه ایران برداشته شود، اظهار کرد: در مذاکرات وین نیز به برداشته شدن تحریم نفتی ایران پرداخت نشده است.

فرمانده دوران دفاع مقدس، توافق یک مرحله‌ای را از خطوط قرمز مقام معظم رهبری خواند و بیان کرد: اکنون توافق به صورت دو مرحله‌ای شده و جدا کردن امضا و اجرای توافق از اشتباه‌های بزرگ بود.

وی اجازه ندادن بازرسی از پایگاه‌های نظامی و بازجویی از دانشمندان هسته‌ای را از خطوط قرمز مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: مذاکره نکردن زیر شبه تهدید از دیگر خطوط مقام معظم رهبری بود.

الله‌کرم با بیان اینکه در ماده پنجم قطعنامه ۲۲۳۱ آمده؛ ایران حق آزمایش موشکی با طراحی کلاهک‌های هسته‌ای را ندارد، تصریح کرد: طرح آمریکا در قطعنامه مذکور رسیدن به صلح نیست بلکه طرحی برای رسیدن به جنگ است.

کارشناس ارشد ستاد کل نیروهای مسلح به قطعنامه ۵۹۸ اشاره کرد و یادآور شد: دشمن در قطعنامه مذکور به‌دنبال رسیدن به صلح بود.

وی ادامه داد: آمریکا در قطعنامه ۵۹۸ به دنبال این موضوع بود که هیچکدام از کشورهای ایران و عراق پیروز میدان نشوند.

الله‌کرم با اشاره به سخنرانی باراک اوباما در آی‌پک، خاطرنشان کرد: اوباما در جلسه مذکور جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای، جلوگیری ارسال تسلیحات به مقاومت و جلوگیری از آزمایش‌های موشکی ایران را از دستاوردهای جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای برای حفظ امنیت رژیم صهیونیستی برشمرد.

فرمانده دوران دفاع مقدس اظهار کرد: اوباما دسترسی و بازرسی اهداف در داخل ایران را از دیگر دستاوردهای جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای عنوان کرده است ضمن اینکه کشورهای جهان در قطعنامه ۲۲۳۱ تعهد کردند جلوی انتقال تسلیحات از ایران را بگیرند.

وی با تاکید براینکه قطعنامه ۲۲۳۱ برای همکاری و رسیدن به صلح در منطقه نیست، بیان کرد: اوباما در آی‌پک اعلام کرد؛ اقدام‌های مذکور را برای نابودی ایران انجام دادیم.

الله‌کرم به قطعنامه ۲۲۳۱ سازمان ملل اشاره کرد و گفت: بازدارندگی در مقابل رژیم صهیونیستی در قطعنامه مذکور حذف شده و دولت ایران آن را تاکنون نپذیرفته و نیاز به بررسی دقیق قطعنامه توسط نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی است.