آغاز به کار دفتر مطالعات رسانه‌ای «عصر روایت‌ها» در گیلان

0
833

دبیر جبهه فرهنگی اجتماعی انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به آغاز فعالیت دفتر مطالعات رسانه‌ای «عصر روایت‌ها» در گیلان گفت: این دفتر زیر نظر جبهه فرهنگی اجتماعی انقلاب اسلامی استان گیلان فعالیت می‌کند و هدف از راه‌اندازی آن، توانمندسازی عموم اقشار فعال در حوزه روایت و تبیین است.

به گزارش خبرگزاری فارس …..، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی پوریوسفی امروز با حضور در دفتر خبرگزاری فارس گیلان با اشاره به راه‌اندازی دفتر مطالعات رسانه‌ای عصر روایت‌ها اظهار کرد: امروزه در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که مرتب می‌خواهد از محیطش اطلاعات داشته باشد تا بتواند تصمیم بگیرد و در هر لحظه بسیار متحول، متلوم و رنگ‌به‌رنگ است.

وی با بیان اینکه اطلاع‌دادن واقعیت‌های پیرامونی به افراد امر مهمی است؛ چرا که درست روایت‌ کردن واقعیت کمک می‌کند تا افراد بتوانند درست تصمیم بگیرند، افزود: در چنین شرایطی مهم‌ترین نیاز جامعه داشتن رسانه‌هایی است که روایت و روایتگری باهدف انتقال حقابق را بلد باشند و بتوانند در میان انبوه روایت‌های نادرست، حقانیت روایت خود را اثبات کرده و جامعه را اقناع کند.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب گیلان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص روایتگری درست از وقایع تصریح کرد: اهمیت این امر تا جایی است که مقام معظم رهبری می‌فرمایند: «شما روایت کنید حقایق جامعه‌ی خودتان و کشور خودتان و انقلابتان را. شما اگر روایت نکنید، دشمن روایت می‌کند؛ شما اگر انقلاب را روایت نکنید، دشمن روایت می‌کند؛ شما اگر حادثه‌ دفاع مقدّس را روایت نکنید، دشمن روایت می‌کند، هر جور دلش می‌خواهد؛ توجیه می‌کند، دروغ می‌گوید آن هم ۱۸۰ درجه خلاف واقع؛ جای ظالم و مظلوم را عوض می‌کند.»

پوریوسفی با اشاره به اینکه دفتر مطالعات رسانه‌ای عصر روایت‌ها که زیر نظر جبهه فرهنگی اجتماعی انقلاب اسلامی استان گیلان فعالیت می‌کند، محلی برای توانمندسازی اقشار مختلف جامعه است، گفت: این افراد شامل فعالان خبری، هنرمندان، مستندسازان، سخنرانان، مداحان، روحانیون، فعالان جهادی، فعالان هیئتی که در در زمینه روایت و تبیین فعالیت می‌کنند و لازم است تا به تکنیک‌های لازم و مرتبط با این حوزه مسلط باشند.

وی با بیان اینکه روند فعالیت این دفتر مطالعات رسانه‌ای به سه بخش تقسیم می‌شود، تصریح کرد: در بخش اول به دنبال رصد و شناخت صحنه هستیم تا بدانیم رسانه‌های جبهه مقابل ما از تکنیک‌ها و تاکتیک‌هایی برای روایت، انتقال خبر، ساخت مستند، اقناع سازی افکار عمومی، عملیات روانی و سوژه‌یابی استفاده می‌کنند.

به گفته دبیر جبهه فرهنگی انقلاب گیلان، در بخش دوم فعالان حوزه روایت و تبیین را در حوزه تسلط بر روش‌های روایت‌خبر، سوژه‌یابی، عملیات روانی و اقناع‌سازی توانمند می‌کنیم و در بخش پایانی نیز به عنوان منتور در کنار این افراد هستیم تا هر کدام تبدیل به یک رسانه شوند.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

62 − 55 =