حسین محبتی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه هرساله بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت که یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های بسیج دانشجویی استان می‌باشد اقدام به اعزام دانشجویان به مناطق عملیاتی جنوب کشور می‌کند، اظهار کرد: هدف اصلی برگزاری اردوهای راهیان نور آشنایی دانشجویان با مناطق عملیاتی جنوب کشور و همچنین تجدید بیعت با آرمان‌های شهدا است.

وی با بیان اینکه دستاورد این حرکت بزرگ در شخصیت و زندگی دانشجویان تاثیرگذار است، تصریح کرد: شهدا نزدیک‌ترین الگوهایی هستند که ما می‌توانیم به نسل جوان امروز معرفی کنیم.

مسئول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، گفت: شهدا از قشرهای مختلف دانشجو، دانش‌آموز، طلبه و… بودند که به ندای ملکوتی امام خمینی (ره) لبیک گفته و جان خود را که بزرگ‌ترین سرمایه هر انسان است برای اعتلای نظام جمهوری اسلامی فدا کردند.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان خارجی انقلاب اسلامی یعنی آمریکا، انگلیس و ایادی آن‌ها از راه رسانه‌هایی که در اختیار دارند و همچنین اپوزسیون خارج از کشور در تلاش هستند با تمام وجود خود این حرکت بزرگ انقلابی را کم‌رنگ جلوه داده و تمایل دانشجویان و مردم را برای رفتن به مناطق عملیاتی از بین ببرند.

محبتی با تاکید بر اینکه ثبت‌نام اردوی راهیان نور دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت از تاریخ ۲۰ بهمن تا ۱۰ اسفند ماه سال جاری انجام شد، افزود: امسال با توجه به استقبال خوب دانشجویان تعداد ۴۰۰ نفر در این اردو ثبت‌نام کردند.

وی با اشاره به اینکه تعداد ۲۲۰ دانشجوی دختر و ۱۸۰ دانشجوی پسر در قالب ۱۰ اتوبوس به سرزمین‌های نور اعزام می‌شوند، گفت: دانشجویان از تاریخ ۲۲ تا ۲۷ اسفند از مناطق عملیاتی شلمچه، طلائیه، هویزه، نهر خین، علقمه و اروندرود بازدید می‌کنند.

مسئول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، تصریح کرد: در زمان مدت اقامت دانشجویان برنامه‌های جنبی شامل قرعه‌کشی کمک هزینه سفر زیارتی کربلا، روایتگری راویان دفاع مقدس، برگزاری مراسم‌های ادعیه اجرا می‌شود.

وی یکی از نکات اصلی این سفر را حضور روحانیون در قالب گروه تبلیغی ثارالله عنوان کرد و افزود: تعدادی از خواهران حوزه علمیه برای بالابردن سطح فرهنگی و تربیتی دانشجویان در زمینه حجاب و عفاف در سیره حضرت فاطمه (س) در این اردو حضور دارند.

محبتی تربیت نیرو و دانشجویان هم‌طراز با ارزش‌های انقلاب اسلامی را از دیگر اهداف اردوی راهیان نور ذکر کرد و گفت: نشریه فصل نو ویژه اردوی راهیان نور به همت کانون نشریات این حوزه بسیج دانشجویی تهیه شده که در میان دانشجویان توزیع می‌شود.