۳۰ بهمن ماه ۹۴، اختتامیه پنجمین جایزه سینمایی ققنوس و اولین جایزه سینمایی آیینه با حضور مدیران و هنرمندانی چون ابراهیم حاتمی‌کیا، علی نصیریان، بهروز شعیبی، بهروز افخمی، بابک حمیدیان و… در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد.

احسان محمدحسنی در این مراسم پس از دریافت جایزه بهترین فیلم در بخش جایزه سینمایی آیین، نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور خواند: بحث بر سر این است که به‌زور می‌خواهید حقنه کنید که دوره انقلاب و تفکر انقلابی منقضی شده و مردم آثار انقلابی نمی‌خواهند.

بادی‌گارد امروز تبدیل به یک نماد شده، ممکن است بفرمایید که این مردمی که از آن نام می‌برید دقیقاً چه‌کسانی هستند؟ منظورتان از مردم جمعی محدود از جنتلمن‌های فستیوالچی هستند یا مردمی که در پیاده‌روی اربعین حسینی(ع) در جاده‌های آسمانی منتهی به کربلا حضور دارند و یا کسانی که در راهپیمایی ۲۲ بهمن حماسه آفریدند هم از نگاه یاران شما مردم هستند؟

وی تصریح کرد: با این حساب بادی‌گارد را مردم در آغوش گرفتند، ببینید. آقای رئیس جمهور دیپلمات‌ها و بادی‌گاردهای فرهنگی شما تا کی می‌خواهند دیوار در حال فرو ریختن فرهنگ و هنر کشور را با جشنواره‌های پوشالی کاغذدیواری کنند، و تا کی می‌خواهند جشم بی‌جان و رو به احتضار فرهنگ این آب و خاک را با آمپول مسکن جشنواره‌های بزک‌شده و پوچ سرپا نگاه دارند، آقای رئیس جمهور، بیایید با هم روراست و منطقی باشیم.

حسنی افزود: خانواده‌های شهدای مدافع حرم نیازی به دریافت سکه در افتتاحیه و اختتامیه فجر شما نداشتند. بفرمایید از حدود ۷۰ فیلم تولید شده در سال جاری که تنها حدود ۳۰ فیلم در جشنواره ارائه شده و خدا به خیر کند بقیه‌اش را که از چشم تیزبین رسانه‌ها و مردم پنهان کرده‌اید سهم مدافعان حرم چقدر است؟

تهیه کننده فیلم بادی‌گارد ادامه داد: متأسفم که مستند باید بگویم در دولت امید شما یأس‌آورترین و ناامید کننده‌ترین آثار سینمایی تولید شده و تولید همین چند اثر انقلابی و ارزشی هیچ ربطی به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شما ندارد. دلیل جایزه دادن به فیلم حاج احمد متوسلیان هم می‌دانم، اولاً به‌لحاظ حرفه‌ای و تکنیکی نتوانستید از آن چشم بپوشید و ثانیاً برای خالی نماندن ویترینتان از یک اثر دفاع مقدسی ناب تجلیل کردید. ثالثاً شما یاد شهدا را می‌خواهید نه راه شهیدان را. بنابراین حاج احمد را در دوران جنگ ۵ساله در دوران دفاع مقدس دوست دارید، اما اگر همین حاج احمد به دوران حال بیاید و علمداری همچون حاج قاسم سلیمانی شود و بادی‌گارد نباشد، بلکه محافظ الهی این نظام مقدس باشد، شما را عصبانی می‌کند و او را طرد می‌کنید.

حسنی در پایان اظهار داشت: بر فرض دیپلمات‌ها و بادی‌گاردهای فرهنگی شما ابراهیم ما را همچون مرتضی آوینی سر بریدند، مانند همان زمان که در ۶ ماه آخر عمر بابرکت آقا مرتضی او را به صدا و سیمای محمد هاشمی راه ندادند. آقای رئیس جمهور، با لشکر لشکر علمدارهای تازه‌نفس و بااستعداد و با انگیزه آرمانی جبهه فرهنگی انقلاب که پشت سر آقا ابراهیم ایستاده‌اند چه می‌کنید؟

سینما پرس