امام جمعه خمام: ان شاءالله سفر ریاست محترم جمهور برای مردم محروم استان منشاء خیر و برکت قرار گیرد

0
870

حجت الاسلام والمسلمین اسدالله زاده امام جمعه شهرستان خمام در خطبه دوم نماز جمعه 1 بهمن ماه 1400 بیان کردند؛

 

▫️شنیده ها حاکی است که ان شاء الله مردم گیلان به زودی میزبان ریاست محترم جمهور در استان خواهند بود، که بسیار جای خوشحالی و خورسندی است.

چند نکته در سفرهای استانی جناب آقای رئیس جمهور به نظر می رسد لازم و ضروری باشد؛

اولا جای خالی دیدار با نخبگان در عرصه های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و … در سفرهای استانی بسیار قابل لمس است. که امیدواریم در برنامه ریزی هایی که صورت می¬پذیرد شاهد تدارک چنین برنامه هایی باشیم.

ثانیا از حرکت های بسیار پسندیده و جریان ساز آیت الله رئیسی دیدارهای سرزده شان از محرومین و محله های کم برخوردار بوده است که جا دارد یکی از برنامه های اصلی سفرهای استانی گنجانده شود.

ثالثا به نظر می رسد در کنار گزارش مدیران و مسئولین از فعالیت های صورت گرفته در استان می بایست گزارشات و راهکارهای عملیاتی جوانان و نخبگان استانی را در حل معضلات و مشکلات استان مورد توجه قرار داد.

▫️وی افزود:ان شاء الله امیدواریم سفر ریاست محترم جمهور برای مردم محروم استان منشأ خیر و برکت قرار گیرد.

▫️حجت‌الاسلام والمسلمین اسدالله زاده امام جمعه خمام گفت:

۲بهمن سالروز ارتحال فخر مردم خمام و بلکه گیلان و بلکه ایران اسلامی مرحوم آیت الله العظمی شهید ملامحمد خمامی اعلی الله مقامه الشریف می باشد. مردی که با مشی عالمانه و البته مردمی اش الگویی از یک عالم انقلابی تراز در عصر مشروطه بوده است.

متأسفانه مرحوم ملامحمد خمامی توسط دست های خبیث استعمار و استکبار دو بار مورد ترور قرار گرفت، یک بار مورد ترور فیزیکی قرار گرفت که منجر به شهادت این عالم فرزانه شد و بار دوم بعد از شهادتش توسط امثال کسروی ها مورد ترور شخصیتی قرار گرفت و در کتاب های تاریخ نگاری چهره ای تندرو و غیرمردمی از او نشان دادند. درحالی که مرحوم ملا محمد خمامی عالمی در تراز شهید مشروطه شیخ فضل الله نوری بود و از جمله علمایی بود که به همراه شیخ فضل الله در صحن شاه عبدالعظیم حسنی علیه ارتجاع آن روز تحصن کردند.

▫️وی در آخر افزود:لذا جا دارد پاسداشت و همایشی در شأن این عالم فرزانه خمامی تدارک دیده شود، که بحمدالله شنیده ام حرکت های خوبی برای بزرگداشت ایشان در حال انجام است. که ان شاء الله امیدوارم این حرکت ها زمینه را برای معرفی چنین الگوهای باعظمتی فراهم آورد و خداوند به همه عزیزانی که در این حوزه تلاش می کند عزت دنیا و آخرت عنایت فرماید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

30 + = 40