اختتامیه رخداد رسانه ای سردار تا سردار برگزار شد

0
487

 

به گزارش روابط عمومی جبهه فرهنگی اجتماعی انقلاب اسلامی استان گیلان، اختتامیه رخداد رسانه‌ای سردار تا سردار به همت جبهه فرهنگی اجتماعی انقلاب اسلامی استان گیلان و با مشارکت شهرداری رشت و همچنین باحضور جمعی از مدیران ارشد استان برگزار شد.

حجت الاسلام « مجتبی پوریوسفی» امروز (شنبه، ۱۸ دی) در مراسم اختتامیه رخداد رسانه ای سردار تا سردار با اشاره به اینکه پیوند دو وجود سردار سلیمانی و سردار میرزاکوچک جنگلی، خیلی مهم است، اظهار کرد: بزرگداشت امسال میرزا کوچک با توجه به گستردگی برنامه های یادبود، جلوه دیگری داشت و مورد استقبال قرار گرفت.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان به مجاهدت و استقامتی که میرزا کوچک و سردار سلیمانی داشته اند، اشاره کرد و گفت: امروز همه به ویژه جوانان باید به عظمت کاری که این سرداران انجام داده اند، واقف باشند

وی با بیان اینکه حاج قاسم ادامه دهنده مسیری است که میرزا کوچک انجام داد، گفت: باید بتوانیم در معرفی این ۲ سردار، خط مقاومت را ایجاد کنیم.

به گفته وی، باید همه ساله ۱۱ آذر تا ۱۳ دی یک رویداد بزرگ ایجاد کنیم و بزرگداشت سرداران ما باشد.

پوریوسفی با اشاره به اینکه موضوع امروز جامعه ما، اتحاد و وفاق است، گفت:درد امروز جامعه انفلابی این است که با هم گفتگو نمی کنیم.

وی تاکید کرد: باید موضوعات آیینی و افتخارات خود را محور قرار دهیم و با پیوند حرکت حاج قاسم سلیمانی و میرزاکوچک جنگلی به اتحاد برسیم.

وی خاطرنشان کرد: در مدت فراخوان رویداد رسانه ای سردار تا سردار، قریب به ۲۷۰ اثر به دبیرخانه ارسال شد.

استاندار گیلان نیز در این جلسه اظهار داشت: شهدا مسیر را برای همگان روشن می‌کنند زیرا چراغ راه هستند و نورانیت آنان پرچمداران هدایت انسان است.

اسدالله عباسی به ویژگی‌های شخصیتی میرزا کوچک‌ جنگلی اشاره کرد و با بیان اینکه میرزا کوچک جنگلی هویت ما گیلانی‌ها است افزود: سردار جنگل، شخصیتی شجاع، مدبر، باایمان و خداپرست داشت و باید یاد و راهش زنده نگه داشته شود.

عباسی با اشاره به اینکه مهم‌ترین ویژگی میرزا کوچک جنگلی فریاد آزادی‌خواهی بود تصریح کرد: میرزا کوچک جنگلی در هنگام خفگان آن زمان، در مقابل ستمگران ایستادگی کرد و این شهید بزرگوار فریاد آزادی‌خواهی مردم در آن دوران بود.

وی با تأکید بر ضرورت توجه به گسترش مکتب سردار سلیمانی و با بیان اینکه مقام معظم رهبری به درستی شهید سلیمانی را یک مکتب معرفی کردند افزود: این سردار پرافتخار پرچم ولایتمداری، شجاعت، حفظ ارزش‌ها و دفاع از اسلام را به اهتزاز درآورد.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه امامین انقلاب نقشه راه را برای مسئولان روشن کردند گفت: دولت مردمی سیزدهم تلاش دارد تا بتواند از مشکلات مردم در عرصه‌های مختلف بکاهد و با تمام قوا و با اخلاص در تلاش برای خدمت به مردم است.

استاندار گیلان با اشاره به انجام مقدمات لازم برای برگزاری یادواره کنگره ملی شهید میرزا کوچک جنگلی در سال آینده ابراز داشت: روحانیت در عرصه‌های فرهنگی، سیاسی و جهاد پیشتاز هستند و باید این‌ مسیر همین‌گونه حفظ شود‌.

