با وجود پیگیری مسوولان دادگستری اصفهان، نیروی انتظامی، نمایندگان مجلس و کارشناسان دستگاه‌های مختلف، در مورد عوامل حوادث اسیدپاشی‌های اخیر در اصفهان، و اعلام انزجار مسوولان از این گونه رفتارهای غیر انسانی، عده ای از فعالان ضد انقلاب خارج کشور سعی دارند با ارائه تحلیل‌های سیاسی و برخلاف واقعیت‌های مطرح در این رابطه، با انحراف افکار عمومی، از آب گل آلود ماهی بگیرند ومدعیان حتی یک سند در اثبات زنجیره ای بودن اسید پاشی‌ها ارائه نکرده اند و این در حالی است که وضعیت حجاب تعدادی ازافرادی که مورد اسید پاشی قرار گرفته اند درحدی نبوده که انگیزه ای برای مقابله ایجاد کند ولذا انگیزه‌های شخصی، محتمل تر از فعالیت زنجیره ای است…

ضد انقلاب و مخالفان نظام که با به حاشیه رفتن توسط مردم از سال ۸۸ تاکنون به دنبال فرصتی برای جبران فرصت‌های از دست رفته خود بوده، و از فضای آرامش و همدلی مردم و مسوولان و دولت بعد از انتخابات سال ۹۲ به شدت عصبانی هستند، بلافاصله بعد از حوادث اسید پاشی، بهانه ای جدید را مطرح و به صحنه آمده و به شکل گسترده از طریق سایت‌های خبری ضد انقلاب و شبکه‌های تلویزیونی، به دنبال القای این موضوع است که این حوادث، یک سلسله اقدامات زنجیره ای، سیاسی بوده که توسط یک گروه سیاسی، ارزشی، حزب الهی و آمران به معروف و وابسته به نظام و…. صورت گرفته است!

با وجود آن که امام جمعه اصفهان و بسیاری از مسوولان و همچنین نیروهای ارزشی، حزب الهی و بسیجی مناطق اصفهان، از این موضوع اعلام انزجار کرده و امر به معروف و نهی از منکر را موضوعی زبانی و مودبانه و همراه با احترام و رفتار انسانی معرفی کرده و تاکید دارند که آمران به معروف نباید از تذکر زبانی و توصیه‌های اخلاقی فراتر روند، اما عده ای از خارج کشور و برخی رسانه‌های ضد انقلاب، خط تخریب جدیدی را علیه مسوولان نظام و اصفهان آغاز کرده اند و این گونه القا کرده اند که پیش از این مسوولان اصفهان هشدار داده اند که امر به معروف به تذکر محدود نخواهد بود!

از آن جا که عده ای از فعالان سیاسی و ضد انقلاب  و مدعیان حقوق بشر در داخل وخارج کشور، در سال‌های اخیر، هر گونه فعالیت ارزشی و امر به معروف و حضور نیروهای حزب الهی در عرصه جامعه، را به جریانات سیاسی و مقابله با دولت و نیروهای سیاسی ربط داده اند و از این طریق به دنبال جنجال و تنش و ناآرامی‌سیاسی در جامعه، تخریب مسوولان نظام و زیر سوال بردن قانون و…. بوده اند، در نتیجه بلافاصله بعد از انتشار اخبار حوادث اسید پاشی در اصفهان، این افراد و گروه‌های سیاسی، در طیف وسیع و گسترده، اقدام به انتشار خبرها و تحلیل‌های مختلف، عکس و گزارش و فیلم‌هایی کردند تا با زیر سوال بردن مسوولان اصفهان، مسوولان امنیتی، انتظامی، دادگستری و حتی امام جمعه و… این پرونده را نیز به یک پرونده سیاسی و در جهت تخریب نظام تبدیل نمایند.

براین اساس، تلاش و تحلیل‌های گسترده ای را در جهت ایجاد اختلاف بین مردم و مسوولان و انحراف افکار عمومی‌از اصل ماجرا به کار گرفتند تا با شلوغ کردن و گل آلود کردن آب،  اهداف خود را پیگیری نمایند و باعث تنش سیاسی و ناآرامی‌اجتماعی شوند و جو ترس و دلهره وناامنی را القا نمایند و مسوولیت‌ آن را متوجه نظام و مسوولان نظام بدانند.

