امیرحجت مرادی، مدیرعامل اتحادیه موسسات و تشکل های قرآنی مردمی استان گیلان با بیان اینکه آمار طرح قرآنی ۱۴۴۸ در استان گیلان افزایش یافت و به ۲۰۹۴ نفر رسید، گفت: از سوی اتحادیه موسسات قرآنی مردمی کشور به استان گیلان ۱۹۶۰ نفر سهمیه جهت اجرای طرح سراسری ۱۴۴۸ تخصیص یافت که با همت مدیران محترم موسسات و تشکل های قرآنی گیلان ۲۹۰۴ نفر تحت پوشش این طرح در قالب ۹۸ کلاس قرار گرفتند.

مرادی با اعلام اینکه موسسات و تشکل های قرآنی آمادگی دارند بیشتر از این تعدا را تحت پوشش قرار دهند، گفت: محدودیت زمانی برای ثبت نام و آغاز کلاس ها و لزوم هماهنگی با زمان بندی کشوری باعث شد بسیاری از علاقمندان نتوانند در طرح حضور یابند.

وی در ادامه یادآور شد: 2094 نفرساعت 9 صبح روز جمعه در آزمون پایانی طرح 1448 در استان گیلان با همکاری موسسات و تشکل های قرآنی و نظارت اتحادیه موسسات و دارالقرآن سازمان تبلیغات اسلامی شرکت خواهند کرد.

یادآوری می‌شود که همزمان با ۱۴۴۸امین سال نزول قرآن کریم و با محوریت حفظ آیات منطبق با سبک زندگی اسلامی در شب میلاد مسعود ولی عصر (عج) طرح ملی ۱۴۴۸ آغاز شد، این طرح به مدت 88 روز و در 2 دوره شش هفته‌ ای ادامه داشت و در شب میلاد امام هشتم شیعیان مراسم اختتامیه با اهداء 5 هزار کمک هزینه سفرهای زیارتی برگزار خواهد شد.