فرج‌الله سلحشور کارگردان «حضرت موسی(ع)» گفت: نگارش فیلمنامه این سریال فاخر از یک ماه گذشته به پایان رسیده و توانستیم در ۷۲ قسمت داستان زندگی حضرت موسی(ع) و قوم بنی‌اسرائیل را نگارش کنیم.

وی افزود: در حال حاضر مشغول رایزنی با ارگانها و نهادهای مختلف هستیم تا بتوانیم منابع مالی این سریال فاخر را تامین کنیم. مردم جامعه به ساخت این سریال توجه خاصی داشتند و استقبال خوبی از کمک‌های مالی برای ساخت این مجموعه شد که امیدوارم پس از فراهم شدن امکانان و شرایط لازم کار را شروع کنیم.

سلحشور پیش از این در مورد سریال حضرت موسی(ع) گفته بود: این سریال عظیم‌ترین اثری است که تا به حال تاریخ دنیا به خود دیده است و خیلی فراتر از توان ماست البته از لحاظ تکنیکی هم باید خود را بالا بکشیم که نیاز به بودجه دارد. باید ببینیم مسئولین ذیربط برای این کار وقت می‌گذارند یا خیر. هر قسمت این سریال ۵۵ دقیقه است که هر دو قسمت معادل یک فیلم سینمایی عظیم است و فقط حدود ۵۰۰ دقیقه جلوه‌های ویژه دارد.

مجموعه تلویزیونی «حضرت موسی(ع)» جزو سریال‌های الف ویژه صدا وسیما محسوب می‌شود که قرار است در ۷۲ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای به ‌کارگردانی فرج‌الله سلحشور برای پخش از شبکه یک سیما تولید شود.