سلسله همایش های فضای مجازی با عنوان فرصت ها و تهدید ها با برگزاری دو همایش در بندر آستارا آغاز شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندر آستارا، سلسله همایش های فضای مجازی با عنوان فرصت ها و تهدید ها روز گذشته (5 آذر) در دو نوبت صبح و عصر در سالن ولایت سپاه و کانون فرهنگی حضرت  قیه(سلام الله علیها) اداره آموزش و پرورش آستارا برگزارشد.

در همایش  صبح نخبگان فرهنگی، طلاب، مربیان پرورشی و سرگروه های حلقات شجره طیبه صالحین و در همایش نوبت عصر  دانشجویان دانشگاهای آزاد اسلامی، پیام نور، غیر انتفاعی شهریار و دانشگاه علمی کاربردی حضور داشتند.

در همایش های مذکور علی فلاح کارشناس ارشد  فضای مجازی در رابطه با تاریخچه تاسیس، مدیران شبکه های اجتماعی و مزایا و مضرات شبکه های اجتماعی چون وایبر، لاین، واتس آپ، وی چت و فیسبوک مطالبی را ایراد نمود و با تبیین بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت بسیار بالای فعالیت در فضای مجازی که به فرموده معظم له به اندازه انقلاب  اسلامی اهمیت دارد مطالبی را ایراد کرد.

پرسش و پاسخ درباره شبکه های اجتماعی توسط حاضرین از بخش های این همایش در بندر مرزی آستارا بود.

مرتضی هاشمی نسب، مسئول نوجوانان و جوانان عاشورایی هیئت رزمندگان اسلام بندر آستارا در حاشیه این همایش ها به خبرنگار ما در آستارا گفت: این همایش با توجه به ضرورت افزایش سطح دانش عموم مردم به منظور استفاده بهتر از خدمات ارائه شده در فضای مجازی و بالا بردن آگاهی ها در رابطه با خطرات، تهدیدها و فرصت های موجود درفضای سایبری در بندر آستارا برگزار شد.

وی با بیان اینکه در ماه های آینده همایش های دیگری نیز با موضوع فضای مجازی و خاصه  شبکه های اجتماعی  در بندر آستارا برگزار خواهد شد، افزود: این همایش ها با همکاری ادارات، نهادهای دولتی و ارگان ها و با حضور سخنرانان مطرح کشوری برگزار می شود.

هاشمی نسب گفت: همایش فضای مجازی، فرصت‌ها و تهدیدها به همت نوجوانان و جوانان هیئت عاشورایی هیئت رزمندگان اسلام و با همکاری سپاه ناحیه، مجمع بسیج، حوزه علمیه حضرت ولیعصر(عج)، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و اداره آموزش و پرورش برگزار شد.