«سیدامیرحسین علوی» امروز (شنبه، ۱۸ دی) در اختتامیه رویداد رسانه ای سردار تا سردار که در سالن اجتماعات بانک ملی برگزار شد، اظهار کرد: آن چیزی که شخصیت ها را بارز و ماندگار می کند، مشی زندگی افراد است.

شهردار رشت افزود: کسانی که در راه اعتقادات خود ماندند، در دنیا ماندگار شدند.

وی با اشاره به اینکه میرزا کوچک جنگلی در عصر فشار بر تفکر آزادی خواهانه بروز کرد، افزود: این سردار شخصیتی از خود در طول تاریخ به یادگار گذاشت که امروز مورد توجه همه آزاد اندیشان و بزرگان دینی ماست.

علوی با بیان اینکه اتفاقی که میرزا کوچک در گیلان رقم زد بخشی از مسیر انقلاب اسلامی بود، تاکید کرد: حرکت میرزا، روشی برای مبارزه با ظلم و استکبار شد.

شهردار رشت اتصال دو تفکر میرزا کوچک و سردار سلیمانی را تاثیرگذار در جوانان عنوان کرد و گفت: باید راه و رسم سرداران ملی خود را برای جوانان تبیین کنیم.

وی با بیان اینکه شهرداری در حوزه های مختلف عمرانی و زیرساخت شهری تکالیفی دارد، خاطرنشان کرد: علاوه بر زیرساخت های شهری، زیرساخت فکری معنوی شهر نیز مورد توجه ما است.

وی اظهار کرد: امروز در مقطعی هستیم که فشار اقتصادی در کنار فشار سیاسی و هجمه های فرهنگی، خانواده ها و شیوه مدیریتی ما را نشانه گرفته است.

به گفتی علوی، رسالت رسانه در تبیین حقایق و وقایع گذشته و اتصالش به امروز بسیار حائز اهمیت است و آینده بهتررا رقم می زند.

وی با اشاره به اینکه ما در شهرداری و شورای اسلامی شهر، به دنبال بازیابی و بازخوانی در رفتارها هستیم، اضافه کرد: در مسیر توسعه و تعالی، نیازمند همراهی نخبگان همشهری هستیم.

در پایان این مراسم از نفرات برتر این رخداد رسانه ای تجلیل شد.

این دوره از رخداد رسانه‌ای «سردار تا سردار» در بخشهای گزارش تحلیلی، یادداشت، تیتر، گزارش خبری و عکس خبری از تاریخ ۱۵ آذر لغایت ۱۵ دی ماه ۱۴۰۰ برگزار شد که در این مدت ۲۷۰ اثر به دبیرخانه این رخداد رسانه ای ارسال و پس از داوری آثار، با اعلام برگزیدگان بخشهای مختلف به کار خود پایان داد.

در این رخداد رسانه ای، زینب میرزاجانی، امیر محمد تقی زاده و آرش جوهری به عنوان نفرات اول تا سوم در بخش تیتر انتخاب شدند، همچنین منتخبین در بخش یادداشت نیز روح الله پوراسماعیلی به عنوان نفر اول، آرش جوهری به عنوان نفر دوم و مژگان شفاعتی به عنوان نفر سوم انتخاب گردیدند.

سیده فهیمه هاشمی، امیر محمد تقی زاده و میثم گوهری نیز در بخش گزارش خبری به رتبه های اول تا سوم دست یافتند.گفتنی ست، بخش گزارش تحلیلی این رخداد رسانه ای بدون انتخاب برگزیده به کار خود پایان داد.

در بخش عکس خبری (تک عکس) این رخداد رسانه ای ابوذر حمیدی، سید جواد میر حسینی و حمید رضا علیپور به عنوان نفرات اول تا سوم انتخاب شدند و همچنین پویا بازارگرد نیز در بخش عکس ویژه خبری (مجموعه عکس) حائز رتبه شد.

انتهای پیام/

 

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

1 + 8 =