این اولین بار نیست که ضد انقلاب  و مخالفان نظام و انقلاب اسلامی، سعی دارند تا موضوعات اجتماعی، از نوع اسید پاشی را معادل تنش و جنجال و شرایط ویژه  و بحرانی معرفی کنند و با سیاسی کردن مسئله، آن را به مسوولان نظام مرتبط سازند.
این در حالیست که در پیگیری پرونده‌های قدیمی‌نیز ثابت شد که عده ای سعی کرده اند که با هدف شخصی، یا لطمه زدن به عده ای چنین رفتارهایی را مرتکب شوند.

به عنوان مثال، در ماجرای خفاش شب در تهران و همچنین برخی حوادث در شهرهای دیگر، مشخص شد که افرادی خاص با انگیزه‌های شخصی و به خاطر مشکلات روحی و روانی، به این اقدامات دست زدند و سرانجام مشخص شد که اقدامات زنجیره ای مرتبط با نیروهای ارزشی کشور، نیروهای حزب الهی، نیروهای انقلابی و سیاسی و… نبوده است.

اما با وجود، تجربه‌های قبلی، ضد انقلاب و کسانی که از خارج کشور، خط تخریب علیه مسوولان نظام را هدایت می‌کنند، از این فرصت نیز استفاده کرده و با بهانه جویی، سعی دارند که شکست خود در سه دهه گذشته و همچنین شکست حوادث بعد از انتخابات را جبران نمایند….
به دنبال القای این خط جدید تخریب مسوولان نظام، از خارج کشور، رسانه‌های ضد انقلاب، سعی کرده اند تجمع مردم اصفهان در مقابل دادگستری اصفهان، و درخواست مردم برای پیگیری و شناسایی عاملان این معضلات اجتماعی را برعکس آنچه مردم انتظار دارند معرفی کنند و این تجمع را به معنای  اعتراض مردم به مسوولان و در خواست مردم برای کناره گیری مسوولان و استعفای آنها و مسوول شمردن آنها تلقی نمایند!

این درحالیست که مردم  و مسوولان استان اصفهان، در کنار هم در حال اعلام انزجار از این رفتارهای خشن اسید پاشی و پیگیری وشناسایی این افراد هستند.

از سوی دیگر، رسانه‌های ضد انقلاب و برخی وابستگان داخلی آنها، سعی دارند که نیروهای ارزشی و حزب الهی و بسیجی اصفهان را تخریب کرده و آنها را مسوول این اقدامات اسید پاشی معرفی کنند و تکرار شعارهایی مانند ایران داعش نمی‌شه و مرگ بر تفکر داعشی، «مرگ بر داعشی‌های ایران»، «اسید‌پاشی جنایت، قانونگذار حمایت»، «زاینده‌رود خشک شده، اسیدپاشی مُد شده»،«امنیت، آزادی حق مسلم ماست»، «اصفهان شهر ما، امنیت حق ما»، «دختر با حیایم حمایتت می‌کنیم” و…. را به معنای مقابله مردم با نیروهای ارزشی و حزب الهی و یا مسوولان استان اعلام  کنند!

و این در حالیست که مسوولان اصفهان و نظام از آغاز این اقدامات غیر انسانی، در حال رسیدگی به وضعیت آسیب دیدگان، بررسی ابعاد موضوع و سرنخ‌هایی هستند که واقعیت ماجرا را نشان می‌دهد. و با محکوم کردن این اقدامات زشت و غیر انسانی، در کنار مردم بوده اند.

واقعیت این است که بررسی‌های کارشناسان، برخی نمایندگان اصفهان در مجلس و… نشان داده که مسائل شخصی و انتقام شخصی در این پرونده تاثیر گذار بوده و نمی‌توان این موضوع را یک سلسله اقدامات زنجیره ای و برخلاف زنان و مسئله حجاب و… ارزیابی کرد.

رسانه‌ها و فعالان ضد انقلاب در خارج کشور به خصوص سایت‌های جرس و وابستگان حوادث بعد از انتخابات سال ۸۸ که به دنبال ایجاد تنش و ناآرامی  در داخل کشور هستند و همچنین  وابستگان آنها در داخل، حتی یک سند محکمه پسند برای ادعای زنجیره ای بودن این حوادث ارائه نداده اند.

برخی شواهد نشان می‌دهد که وضعیت حجاب و آرایش افرادی که مورد حمله اسید پاشی قرار گرفته اند درحدی نبوده که انگیزه امر به معروف و نهی از منکر و مقابله با ابتذال و… عامل اسید پاشی باشد، و تعدادی از این افراد زنان معمولی و با حجاب  و پوشش معمولی بوده اند و لذا انگیزه‌های شخصی، محتمل تر از فعالیت زنجیره ای یک گروه خاص با انگیزه سیاسی  است.

انتهای پیام/شریان نیوز